A Song of Ice and Fire & George R.R. Martin

Ερωτηση.Πηγα στα Public να αγορασω τα βιβλια στα αγγλικα και υπηρχαν τουλαχιστον 3 εκδοσεις.Εχουν καμια ουσιωδη διαφορα μεταξυ τους?

οι πιο καινούριες εκδόσεις έχουν στο τέλος ένα bonus chapter από το επόμενο στη σειρά βιβλίο. από εκεί και πέρα φωτογραφίες εξώφυλλου, hardcover κλπ, αυτό εδώ ας πούμε έχει 40κάτι ευρώ,

,

δεν ξέρω και τι εννοείς ουσιώδη διαφορά, αν σε κάποιες εκδόσεις κάποιοι χαρακτήρες δεν πεθαίνουν;

ποια έκδοση είναι αυτή με το bonus chapter?

εγω τσιμπησα το μικρο μικρο βιβλιαρακι που απο πανω λεει και New Series Game Of Thrones HBO κτλπ

νομίζω αυτή που λέει ο mech cannibal

Oντως τωρα που το κοιταξα εχει στο τελος ενα chapter

[SPOILER]Με το Θιον να πηγαινει στον πατερα του και να προσπαθει να τον πεισει να του δωσει στρατο[/SPOILER]

δεν μιλάμε για το 5 βιβλίο μάλλον.

Και στην[B][U]έκδοση του 5ο[/U][/B]υ που έχω εγώ έχει ένα επιπλέον τσαπτερ από το 6ο που εξηγεί:
ΣΠΟΙΛΕΡ ΓΙΑ 5ο βιβλίο

[SPOILER]τι γίνεται με τον Θηον και τον Στάννις όταν ο πρώτος το σκάει από τον Μπόλτον :smiley: [/SPOILER]

[SPOILER] ο πατερας του υποτιθεται πεθανε στο 3ο βιβλιο αφου επεσε απο μια γεφυρα. γυρισε κι αυτος απο τους νεκρους? η΄απλα το εχεις μπερδεψει με αυτο που λεει ο απο κατω σχετικα με τον Στανις?[/SPOILER]

[SPOILER]υπάρχει αυτό το κεφάλαιο και στο σάιτ του μάρτιν, εξτραδάκι από το 6ο βιβλίο. τώρα το πήρα χαμπάρι που χάζεψα λίγο το σάιτ του 8)[/SPOILER]

Μιλαω για το πρωτο βιβλιο
Και μου πεταξες αρκετα σποιλερ :stuck_out_tongue:

u huh, κέρδισα το αγγλικό bookset από το public σε διαγωνισμό :smiley:

ελα ρε κωλοφαρδε…

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι από το δεύτερο βιβλίο σχετικά με τον Theon Greyjoy.

[SPOILER]Ο Reek είχε σκοτώσει ήδη εκείνα τα αγόρια που υποτιθέτε πως ήταν ο Bran και Rickon και όταν ήταν στο δάσος και τα έψαχναν απλά του έδειξε τα κεφάλια τους και τα έβαλαν στην πίσσα ή ο Reek του έδωσε την ιδέα και ο Theon τα σκότωσε;[/SPOILER]

το δεύτερο.

Επιτελους εφτασε η πανακριβη εκδοση των 5,62 απο το γνωστο σαητ.
Αρχιζω το διαβασμα του 5ου και εγω.
Αι να δουμε!

στα αγγλικά να υποθέσω εε; :-k

A χα.Τι το πηραμε το Proficiency…

μπορει να γραψει καποιος τους ελληνικους τιτλους για τα 2 πρωτα βιβλια μην κανω κανα λαθος και τα παρω με ακυρη σειρα?:stuck_out_tongue:

Game Of Thrones
Clash Of Kings
πως να τα μπερδεψεις :stuck_out_tongue: