83rd Annual Academy Awards (όσκαρ στα ελληνικά)

Ρε, το δώσανε στην Μπούλοκ, Έλεος…
Πως νιώθει η Μεερυλ Στριπ που έχει να το πάρει από τα 70ς, είναι υποψήφια σχεδόν κάθε χρόνο και το έχει χάσει μέχρι και από την Catherine Zeta Jones
Πάλι καλά το πήρε ο dude και δεν πήγε σε κανέναν Clooney
Το αργεντίνικο που κέρδισε τον Χανεκε δεν το έχω δει. Ήδη κατεβαίνει :stuck_out_tongue:
Πάντως γενικά κάθε πέρυσι και καλύτερα

Tι ειναι αυτο το hurt locker ρε παιδια;Σαρωσε κανονικα.Θα το κατεβασω τωρα απο περιεργεια. :stuck_out_tongue: Νταξει,οπως λεει και ο worst enemy, βραβευτηκαν ολες αυτες που δεν εχω δει.Ελεος με το avatar!Γιατι τετοια κακια για το up;Ωραιο ηταν :slight_smile:

Καλά να πάθει γιατί είναι αχώνευτη :stuck_out_tongue:

Απαίσια τα φετινά όσκαρ. Εντάξει καλό το Hurt Locker αλλά όχι και τόσο ώστε να σαρώσει τα πάντα στις μεγάλες κατηγορίες.

εγω το μονο που ξερω οτι επιτελους δικαιωση για τον dude…

jeff bridges Α αντρικο ρολο…

αντε μπας και αξιωθουν και φερουν το crazy heart στις ελληνικες αιθουσες…

επιτέλους, δικαιώθηκα…

Ίσως, αλλά είναι ηθοποιάρα. Η Μπούλοκ είναι μέτρια ηθοποιός + ΠΟΛΥ αχώνευτη

Η Meryl αχώνευτη? 8O

Καλά ούτε εγώ την θεωρώ αχώνευτη, απλά έχει ένα ιδιαίτερο στυλ και μπορώ να καταλάβω κάποιον που την θεωρεί. Από της καλές ηθοποιούς όχι τόσο αχώνευτη αλλά πιο πολύ ξενέρωτη θεωρώ την Jodie Foster

Aγαπαμε Μπουλοκ κι ας μην ειναι ηθοποιαρα :wink:
Η Στριπ εχει αυτο το αχονευτο αλλα ειναι ηθοποιαρα οποτε της το συγχορουμε :stuck_out_tongue:

για την μπουλοκ το περιμενα, οπως και για το cove. οποιος δεν το εχει δει να τρεξει… αν και ποναει λιγο το εργακι…

Οχι οτι μου λενε και παρα πολλα τα oscar αλλα…

ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΤΡΕΛΑ

:vibrate: :vibrate:

Προσωπικα δεν το περιμενα. Δεν ειχα τον Ταραντινο για την ΦΑΣΗ των oscar, οτι θ’ αρεσει, οτι θα ειναι αποδεκτο αυτο που κανει κτλ. Αλλα νταξει, δεν μιλησε για την Αμερικη για να παρει τα τγια του (βλεπε Συμμοριες της Νεας Υορκης) :wink:

and the oscar goes to…http://www.youtube.com/watch?v=jdLkcP83fWE

:yes::lol:

μην δινουμε και πολλη σημασια στα οσκαρ παιδια

εδω δεν πηρε ποτε οσκαρ σκηνοθεσιας αυτος εδω

και δεν κερδισε ουτε μια υποψηφιοτητα αυτη εδω η ΥΠΕΡΤΑΙΝΙΑ

βραβεια για να περναει η ωρα και να αυτο-αυνανιζονται μεταξυ τους ολοι οι εμπλεκομενοι στη βοιμηχανια κινηματογραφου.

ψυχραιμια.

Ασε τον Κιουμπρικ, εδω δεν πηρε ο Χιτσκοκ…

Αυτό βασικά. Μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το δώσαν ποτέ στον Κιουμπρικ. Αν δει κανείς όλη την ιστορία των οσκαρ και τις επιλογές τους, το σινεμά που έκανε ο Κιουμπρικ σαφώς και δεν είναι αυτό που εκφράζει τόσο πολύ τα μέλη της ακαδημιας (καλώς η κακώς δεν έχει σημασία). Αλλα ο Χιτσκοκ έχει επηρεάσει τον μισό σύγχρονο αμερικάνικο κινηματογράφο, οι περισσότεροι αμερικανοί σκηνοθέτες που εχουν πάρει το αγαλματίδιο έχουν επηρεαστεί απο τον τρόπο σκηνοθεσίας του και όμως ο ίδιος του δεν έχει πάρει όσκαρ (σε 5 υποψηφιότητες σκηνοθεσίας που είχε αν δεν κανω λάθος). Αυτό το βρίσκω πιο τρέλο απο οποιαδήποτε άλλη επιλογή των οσκαρ στην ιστορία τους. Το μεγαλύτερο λάθος τους.

Ο κιουμπρικ εχει παρει οσκαρ ο ιδιος…αλλα οχι για σκηνοθεσια…(το αναφερω ως trivia βσκ)…

Και ο Σκορτσέζε το πήρε στα γεράματα, κάνοντας μια σειρά ταινιών με αυτό το σκοπό
Ευτυχώς το πήρε γιατί αλλιώς ταινία τύπου Νησί δεν θα γύριζε

καλα αμα πιασουμε 1-1 τις χρονιες θα βαρεθουμε να βλεπουμε ποσα ‘εγκληματα’ εχουν γινει

1968 οσκαρ καλυτερης ταινιας και σκηνοθεσιας oliver(ποιο ειναι αυτο ρε παιδια???)

σιγα μην το επαιρνε το 2001 #-o#-o#-o#-o

τι μαλακες !!!

http://theoscarsite.com/ΧΧΧΧ.htm

στο ΧΧΧΧ βαλτε τη χρονια που θελετε

Χαρηκα παρα πολυ με το Οσκαρ του Jeff Bridges, δικαιωση για εναν πολυ μεγαλο ηθοποιο… Για το Οσκαρ καλυτερης ταινιας στο The Hurt Locker παντως διαφωνω καθετα… Μια απλα καλη ταινια ειναι, τιποτα το εξειρετικο και δεν με αγγιξε.