40 χρονια Jethro Tull ! τι περιμενετε φετος?

λοιπον!
το αγαπημενο μου Group κλεινει φετος 40 χρονια παρουσιας!
ετσι θα θελα να μοιραστω μαζι με αλλους φαν(που δυστηχος δεν ειανι πολλοι εδω:( ) τι σκεψεις μας για το τι θελουμε φετος να κυκλοφορισουν αλλα κ τι ιδος συναυλιες θελουμε να παρουσιασουνε!

στα 20 χρονια ειχαμε ενα πολυ πολυ ωραιο μποξ οπου πριν βγουν οι επακυκλοφορισεις με τα bonus tracks τα ειχαμε βρει ολα εκει περα!:smiley: ακομα θυμαμε το σοκ που επαθα οταν ακουσα το scenario, audition, no rehearsal!
επισης επιτελου αποκτησαμε κ ενα Live κοματι με τον Don Arey

οπως κ για τα 25 το μποξ ηταν πολυ φοβερο! το Live του 1970 ηταν για ολους εμας ενας Θησαυρος!
επισης με την videokaseta ειδαμε πολλα ωραι βιντεο!

φετος τι θελετε?
εγω θελω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ διαολε να βγουν σε dvd ολα τα Live μεταξυ 1973 - 1975
θελουμε ρε να δουμε Passion Play k Minstrel In The Gallery Tour! Κ ξερουμε οτι υπαρχουν γιατι στο Youtube εχουμε δει πολλα τετοια!
επισης για να το γιορτασουμε μαζι τους θελω να βγουν μια περιοδια με την εξης συνθεση
Ian Anderson - Martin Barre - Jeffrey Hammond Hammond - Barriemore Barlow - John Evans - David Palmer(ας ειναι κ γυναικα δεν πειραζει:lol: ) κ να παιζουναι κοματια απο την περιοδο 1973 - 1975

:papas: :papas:

:papas: :papas:

Eγώ θυμάμαι που πριν λίγα χρόνια είχα δει ένα dvd με τους tull που μεταξύ άλλων έδειχνε και ένα “reunion gig” με την σύνθεση που είχαν στο Τhis Was ( που είναι το αγαπημένο μου άλμπουμ από αυτούς μετά το songs from the wood ) και ήταν πολύ cool.

αυτο ηταν το living with the past!
ηταν πολυ ωραια φαση!
μου αρεσει κ μενα παρα πολυ το πρωτο. Πολυ blues!:wink:

α μπράβο και δεν θυμόμουν πως λεγοταν! Πολύ ωραίο dvd!Βασικά οι Tull είναι αγαπημένη μου μπάντα. Η μόνη περιόδος που δεν με τρελαίνει είναι τα 80’ς με εξαίρεση τον δίσκο “Α” που τα σπάει. Το Catfish Rising επίσης νομίζω ότι είναι ένας αδικημένος δίσκος τους.

στα 80ς εαν εξερεσουμε το Under wraps το οποιο ειναι μαυρο χαλι εχουν βγαλει πολυ ενδιαφαερουσα album!
το Α δεν με τρελενει τοσο προτιμω το Broadsword and the beast
Pussy Willow live in Germany, 1982

προσκυναω για αυτο!

επισης το Catfish Rising ειναι το 1991 αλλα κ παλι τον θεωρω μετριο δισκο. προτιμω rock island το οποιο εχει φοβερες συνθεσεις(αυτο να δεις ποσο αδικημενο ειναι)

Αμήν No. 1 (ειδικά για Passion Play tour… :slight_smile: )

Αμην No. 2

αυτο που με τρελενει ειναι οτι υπαρχουν πολλα βιντεο!
αντε μακαρι ρε παιδια γιατι με τα Bootleg που ακουω εχω σαλταρει!
8O

Ρε Bluezlick εκείνο το “Passion Play” μια περίοδο το’ χα λιώσει! Ίσως λίγο περισσότερο κι απ’το “Thick As A Brick”… Γενικώς αυτά τα 20+ σε διάρκεια κομμάτια είναι τα αγαπημένα μου. “Aqualung” κλπ έρχονται πολύ μετά… Το “Thick As A Brick” εκτελεσμένο το 70φεύγα το έχω σε videάκι και δεν παίζεται… :wink:

This is the story of the hare who lost his spectacles! 8)

Σαφως και dvd ετσι οπως ηταν παλια οι jethro δεν θα ξαναυπαρξουν

Τι παραπάνω να πεις…

To 41o…

Θυμαστε το sweet dream από αυτό το live…απίστευτο…

40 χρόνια ε? Αυτά είναι! Ένα DVD με παλιά live θα ήταν ιδανικό!

Ακούω heavy horses και πωρώνομαι.

κ εγω ειμαι μαεγαλος φαν του passion play(μαζι με τον Minstrel k to stormwatch ειναι η αγαπημενοι δισκοι μου Tull)
το thick as a brick να το ακουσεις στα Bootleg του 73 που το παιζουν 50λεπτα!8O κ γινετε χαμος!

ποποοοοοοοοοοοοοοο! 8O

πες μου οτι θα εισαι ο τεταρτος ανθρωπος που το προτιμαει απο το songs from the wood?:stuck_out_tongue:

επισης τσεκαρετε αυτο!
http://www.youtube.com/user/aqualuuung

ο τυπος εχει τρελα σπανια video!

Αν εννοείς τα τραγούδια, τότε ναι σαφώς.
Αν εννοείς τους δίσκους χμμμ, δν ξέρω… Μπορεί κ όχι

για δισκους εννοω?
δεν περιμενα διαφορετικη απαντηση! :lol: :lol:

To θέμα είναι ότι το heavy horses το ακούω απο πολύ πολύ μικρός. Δημοτικό για να καταλάβεις, από βινύλιο.

Ενώ το Songs From The Wood σχετικά πρόσφατα. Οπότε δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός. Αλλά έχει και το whistler που παρόλο μικρό το γουστάρω απίστευτα.

To θέμα με το songs from the wood είναι ότι υπάρχει και αυτό το hunting girl ρε γμτ. Δεν σου αφήνει περιθώρια επιλογής.

κ τα δυο ειναι τρελοι δισκαροι!
απλος επειδη μοιαζουν υπαρχει αυτη η σιγκριση!

αλλα δεν περιμενα να πειτε τπτ καλυτερο! :lol: :lol: