Aγαπημένος shock rocker;

GG Allin κανεις?

[size=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=bm4X4QLsIu0[/size]

+1

O Marilyn Manson είναι μέγας ρόκερ και φυσικά έχει τη θέση του σε αυτό το poll.

Όπως κάποιοι στα (μπούυυυυ κακά) εξωτερικά παρασύρονται από μόδες και περιοδικά και τηλεοράσεις και καταπίνουν καλλιτέχνες-προϊόντα (ενίοτε καλά προϊόντα), έτσι και στο ελληνικό χωριό κάποιοι παρασύρονται από μια δήθεν αυθεντικότητά, προς την αντίθετη κατεύθυνση και επιδίδονται σε λασπολογίες κατά οποιουδήποτε επιτυχημένου μουσικού.

Πάντως δεν χωρεί αμφιβολία για το αν ο Marilyn Manson «χωράει» σε αυτό το poll, εφόσον φέρει ακριβώς τα στοιχεία που αντιστοιχούν στο shock rock και, τη σήμερον ημέρα, είναι πιο επιτυχημένος από όλους τους (λατρεμένους) άλλους μαζί.

Και τώρα το μέγα μυστικό:

Σε όποιον δεν αρέσει, ας μην τον ψηφίσει.

ChrisP,σε έχω:p :lol:

[SIZE=“5”]Rockbitch[/SIZE]

Vic Vega,χαίρομαι που συμφωνούμε

Ουτε καν.
Ψαξε για GG Allin και θα καταλαβεις…

Screaming Lord Such γιατι ειναι ο πρωτος διδασκαλος, πολυ cultiliki

Έχω ψάξει.Δεν λέω,ακραίος όσο δεν πάει άλλο,είτε στα φαλλοκρατικά,είτε στα ναζιστικά που κτά καιρούς είχε,αλλά δεν νομίζω να σόκαρε όσ να ενόχλησε.Έχει διαφορά το ένα με το άλλο…

Τις Rockbitch της έβαλα για χαβαλέ:lol:

Tα βιντεοκλίπια τους πάντως ρισππέκτ!!!

Αυτό να λέγεται! :smiley:


Περί [SIZE=“1”]Marilyn Manson[/SIZE]:
Μπορεί να προκαλεί shock σε κάποιους, προσωπικά όμως προκαλεί την αισθητική μου! :?

Όταν αποκτήσει τον τσαμπουκά του Dee Snider, την επιβλητικότητα του Blackie Lawless, την larder than life προσωπικότητα του Gene Simmons, τις οκτάβες του King Diamond και το 10% του συνθετικού, υποκριτικού και φωνητικού ταλέντου του πελώριου Αlice Cooper, δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να τον αποδεxτώ! [-X

Μέχρι τότε όμως, θα μου είναι απεχθής όσο λίγοι… :yes:

Και δεν σχολίασα καν την “μουσική” του! :lol:

Πράγματι,αλλά αν έλεγα τα αντίστοιχα για τις μπάντες που γουστάρεις θα τσαντιζόσουν όπως εμένα δεν μου αρέσει να διαβάζω κάτι τέτοια σχόλια για τη περσόνα του:wink: Για αυτό το πολύ απλό λόγο δώθηκε και αυτή η απάντηση.

Άλλωστε,το εύκολο θα ήταν να πούμε ότι οι υπόλοιποι μουσικοί στο πολλ γράγουνε τραγουδάκια,μιάς και ως τέτοια ακούγονται σταδικά μου αυτιά.Κάπως έτσι ήταν και το σχολιό σου.

Κοίτα, τα γούστα σου στο hard rock / metal τα ξέρω, οπότε ό,τι και να έγραφες δεν θα με “άγγιζε”! :roll:

Πες ότι θες, δεν τρέχει τίποτα! Η αξία τους δεν μειώνεται! :smiley:

Ας είναι.Αυτό δεν δικαιολογεί ποστ του στύλ του προηγούμενου.Εμένα ως οπαδό του Manson με ενόχλησε.Αυτό πολύ απλά.:wink: Ο λόγος που δεν θα πώ για τους υπόλοιπους μουσικούς μιάς και δεν φταίνε οι οπαδοί τους να διαβάζουν τέτοια σχόλια.

