A Forest Of Stars - A Shadowplay For Yesterdays [2012]

  1. Directionless Resurrectionist
  2. Prey Tell of the Church Fate
  3. A Prophet for a Pound of Flesh
  4. The Blight of God’s Acre
  5. Man’s Laughter
  6. The Underside of Eden
  7. Gatherer of the Pure
  8. Left Behind as Static
  9. Corvus Corona (Part 1)
  10. Corvus Corona (Part 2)

ιδια εποχη ειχε βγει και το Opportunistic. τα στανταρντς ακουμπανε στον θεο, απ’ τις λιγες bm μπαντες(μονοψηφιος αριθμος και κατω απο 5) που περιμενω δισκο. απο εξωφυλλο και συμβολισμους βαδιζουμε καλως! =) =) =)

Πότε ακριβώς κυκλοφορεί?
Βιντεο-κλιπάρα λέμε, έπιασα τον εαυτό μου να χαζεύει την εικόνα περισσότερο αλλά και ο ήχος δεν πάει πίσω.

εντιτ : Καιρό έιχα να δω βίντεο κλιπ με λόγο ύπαρξης

20 του ιουλη. το εχω δει δεκα φορες παντα στο 4ο λεπτο κανω κερατακια.

αν μπορούμε να κρίνουμε από ένα κομμάτι πάμε πάλι για κάτι τεράστιο. Υπάρχει ένα άνοιγμα μουσικά και αισθητικά σε ένα πιο ευρύ κοινό (λέμε τώρα). Το αποτέλεσμα πάντως, σε συνδυασμό με το video είναι η τελειότητα η ίδια

πραγματικα δεν εχω λογια, φοβερο βιντεο, εχω παθει πλακα
και το κομματι παρα πολυ δυνατο, δεν περιμενουμε τιποτα λιγοτερο απο ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ
το preorder εχει γινει εδω και καιρο βεβαια

Nice εξωφυλλο…

Ειδα το κλιπ και καταλαβα γιατι τους εκανε τατου ο θρεντσταρτερ.Εννοωντας οτι μπορει να μην ειχα ακουσει τιποτα απο τη μπαντα(θυμομουν βεβαια το μπαμ που χαν κανει στο φλορουμ με το προηγουμενο)αλλα ο,τι ειδα και ο,τι ακουσα στο βιντεο ηταν πολυ ιδιαιτερο,προσεγμενο,με συγκεκριμενη αισθητικη(περα απο το κομματι,αυτο το σχεδιο και η noir μουντιλα των χρωματων ηταν τελεια εναρμονισμενα με το υπολοιπο.Ειμαι και λατρης των animated μικρου μηκους γενικα).Μου πηρε καποια δευτερολεπτα να συνηθισω τα φωνητικα αλλα δε δυσκολευτηκα.Ξεχωριστο και πολυ πολυ ωραιο:)

Υποβάλλω ταπεινά τα σέβη μου gentlemen :slight_smile:

Έσπειρε και το video και το κομμάτι. Πάμε για έπος.

Tίποτα δεν είναι ικανό να σταματήσει τα συγκροτήματα που παίρνουν στα σοβαρά την τέχνη τους.

Γιατι, προσπαθησε κανεις; =p

Οι δισκογραφικές, οι κριτικοί, και οι φανμπόηδες δε χρειάζεται να προσπαθήσουν.

Κορυφή indeed. Αναμένουμε και αυτή τη κυκλοφορία με ενδιαφέρον.

Απίστευτο το βίντεο μακρά ότι καλύτερο έχω δει ποτέ. Από το προηγούμενο άλμπουμ τους Opportunistic… μου είχαν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις όπου και πάλι είχαν βγάλει ένα ωραίο βίντεο αν και το φετινό απλά δεν υπάρχει.

ασμα και κλιπ τελειοτητα σκετη!

Τέχνη, όχι μαλακίες.

it’s out there

δεν ξερω γιατι αλλα κατι εγινε και μου κατεβηκαν τα μισα τραγουδια.οπως και να εχει ακουω τωρα το A Prophet for a Pound of Flesh
και 8O8O8O

Τι baroque/folk/prog/black/ταπανταόλα ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΟΣ είναι αυτός γαμώ τον Δία!!!