Aγαπημενος metal δισκος για τo 1990

Σφαχτειτε τωρα…

Υ.Γ.Δεν μπορω κλαψα για το οτι δεν εβαλα το ‘‘No Prayer for the Dying’’.

Υ.Γ.Ασαλιωτο ‘‘Rust In Peace’’!!!1

Αντικειμενικά πιστεύω το R.I.P. είναι το καλύτερο.
Αλλά για αγαπημένο θα λεγα το Seasons μάλλον.

θα στηρίξω τις κύριες επιλογές και θα το ρίξω ΠΕΙΝΚΙΛΑΑΑ! αλλά θα γίνω και λίγο γραφικός :

Όλα του poll +

[B]A Social Grace[/B] 8)

και από κοντά [B]ΟΛΑ[/B] του Poll

Ακόμα και με τόσο συναγωνισμό, για μένα δεν τίθεται θέμα:

Ντροπή μου που ξέχασα ότι ο αγαπημένος μου δίσκος βγήκε το 1990.
Ντροπή.
Ντροπή.

Tρεις απο τους αγαπημενους μου(αν οχι οι αγαπημενοι μου)μεταλ δισκους.Αρνουμαι να ψηφισω μεταξυ R.I.P,Cowboys From Hell,Painkiller.

βγηκε και ετουτο

γενικα ψηφισα αλλο ομως εχοντας στο μυαλο μου κυριως τους sanctuary

Το σωτήριον έτος 1990 μετά Χριστόν βγήκε ο …

[SPOILER][B][SIZE=“5”]ΠΑΥΣΙΠΟΝΟΣ!!!
[/SIZE][/B]

[SPOILER]Η δεύτερη καλύτερη κυκλοφορία βαρέως μετάλλου ανά τους αιώνας…αμήν [/SPOILER][/SPOILER]

Πωπω, πολύ δύσκολη επιλογή, τόσο μεταξύ αυτών του πολλ όσο και κάμποσων που μείναν εκτός (π.χ. Trouble, Bathory). Θα ψηφίσω με βάση συναισθηματικούς λόγους και περισσότερου λιωσίματος. Οπότε νικητής βγαίνει το Coma Of Souls. Το λιώνω από το γυμνάσιο (σχεδόν 15 χρόνια) και του έχω ιδιαίτερη αδυναμία γιατί ήταν ο πρώτος θρας δίσκος που άκουσα (Kill 'em All δεν πιάνει, οι μετσάλικα είναι μετσάλικα).

Για τον ίδιο λόγο, Coma of Souls και από εμένα.

Ένα δάκρυ κυλάει όσο το σκέφτομαι…
Μου το είχε δώσει ένας συμμαθητής μου σε αυθεντική κασέτα! Ουσιαστικά, το θεωρώ ως την πρώτη μου επαφή με λίγο πιό ακραίες μορφές μέταλ. Την ίδια χρονιά πρέπει να άκουσα και για πρώτη φορά το Leprosy, επίσης σε αυθεντική κασέτα από τον ίδιο συμμαθητή. Εκεί να δείς. Τρόμαξα!
Λίγο off topic, sorry.

χηρ καμς δα πεινκιλα

Εγώ, αρκετά χρόνια αργότερα βέβαια, πρώτα θυμάμαι είχα ακούσει το Scream Bloody Gore, και αμέσως μετά το Coma of Souls. Και θυμάμαι για το δεύτερο, ότι στην αρχή δε μ’ ενθουσίασε, αλλά για κάποιο λόγο πεισματικά το άκουγα και το ξανάκουγα, μέχρι που το λάτρεψα.

Σαν να θυμάμαι thread για το 1990. anyway δισκαρες όλες στο poll αλλά δεν έχω άλλη επιλογή από το ψηφίζω rust in peace. Δεν γίνεται αλλιώς

θα ψηθισω σε λιγο αναμεσα σε rust in peace κ cowboys from hell.
Ρωταω ομως?το 1990 δεν βγηκε κ το BLACK ALBUM?

υ.γ.PANTERA θα το ριξω!!!

1991:)

Ε painkiller νταξ…Εκτος επιλογων sanctuary αλλα και Trouble δερνουν…Το rip δισκαρα αλλα ποτε δεν το αγαπησα.:!:

Ενα απο τα 5 αγαπημενα μου αλμπουμ ολων των εποχων το Rust in Peace…
Και υπαρχει κι αλλα δυο-τρια που ναι στα 20 αγαπημενα μου - μην πω 10, δηλαδη A Social Grace, Painkiller και φυσιακ το ΜΕΓΙΣΤΟ American Way