|\/|45Τ0ΥΡ4

νομιζω οτι διαβαζω περισσοτερο απο προσεκτικα:roll:,
το 8ρεντ το ανοιξες , αμεσως μετα απο αυτο με τις ταινιες οποτε φανταστηκα οτι ειχε σχεση με εκεινο(λα8ος μου μαλλον ε?)

mano χανεις το νοημα νομιζω

ο μαλακας θα κανει φιγουρα παντου

για τον μπαφο που εσκασε
για τα ξυδια που ηπιε
για το μουνι που γαμησε
για το ταξιδι που πηγε
για το κινητο που αγορασε

αρα τι συζηταμε ?

οτι υπαρχουν εκει εξω καποιοι βλακες/πιτσιρικαδες/ανωριμοι που κανουν σημαια εναν μπαφο που ηπιαν η ενα ‘χασιμο’ που βιωσαν ?

υπαρχουν.κ ειναι πολλοι.κ εχουν πολλους (ηλιθιους) λογους για να κανουν το τοσο , ΤΟΣΟ.

αλλα δεν νομιζω οτι ακουω τοσο συχνα πιτσιρικαδες (δεν νομιζω οτι θα ακουσω τετοια ατακα απο καποιον ωριμο ενηλικα) εκει εξω να λενε για τον υπερ-μπαφο που εσκασαν χθες

πιο πολυ ακουω (τα λιγα ,μιας κ ευτυχως δεν εχω καθολου φιλους ‘καγκουρες’) να λενε για ξυδια κ σφηνακια κ εμετους κλπ κλπ

εμενα πχ μου τη σπαει να ακουω την ψαρο-ατακα ‘μην εισαι ξενερωτος ,πιες ενα ουισκακι’ καθε φορα που βγαινω

αυτος δεν ειναι δλδ μαλακας με τον τροπο του ? λιωσε ρε φιλε κ ασε με εμενα να πινω το νερακι μου αφου δεν με φτιαχνει το να πιω για να ‘κανω’ το (νομιμο-φορολογουμενο) ‘κεφαλι’

τεσπα , θεωρω το φορουμ ακρως συντηρητικο (no sex,no drugs,only rnr) κ το λεω εχοντας δει αποψεις/αντιληψεις σε αντιστοιχα φορουμ του εξωτερικου οπου δεν παιζει φαρισαισμος κ στορουθοκαμηλισμος οποτε δεν παρεμβαινω αμεσοτερα στο τοπικ.απλα θα διαβαζω τις οποιες ‘ψαγμενες’ αντιληψεις και θα γελαω/κλαιω

επισης

[B]για μενα κακη μαστουρα ειναι

το αλκοολ
η μπαλα
η πολιτικη
η θρησκεια
το σοπινγκ
η τηλεοραση[/B]

αλλα δεν ανοιγω τοπικ.ολοι (ειναι ελευθεροι να) κανουν οτι γουσταρουν αρκει να μην μου σπανε τα αρχιδια.

βασικα , στα @@ μου πως λιωνει ο αλλος.ΧΕΣΤΗΚΑ.Δικη σου ζωη ειναι , αναλωσε την οπως γουσταρεις.Απλα μην μου βαζεις το ουισκι/τον μπαφο/την σημαια του ΟΣΦΠ μες στα μουτρα μου.

υγ : για το θεμα του αλκοολ , που βλεπεις κοσμο να καμαρωνει σαν παγονι επειδη ηπιε/ελιωσε/εκανε κεφαλι με το Χ ποτο δεν σε ειδα να λες κατι

Yγ : Το γαλα γαμαει φιλε.Γαλα + τσοκος ftw το καλυτερο πρωινο.

μαζι σου :stuck_out_tongue:

ε ναι

[SIZE=“3”]\m/[/SIZE]

ακομη και εγω συμφωνω με τον awake 8O:lol: πολυ καλα τα ειπε :trumpet:

αλλο ενοουσα αλλα μαζι σου και εδω :stuck_out_tongue:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

τι μαλακας πουσαι :lol::lol::lol::lol:

There is no stronger drug than reality.


Προτιμω τα σκληρα. =P

χαχα το πιασε :stuck_out_tongue:

??

:stuck_out_tongue:

gardoules <3

ΑΥΤΟ!
απο κει και περα για μενα,
ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ να προβαλλεται - διαφημιζεται Ο ΑΛΛΚΟΟΛΙΣΜΟΣ - Ο ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΙΣΜΟΣ - Ο ΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟΣ - Η ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ(TV) - και φυσικα ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ

και το λεω ενω κατα καιρους εχω δοκιμασει απο ολα αυτα…

σοπινγκ και θρησκεια που εχουν βαση να αναφερονται ειναι πολυ αδιαφορα για μενα για να ασχοληθω καν

τελος, εννοειται πως ο καθενας κανει οτι γουσταρει στη ζωη του φτανει να μην …μπλα μπλα μπλα

Απαντηση ονομα και πραμα, miss. :lol: Κατα τ αλλα, “reality is distortion of perception, we are the enemy”, αργησα να εκτιμησω το Enemies, αλλα το παραπανω κομματι δεν ηταν ασχετο κι εχει πολλαπλες ερμηνειες για το θεμα. Ο καθενας το συνδεει οπως επιλεγει.

Ήταν απλά η αφορμή για να ανοίξω θρεντ για μια κατάσταση που υπάρχει παντού τριγύρω.
Δε θα θεωρούσα ποτέ το άνοιγμα κάποιου θρεντ ατόπημα, εκτός αν υπάρχει ήδη, που τότε ναι, τ’ όμολογώ με εκνευρίζει κάπως.

