Aγαπημένος shock rocker;

Δε θα πρωτοτυπήσω. Αγαπημένος μου απ’ όλους είναι χαλαρά και άνετα ο Alice Cooper… :wink:

:stuck_out_tongue: Δε διάβασα τα προηγούμενα ποστς

Πιστευω αξιζει να αναφερθει και ο Blackie Lawless στο thread για τα ακρως θεατρικα και θεαματικα show των Wasp στις αρχές της καρριέρας τους…

Alice κι εγώ… :smiley:

Συμφωνώ…:wink:

Ο δευτερος που μου ηρθε στο μυαλο μετα την Αλικη. :thumbup:

Επειδή σε μερικά post υποψιάζομαι ένα μπέρδεμα επισημαίνω πως οι «φωνακλάδες» είναι δύο (και διαφορετικότατοι).

  1. Screaming Jay Hawkins
  2. Screaming Lord Sutch

Ο κύριος Hawkins δεν βρίσκεται στην λίστα του poll, γιατί αφενός δεν είναι αμιγώς ρόκερ και αφετέρου το να μην τον ψήφιζε κανείς θα μου προκαλούσε καρδιαγγειακές παθήσεις.

Περισσότερα για τους «φωνακλάδες», προσεχώς στις οθόνες σας.

(edited, thanks hokam!)

Ο Alice Cooper απλά είναι εκτός συναγωνισμού! The Master of shock rock!..και παρεπιπτόντως αύριο Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου έχουμε Alice Cooper Party στο Club Outlaw Λ. Βουλιαγμένης & Η. Ηλιού 28 Ν. Κόσμος. Για περισσότερες πληροφορίες στο www.alicecooper.gr

OBlackie και οι W.A.S.P του!

Ο υπερτεράστιος, φοβερός και τρομερός ALICE COOPER, από τους υπεραγαπημένους μου και υπερλατρεμένους μου rock ήρωες έβερ. Οι μνήμες από την συναυλία της 21-6-2007 είναι ακόμη πολύ νωπές. 8)

Δεύτερος, μία άλλη τεράστια μορφή και λατρεία για μένα, από τον χώρο του metal. KING DIAMOND

Τρίτος, ο ψυχεδελικός ARTHUR BROWN

Και τέταρτοι, αυτοί που όλοι αναμένουμε με ανυπομονησία να απολαύσουμε στις 18/5. KISS (και Gene Simmons βεβαίως βεβαίως)

κινγκ δαιαμοντ

απλα τα σπαει

Marilyn Manson

Καλοί και οι αλλοι αλλα ο θεμελιωτης είναι ένας…Α.C.

Hmm δύσκολη απόφαση Αlice Cooper, Simmons και King Diamond εξαιρετικοί…αλλά θα πω Manson γιατί όλοι τον κράζουν ενώ εμένα μου αρέσει και επειδή πρέπει να πάρει και καμία ψήφο:p 8)

Ωχ… Ποια μας θυμήθηκε?..

Το shock παύει να ιφίσταται μετά την πρώτη φορά και από κει και ύστερα γίνεται show. Επίσης είναι κάτι το οποιο μπορεί να επιτευχθή χωρίς μέικ-απ, φωτιές, αίματα, πεντάλφες και νεκροκεφαλές

Αν και δεν είμαι φίλος των Doors, ή των Sex Pistols, oφείλω να παραδεχτώ ότι σόκαραν περισσότερο από κάθε άλλο με τα λιγότερα μέσα και κυρίως φαινόταν αυθόρμητο.

Μεταξύ των όσων προτείνονται μάλλον θα ψήφιζα Μάρλιν Μάνσον

Μπορεί πιο αγαπημένοι μου να είναι οι κ.κ. Dee Snider, Blackie Lawless και Gene Simmons , αλλά πιο σεβαστή φιγούρα από αυτή του γιγάντιου Alice Cooper δύσκολα βρίσκεται!

Eternal :respect: !

[SIZE=“1”]
To “πράμα” που ονομάζει τον εαυτό του Merilyn Manson, τί το έχετε στο poll; [-X
Και πολύ αξία του δίνουμε που υπάρχει δίπλα σε Θεούς του Ηard Rock / Metal! :thumbdown: :?[/SIZE]

Nα και ένα πράγμα στο οποίο διαφωνούμε εμείς

Την ημέρα που οι hard rock θεοί γράψουνε μισό Antichrist Superstar ή έστω ένα Mechanical Animals ίσως και να μπορούν να μπούν δίπλα στο Manson:)

:stuck_out_tongue: :smiley:

Για κούνα το κεφάλι σου…