Όσο για τον Manson,το καλύτερο είναι να μιλήσει η μουσική του για αυτόν

Τον Manson τον πάω πολύ σαν άνθρωπο, για τα πιστεύω του και τις απόψεις του. Αλλά σαν μουσικό, φχαριστώ δε θα πάρω.

Το Sweet Dreams καλά το λέει πάντως8)

Και το πρωτότυπο μια χαρά είναι (για ποπ):slight_smile:

χμμ ναι εγώ τους μπέρδεψα μάλλον. Ούτως ή άλλως από κανέναν δεν έχω ακούσει τπτ οπότε… απλά τους ξέρω σαν names. Α! ρε παίδες δεν έχει νόημα να “τσακώνεστε” για Μανσον, Κινγκ ή Alice Cooper ξέρω γω… Όσο επιδραστικοί ήταν αυτοί παλιότερα άλλο τόσο ήταν και ο Μανσον από τα mid 90’s και δώθε.

Και μια μικρη επισημανση γιατι βλεπω το λαθος να επαναλαμβανεται…

ειναι Screaming Lord Sutch και οχι Such…:wink:

Aρα μ αυτη τη λογικη δεν πρεπει να κανουμε κανενα αρνητικο σχολιο για κανενα μουσικο,απ το φοβο οτι θα ενοχληθουν οι οποιοι οπαδοι του.Χμ…δεν μου ακουγεται και πολυ δημοκρατικο αυτο παντως…
Εφοσον η επιθεση δεν ειναι επι προσωπικου ή του στυλ οι οπαδοι του ταδε ειναι ζωα ξερω γω,δε βλεπω το λογο γιατι να ενοχληθει καποιος.Οπως ειπε και ο Maiden1979 πιο πανω δε μειωνεται η αξια κανενος εφοσον υπαρχει.Εκτος πια αν η αξια καποιων ειναι λιγακι ευθραυστη και μπορει να αμφισβητηθει τοσο ευκολα…

Αχ, θελω να σε πειραξω λιγο! :stuck_out_tongue:

Παμε:

Ευτυχως δεν εχει αποκτησει τις βλαμμενες πολιτικες αποψεις τους! :smiley:

Ελπιζω να μην αποκτησει και τα playback στα live! :lol:

Industrial παιζει, αρα δεν τις χρειαζεται. :wink:

E, ενα 10% το εχει. :roll:

Και δε σχολιασα καν τη ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ του!

Εγω παλι καπως το αντιθετο θα ελεγα… Οχι οτι με τρελαινει και μουσικα, αλλα νταξει.
Γενικα συμφωνω με Μειντεν.

Πειτε και καμια γυναικα. Εμενα αγαπημενη μου ειναι η Κοτοκο.

Χαχα! Βλαμένες πολιτικές απόψεις όντως, αλλά εδώ μιλάμε για μουσική και σκηνική παρουσία! 8)

Κοίτα, τους έχω δει 4 φορές, από τις οποίες στις 3 ήμουν στην μπάρα, 1 - 2 μέτρα από τον Blackie!
Δεν ξέρω για τα άλλα μέλη, αλλά έφαγα πολλά σάλια στη μάπα που μαρτυρούν ότι o Blackie τουλάχιστον ξελαρυγγιάζεται! :roll:

Ίσως εκεί είναι τελικά το πρόβλημα! :lol:

Για σένα ναι, για τον Πυραμίδα πολύ περισσότερο και για μένα πολύ λιγότερο…
Υποκειμενικότατο… :roll:

@sofi: Προσωπικά shock είχα πάθει όταν έμαθα ότι το κινεζάκι δεν είναι 15χρονο, αλλά σχεδόν 30χρονο! 8O :lol:

Δεν είναι ρόκερ αλλά κάνει πέρα όλους όσους είναι στο πολλ:!: