A Song of Ice and Fire & George R.R. Martin

Αν καθε βιβλίο επικεντρονοταν σε ενα βασίλειο θα ειχε μια λογική το 8 αλλα εδω στα 2 τελευταία βιβλια μας γέμισε με filler θελει και 8ο… :S

Ωραια καριολιτσα κ η φιλη του! Τσαμπα τα διαβαζουμε τα βιβλια μου φαινεται…Βλεπω να μενει ατελες το επος

Που ειναι η Arienne στην σειρα ρε??? :lightsabre::lightsabre::lightsabre:

ερχεται.

Συμφωνα με τα τελευταια casting videos που βγηκανε μπορει να παει και για κοψιμο ο χαρακτηρας της.

Μαζί με τον Quentyn ελπίζω

τι να σου πω, δε μπορω να δω πως δε θα εμφανιστουν και οι δυο. ειναι σημαντικοτατοι χαρακτηρες, βεβαια ο χοντρος ειναι χοντρος οποτε ποτε δε ξερεις.

το θεμα ειναι να βγει το 6, ποιος τη γαμαει τη σειρα τωρα.

Ουσιαστικα με το κοψιμο ορισμενων χαρακτηρων απο την σειρα ,φαγαμε σποιλερ και οι βιβλιαρακηδες αφου φαινεται οτι δε θα προχωρησουν πολυ οι ιστοριες τους.Εκτος και αν, σειρα και βιβλια ακολουθησουν αλλους δρομους κατι που δεν νομιζω οτι παιζει σαν πιθανοτητα.Μεγαλη ξενερα για Αριεν

περαστικά μας; http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/114589-twow-very-unlikely-to-be-released-in-2015-jane-johnson/

[B]Προσοχή, σπόιλερσ του 5ου βιβλίου στα σχόλια[/B]

^^ Ε,σαν πολυ θα αργησει να τα βγαλει τα βιβλια ο φραγκοφονιας. Τα 3 πρωτα(και τα καλυτερα,κατα τη γνωμη μου) στο τσακα-τσακα κυκλοφορησαν. Μεχρι να βγουν τα τελευταια(:wink: 2,θα εχουμε ξεχασει τι διαβασαμε στα προηγουμενα.
Ασε που η τηλεοπτικη σειρα θα παρει αλλη τροπη και δεν θα εχουμε πια τους ιντερνετακηδες να μας υπενθυμιζουν τι γινεται…

ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΟ ΦΩΣ

Το winds of winter να δουμε ποτε. Αυτό μονο και μονο για μάχη στo trident θα το τιμήσουμε

Περίμενα να διαβάσω νέα για το έκτο, αλλά δεν με χάλασε αυτό που είδα. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον σίγουρα. Δεν ήξερα ότι ετοίμαζε κάτι τέτοιο.

έπεσε η παραγγελία, οψώμεθα!

ιν αδερ μπαντ νιουζ το 6 δεν κυκλοφορεί πριν το 16 (αισιόδοξο σενάριο).

Νομίζω ότι το όλο θέμα έχει ξεφύγει από τον έλεγχο του Martin, πιθανότατα όταν έγραφε το πρώτο βιβλίο δεν φανταζόταν το μέγεθος του εγχειρήματος. Η αλήθεια είναι ότι η ιστορία έχει ξεχειλώσει λίγο, και αυτό φαίνεται ιδιαίτερα στο 4ο και στο 5ο μέρος.

Όσον αφορά το καινούριο βιβλίο για την μυθολογία του κόσμου του ASOIAF, νομίζω ήταν απαραίτητο γιατί είχαμε χάσει κάπου την μπάλα. Βέβαια υποπτεύομαι ότι η επιτυχία της σειράς ανάγκασε τον Martin να επεκτείνει εκ των υστέρων την αρχική του σύλληψη σε περισσότερη λεπτομέρεια απ’ότι σχεδίαζε αρχικά. 'Οπως και να έχει δεν παύει να έχει ενδιαφέρον.

υ.γ. από την τηλεοπτική σειρά έχω δει μόνο την πρώτη σεζόν. τί προβλέπεται να γίνει με αυτήν? θα μείνει ημιτελής ή θα ακολουθήσει αυτόνομη πορεία?

Πείτε λίγο για το The World of Ice & Fire αν το πήρε κανείς, γιατί δεν ψήνομαι να δώσω 30ευρώ για υπολείμματα και κολπάκια να γεμίσει το κενό μέχρι να βγει το 6ο βιβλίο.

Η αλήθεια είναι ότι η ιστορία έχει ξεχειλώσει λίγο

Μόνο λίγο;

μολις μου ρθε στο γραφειο, δεν εχω διαβασει ακομα τπτ αλλα απο layout γαμαει. τιγκα προσεγμενη εκδοση! δωσε μοθυλιγες μερες (δεν εχω αναγκη απο φιλους και γυναικα πλεον) και θα σου πω για το δια ταυτα.

Το έχω αρχίσει, εντάξει μέχρι στιγμής δεν είναι κάτι συγκλονιστικό, απλά αποσαφηνίζει κάποια πράγματα και σου δίνει μια πιο πλήρη εικόνα για τον κόσμο του ASOIAF. Φαντάσου ότι η αφήγηση είναι σαν ένα βιβλίο που έχει γράψει ένας maester από το Citadel. Έχει και κάποιες εικόνες που σου δείχνουν πως φαντάστηκε ο Martin τοπία, χαρακτήρες, διάφορα πλάσματα κτλ…
Μόλις το τελειώσω θα έχω μια πιο πλήρη εικόνα βέβαια.

Με την τιμή τι παίζει; Αν θυμάμαι καλά τα προηγούμενα της σειράς στα αγγλικά είναι γύρω στα 12 και αυτό 30;

εγω το πηρα 43 απο παμπλικ