Μωρέ, εγώ όλα αυτά τα καταλαβαίνω και δεν τα κατακρίνω. Τα κάνω κιόλας μερικές φορές.
Νταξ, έχω μια ανασφάλεια ότι δεν είμαι αρκετά κουλ, θα πω για τα ποτά που ήπια χθες μπας και ανέβω στα μάτια της παρέας.
Έχω μια ανασφάλεια ότι δεν είμαι αρκετά ωραίος, θα πω για την κοπελιά που πήδηξα χθες μπας και μου ανέβει η αυτοπεποίθηση.
Έχω μια ανασφάλεια ότι δεν έχω αρκετά λεφτά να κάνω τη ζωή που θέλω ή που έχουν οι άλλοι, θα κάτσω να πω για το σουπερ-ντουπερ κινητό που αγόρασα.
Έχω μια ανασφάλεια ότι δε θα είμαι αποδεκτός από τους τριγύρω μου, θα προσπαθήσω να μην κοκορεύομαι για τίποτα και να το παίζω αληθινός.

Το πρόβλημα είναι όταν ένα συγκεκριμένο από αυτά τα παραδείγματα ομαδοποιείται. Όταν γίνεται λαηφσταηλ. Που ούτε και αυτό είναι κακό, αλλά είναι κάτι για μένα που έχει πλάκα να κοροϊδεύεις. Έχεις μούσχια, βγαίνεις εξάρχεια, ακούς ροκ γενικότερα, άντε και κανα νταμπστεπ, κάνεις μπάφους, έχεις όνειρο να πας σε όσες περισσότερες χώρες γίνεται και ένα σωρό άλλα. Δε λέω ότι έκαστο εξ’ αυτών είναι θεμιτό ή αντίστοιχα αποφευκτέο. Απλά είναι, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο.

Εγώ εδώ πέρα, που λέτε, εστιάζω σε όλον τον ντόρο γύρω από το μαύρο, είτε αν κάποιος κάνει συστηματικά, είτε αν λόγω της γενικότερης κουλτούρας θα ασχοληθεί μαζί του, θα το χρησιμοποιήσει στο λεξιλόγιό του κτλ. Αν ήμουν στο φόρουμ του Κιάμου θα έλεγα για τις lonchamp τσάντες και τα burberry πουκάμισα, big deal. Απλά έχει πλάκα να τα υποδεικνύεις.

Για τα ποτά λοιπόν, για να λυθεί και η παρεξήγησις, το πολύ πολύ να ακούσουμε τι έκανε κάποιος μεθυσμένος και πόσο ήπιε. Όλα αυτά που ανέφερα στο αρχικό ποστ γίνονται μόνο με τους μπαφους για κάποιο μυστήριο λόγο.

Τέλος, οφείλω να τονίσω ότι το forum του rocking.gr, όπως και ολόκληρο το site, αποθαρρύνει τη χρήση ναρκωτικών, παραισθησιογόνων ουσιών, αλκοολούχων ποτών και είναι, γενικότερα, κατά κάθε μορφής καταχρήσεων. Πείτε ΝΑΙ στη ζωή.

  • για τη μουσική που ακούει :wink:

Τέλος πάντων, στον κύκλο μου πάρα πολλά άτομα “την πίνουν”. Αρκούμαι όμως στο να λέω ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα αποδοκιμάσω κάποιον φίλο μου που κάνει χόρτο ούτε θα φορέσω την ταμπέλα του “άχρηστου” σε αυτούς που κάνουν. Θα εξηγήσω απλά τη δική μου λογική και από 'κει και πέρα ό,τι θέλει ας κάνει ο καθένας. Σε προσωπικό επίπεδο το καταδικάζω, όπως και το αλκοόλ, με την έννοια ότι θέλω να μείνω καθαρός από αυτά τα πράγματα.

Δεν έχω πιει/σκάσει(μιλάω την διάλεκτο:naughty:) ούτε νομίζω ότι θα το κάνω ποτέ γιατί δεν βρίσκω το λόγο
Τα ντουμάνια της Θύρας 4 δεν πιάνονται…έχω να πάω και καιρό:p

Κάπως υποκριτικό μου ακούγεται, γιατί στην τελική (και ειδικά στην μουσική που ακουμε):

See I think drugs have done some good things for us. If you don’t think drugs have done good things for us then do me a favor. Go home tonight and take all of your records,tapes and all your CD’s and burn them. Because, you know all those musicians who made all that great music that’s enhanced your lives throughout the years? Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreal fucking high on drugs, man. - Bill Hicks

Άλλωστε ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει. Δεν νομίζω να ήρθε κανένας με το τσιγαριλίκι στο χέρι και να σας έβαλε να πιείτε με το ζόρι…


0:13! <3

Παω να πουλησω τωρα, ΜΑΣΤΟΥΡΑ ΔΙΚΕ ΜΟΥ.

Η Ζωή είναι rock!:lol3::lol3::lol3:

Καθόλου υποκριτικό δεν είναι.Μπορώ και εγώ με την σειρά μου να αραδιάσω άλλους 10 σπουδαίους μουσικούς της ροκ να εναντιώνονται σε αυτά.Ποιο το νόημα;
Η ουσία είναι η τελευταία πρότασή σου.Ας είναι ο καθείς ελεύθερος να πράξει όπως νομίζει.