3 doors down

Eχουμε και λέμε…

Αlbums:
The Better Life ( 2000)
Away from the Sun ( 2002)
Seventeen Days ( 2005)

Kαι συντομα βγαίνει και το νεο ομοτιτλο τους album…Οι πολέμιοι θα πουν:Eίναι φλωράκια,ειναι τρεντουλες,δεν ειναι τρου,ειναι μουσική για χαζοχαρουμενα,ειναι γτπ,ειναι ειναι ειναι…Οι υπερμαχοι θα πουν:Eιναι μελωδικοί,εχουν πιασαρικα κομμάτια,εχουν ρυθμό,είναι ευθυμοι,ειναι μουσική για party και χαλαρες καταστασεις…Προσωπικα ανήκω στην δευτερη κατηγορία…Εσείς?

Αρκετά καλοί, με ωραίες συνθέσεις και μερικά πραγματικά πωρωτικά κομμάτια (Kryptonite, Loser, When I’m Gone). Πάντως σε μερικές περιπτώσεις όταν ακούω ολόκληρα άλμπουμ τους βαριέμαι αρκετά. Γενικότερα όμως τους ακούω πολύ ευχάριστα.

Καλά το Kryptonite απλά δεν υπάρχει.

Έχουν φοβερά χιτάκια, αλλά από κει και πέρα είναι και αυτό που λέει και ο Keyser.

Κατά τ’ άλλα είναι τρέντουλες και τους απεχθάνομαι :lol: :lol: :lol:

μου αρεσουν

για αυτο που παιζουν ειναι αρκετα καλοι

εχουν γραψει αρκετα ωραια κομματια!!!

Εμενα παντως μου ειναι αδιαφοροι.Και το Kryptonite το εχω βαρεθει να το ακουω
σε ολα τα μεσα.

το changes ειναι παντως κομματαρα!!!

“Kryptonite”, “Loser”, “When I’m Gone”, “Here Without You”… Φτιαγμένα από το αγαπημένο μου πλαστικό! Και να δεις που κάπου στον κόσμο κάποιοι παραπονούνται ότι όλο τέτοια παίζει το ραδιόφωνο. Πού να 'ξεραν τί παίζει το ραδιόφωνο αλλού…

Ότι λέει τούτος εδώ! Δεν έχω ακούσει τίποτε άλλο, βαριέμαι κι όλας για να είμαι ειλικρινής#-o

ακομα δεν εχετε αναφερει το landing in london???

Koμματαρα…8)

Εμενα μου αρεσαν απο την πρωτη φορα που τους ειχα ακουσει…Το καλυτερο τους ειναι το Away From The Sun γιατι περιεχει Here Without You, Away From The Sun, When I’m Gone, Ticket To Heaven, που ειναι απο τα καλυτερα του κομματια.

Moλις ακουσα και το νεο ομωνυμο album τους…Πολυ καλές οι πρωτες εντυπώσεις…Το train θα ειναι το hit του καλοκαιριού…

Περιμενω επικό post του Daz για τους 3 κατω πόρτες…:lol:

Put me on a train mama / This place just aint the same no more
Put me on a train mama / I’m leavin’ today

To teleytaio diskio tous kata koini omologia pleon einai to kalytero tous mi exontas ksana ayto to kako me ta fillers. H blaxia pou toso goustaro stin foni einai kabla opos panta. Kommatares kai arketa hitakia blepo na bgainoun apo dayto.

Oi 3DD einai i eykoli leia gia tous “rockades” opos kai oi omoioi tous. Poioi einai oi omoioi tous? Nickelback , Daughtry apo simerinous, Bon Jovi etc. apo ta palia kai paei legontas. Mia zoi exo barethei na brizoun to radiofoniko rock. You know what? It’s boring! Den akouo tipota allo 30 xronia tora ektos apo to epixeirima “einai mapa epeidi to paizei to radiofono”. Ama aparithmiso bands pou exoun thaftei epeidi paizane commercial rock tha ekplagite.
Ego fysika tha to ypostirizo panta epeidi xreiazomaste (eidika simera) para poli to mainstream rock. Episis einai poli eykolo na krineis tetoies bands, kserete giati? Ektithontai stin krisi tou koinou sta isa afou exoun ena kai monadiko stoxo…na poulisoun. Ara ama to kataferoun simainei oti einai kaloi kai petixymenoi giati kanenas den poulaei pia.
Ego den xreiazetai na po poso goustaro 3DD. Rockaroun opos akribos thelo…the American way :stuck_out_tongue:

Σοφή κουβέντα!
και ειδικά στην Ελλάδα θα συμπλήρωνα εγώ…

Μου αρέσουν πάρα πολύ ειδικά τα παλιά τους :Kryptonite,Duck And Run,So I Need You,Down Poison,Here Without You,Loser,Let Me Go…
Απ’τα καινούργια ξεχωρίζω το train!

Ayti tin ebdomada sto No1 kateytheian me 154000 kopies to fresco diskio. Oxi paizoume 8)

ετσι!!!

το trains παντως παει για μονιμο soundtrack στο αμαξι!!

Κάποια φοβερά κομμάτια, και άλλα που δε μου κάνουν και ιδιαίτερη εντύπωση, επομένως τους βρίσκω οκ χωρίς να κόβω φλέβες κιόλας. Αν και δεν έχω ακούσει πολλά ακόμα, ουσιαστικά το This Better Life και ένα best of.

αλλα κλασικα οι σκληροπυρινικοι μεταλαδες το maintream το θεωρουνε απαγορευμενο ειδος!!“δεν πρεπει να υπαρχει ειναι φλωρικο”!!ρε χαλαρωστε και ακουστε μουσικη!:wink: