A.S. Livorno

Nίκη με 2-1 μέσα στην Τορίνο…
Αν και η ομάδα ξεκίνησε άσχημα έχει αναζωογονηθεί με την έλευση του Τζιανκάρλο Καμολέζε στη θέση του προπονητή…
Πλέον νομίζω η σωτηρία εύκολα ή δύσκολα θα επιτευχθεί…

Forza Livorno λέμε ρεεεε :respect:

Την επιστροφή της στην Serie A, έπειτα από ένα χρόνο απουσίας, πανηγυρίζει η Λιβόρνο. Το συγκρότημα του Λεονάρντο Ακόρι, επικράτησε με 3-0 της Μπρέσια, στο πλαίσιο της τελευταίας αναμέτρησης για τα πλέι-οφ και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα, ακολούθησε στα μεγάλα σαλόνια τις Μπάρι και Πάρμα, οι οποίες προκρίθηκαν απευθείας, καταλαμβάνοντας την πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα. Αντίθετα, στην τρίτη κατηγορία θα αγωνίζονται από τη νέα σεζόν οι Ρίμινι, Πίζα, Αβελίνο και Τρεβίζο.

http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=191053

Κρυφτείτε λατσιάλι, ξαναρχόμαστε!!! :smiley:

Aυτη η ομαδα εχει κερδισει την συμπαθεια μου.
Ειναι οτι ειχαν παει στο γηπεδο της Λατσιο και κραζανε τους φασιστες μες τα μουτρα τους.

Τεράστιο ρησπέκτ στον Λουκαρέλι πάντως.
Διαβάστε δηλώσεις του και αναρωτηθείτε πόσο διαφέρει από έναν κοινό μαλάκα ποδοσφαιριστή.

“Σε όλους τους προπονητές μου λέω πάντα ότι αν θέλουν να με αφήσουν εκτός ενδεκάδας, θα πρέπει να το κάνουν για τεχνικούς λόγους και όχι λόγω κούρασης. Δεν δέχομαι ότι ένας ποδοσφαιριστής μπορεί να είναι κουρασμένος. Είναι προσβολή για την εργατική τάξη”.

Και οι δικοί μας, ξεκουράζονται στις διακοπές των Χριστουγέννων.

Είτε υποστηρίζεις τον κομμουνισμό είτε αηδιάζεις μαζί του, δεν μπορείς να μην το παραδεχτείς. :bow:

Επίσης έχει μια εφημερίδα, για την οποία έχει ξοδέψει 2 εκατομμύρια, όπου όπως λέει ο ίδιος όχι μόνο δεν προσπαθεί να περνάει τις πολιτικές του απόψεις αλλά ούτε τις ποδοσφαιρικές.

“Σε ένα ματς Ιταλλία - Γαλλία ο συντάκτης μου είχε βάλει βαθμό 5/10 και να φανταστείτε δεν το άξιζα καν.
Ομως βρίσκεται ακόμη στην θέση του.”

Σας περιμενουμε…8)

Μου τη σπαει οταν μπλεκετε το ποδοσφαιρο με την πολιτικη.
Επισης μου τη σπαει οταν κανετε αυθαιρετες γενικευσεις.
[-X

Πολύ ενδιαφέροντα τα από πάνω.

Ρισπέκτ στη Λιβόρνο αλλά πιο πολύ στους οπαδούς της. Oμάδα σύμβολο.

Βella Ciao http://www.youtube.com/watch?v=HMH4JsKteWw&feature=related

Bandiera rossa http://www.youtube.com/watch?v=iyMK1uQ9W64

Είμαι οφφ τόπικ, αλλά…

[SPOILER]Η ΠΑΡΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗ SERIE A ΡΕ ΑΙΔΟΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :!:

:yahoo::yahoo::razz::twisted:

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΗ Β’ ΕΘΝΙΚΗ! [/SPOILER]

Μπράβο και στην ομάδα σύμβολο της εργατικής τάξης που επιστρέφει κι αυτή στα σαλόνια! Night*Sky σ’ αγαπάω σ’ εκτιμάω αλλά τρέχα να κρυφτείς! :twisted::stuck_out_tongue:

ΠΟΤΕ ! :lightsabre:

Ο Αετος μας θα πεταει περηφανος πανω απο τα ευρωπαικα γηπεδα για παντα !!! :metal:

Aσχετο με τη Λιβορνο, αλλα αφου το λεμε.

Τη συμπαθουσα παρα πολυ τη Λατσιο και χαλαστηκα παρα πολυ οταν εμαθα οτι ειναι φασιστομουτρα.

Αλλα, νταξ, ακομα μ’ αρεσει σαν ομαδα. :oops:

Μιλαει ο Αρειανος για φασιστομουτρα.
Γελαει ο κοσμος.

εχουν αρκετους αντιφα στον Αρη ρε… οχι σαν ηρακλη και μπαοκ ομως…

:lol:

Nαι, και τους βριζει ολος ο κοσμος ως ‘‘μο*νιά , ναζί , σκουληκια αρειανοι’’. :stuck_out_tongue:

Δεν ειναι απλη καζουρα μεταξυ οπαδων, μεχρι και ο πιο ασχετος εδω στη θεσσαλονικη ξερει τι ομαδα ειναι τα ‘‘μπουμπουκια’’ της πολης…:wink:

Καλο ειναι να μην μπλεκεται η πολιτικη με την μπαλα.
Οι Λατσιαλι -ενα μερος των οπαδων της- ειναι φασιστες.
Οι της Λιβορνο ειναι το αντιθετο.
Βασικα ανοιχτε ενας thread γιατι φευγω.
Μπαλα-πολιτικη-φανατισμος.

χαχαχα μιλαει η λιβορνο για μπαλα…ανυπαρκτοι!!αντε του χρονου παλι serie b!

E και οι Αρειανοι -ενα μερος των οπαδων- ειναι φασιστες.
Και καποιοι Παναθηναικοι ειχαν φτιαξει τη ΝΟΠΟ.
Και τα πανο που εμφανιζονται σε μια συγκεκριμενη θυρα στο γηπεδο της Λατσιο, εμφανιζονται και στους αγωνες της Εθνικης Ελλαδος.

Να τα λεμε ολα ε.

Απο την αλλη, οι οργανωμενοι οπαδοι του Ηρακλη ειναι αναρχικοι και η θυρα των φανατικων ονομαζεται επισημα ‘‘αυτονομη’’. Αρα δηλαδη ο Ηρακλης ειναι αναρχικη ομαδα και ολοι οι Ηρακληδεις ειναι αναρχες ?? Προφανως οχι. (που μακαρι να ηταν ολοι δηλαδη…:D)

Ετσι, λοιπον, οσο επιμενετε να χαρακτηριζετε τη Λατσιο και τους φιλαθλους της φασιστες ειστε τραγικα ακυροι.

Οταν λεμε για τη Λατσιο, μιλαμε για μια ομαδα που ενας παιχτης-συμβολο παει και κανει χαιρετισμους ναζιστικους μπροστα απο τους φανατικους, που πολλες φορες μαυροι τρωνε γιουχα στο γηπεδο της.

Αλλα, τις ταμπελιτσες σου αλλου, γκεγκε;;;

Aπο ποτε μωρε ο Ντι Κανιο ειναι παιχτης συμβολο ??#-o
Ο Νεστα ηταν ο μονος παιχτης-συμβολο τα τελευταια χρονια.

Αν δεν καταλαβες, με αυτα που εγραψα, θελω να πω οτι δεν γινεται να βαζουμε ταμπελες.
Εσεις εισασταν αυτοι που βαζετε πρωτοι ταμπελες…Και αυτο σχολιαζα με τα υπολοιπα παραδειγματα.

Aυτο που λες δεν αλλαζει κατι.

Αν μεγαλο μερος τους δεν ηταν αυτο που λεω, ο τυπος δε θα 'βγαινε απο το γηπεδο.

Επισης, αλλο αυτο και αλλο η Μ-Α-Λ-Α-Κ-Ι-Α που ειπες εσυ για τους Αρειανους.

Στα @@ μου αν εσυ ξερεις καποιους ακροδεξιους ή οτιδηποτε που τυχαινει να ειναι Αρειανοι.

Οταν μιλας για μια τοσο μεγαλη ομαδα ατομων, ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΩΣ ΕΚΦΡΑΖΕΣΑΙ.

ΥΓ.: Και το “μιλανε οι Αρειανοι για φασιστομουτρα” τι διαφορετικο απο ταμπελα ειναι;;;

“Ταμπελα” εβαλα στους Λατσιαλι, γιατι ειναι κατι κοινα παραδεκτο οτι μεγαλο (οχι ολοι φυσικα) ειναι τετοιοι.

Αυτο που ειπα για τους Αρειανους, το παραδεχονται οι ιδιοι οι Αρειανοι !

Και το εχω ακουσει ακομη και απο μεγαλους ανθρωπους, μαλιστα και απο γυναικα (!), που ουτε αντιπαλοι οπαδοι ειναι ουτε φανατικοι, ουτε τιποτα.Απλα ειναι μια πραγματικοτητα που αρνεισαι να δεις ή δεν γνωριζεις ακομη.

Για να στο πω αλλιως:

Δεν ειναι οι περισσοτεροι Αρειανοι, φασιστες. Οι περισσοτεροι φασιστες, ειναι Αρειανοι.

Ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα.