A Song of Ice and Fire & George R.R. Martin

απο comic-con, το ημερολογιο του 2016

ανετ χοντρε τελειωνε και βγαλε το 6ο γαμω τη τρελα μου…

:-k

παντως στις φατσες μοιαζουν!

Να πω ότι βγήκε επιτέλους μεταφρασμένο το “The World of Fire and Ice” από την Anubis (κλασσικά…). Το πήρα στα 24 ευρώ από τα Public (μετά από την 10% έκπτωση που έχουν τα μέλη στα βιβλία).

Νέες δηλώσεις για καθυστέρηση.

Ποιος τον χέζει πλέον, ας τελειώσει η σειρά και μετά από 10-15 χρόνια (:wink: που θα τελειώσει η ιστορία και στα βιβλία ίσως τα πιάσω από την αρχή.

Παρομοίως. Κρίμα το νιώσιμο επί χρόνια! Εντάξει δεν πήγε χαμένο, αλλά όπως το βλέπω θα γίνει και σε μένα όπως λεει ο bastard

Δυστυχως για μενα μετα και τον τραγικο περσινο τηλεοπτικο κυκλο η μονη λυση ειναι να περιμενω τον χοντρο η οποιον τον αντικαταστησει μετα τον θανατο του.Αδυνατο να δω πρωτα τον - και με την βουλα πλεον -εντελως αυθαιρετο νεο κυκλο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάντως εγώ έχοντας διαβάσει όλα τα βιβλία και έχοντας παρακολουθήσει μόνο τον πρώτο κύκλο της σειράς, πραγματικά δεν αισθάνομαι καμία επιθυμία να δω και τους επόμενους.
Δηλαδή ακόμα και στον πρώτο κύκλο που υποτίθεται ότι είναι σχετικά πιστή μεταφορά του βιβλίου, υπάρχουν πολλές αναντιστοιχίες στην απόδοση χαρακτήρων, τοπίων, πλοκής κτλ. που σου χαλάνε την εικόνα που έχεις σχηματίσει μόνος σου διαβάζοντας.
Αν το τηλεοπτικό σκέλος ακολουθήσει εντελώς αυτόνομη πορεία νομίζω ότι δεν είναι τόσο τραγικό, αν όμως “θυσιάσει” ο Martin τα βιβλία για την σειρά, του αξίζει κρέμασμα και διαπόμπευση.

Μπαινω twitter και διαβαζω οτι πεθανε ο george martin και μεχρι να καταλαβω οτι ηταν ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΤΩΝ BEATLES εχω παθει μερικα εγκεφαλικα…
Anyway, rip στον ανθρωπο, μη με πειτε και αναισθητο…

Στάλθηκε από το LG-H440n μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μας τα λεει καλα ο μπαρμπαγιωργης! Παντα θεωρουσα οτι τα χει ψιλοτελειωμενα τα βιβλια και οτι απλα λογω HBO, καποιος ορος, δεν τα εκδιδει μεχρι να τελειωσει η σειρα.

1 Like

Δε νομίζω ότι θα τα τελειώσει ποτέ, ειδικά αν θέλει όπως λέει να βγάλει και 8ο τελικά για να ολοκληρώσει την ιστορία

Δεν το χω ακουσει αυτο. Αν ισχυει την πατησαμε

http://screencrush.com/george-rr-martin-game-of-thrones-eighth-book/

Εδω το διεψευσε, αλλα ειμαι σιγουρος πως ειχα διαβασει παλιοτερο αρθρο στο οποιο ελεγε πως η ιστορια που θελει να πει μεχρι το τελος μπορει να χρειαστει 3 κι οχι 2 βιβλια ακομα. Οπως και να χει, προσωπικα δεν περιμενω κατι απο τον Martin, η σειρα με καλυπτει απολυτα, και για να ειμαι ειλικρινης, βρισκω την ιστορια στη σειρα πιο ενδιαφερουσα και ουσιαστικη. Ο Martin ειναι εξαιρετικος storyteller και saga creator, αλλα οχι ιδιαιτερα καλος συγγραφεας κατα την γνωμη μου. Οταν επρεπε να πιεσω τον εαυτο μου για να διαβασω το 2ο και το 3ο βιβλιο μετα τη μεση, αυτο κατι λεει.

η σειρα πιο πολυ κακο του εκανε παρα καλο, ως προς τα βιβλια οχι την τσεπη βεβαια. χοντρε γραψε τα να τελειωουμε ρε αδελφε. αντε νισαφι πια.

Η μεγα τρολ η μεγας τρομπας :stuck_out_tongue:

https://www.inverse.com/amp/article/57738-winds-of-winter-release-date-george-rr-martin-says-less-pressure-to-finish

2 Likes

Ή μέγα αρχιδι…

Ξέρει τι κάνει ο χοντρός

2 Likes

Η απλα… ενας ανθρωπος που δε χρωσταει τιποτα και σε κανεναν, οσο πωρωμενοι και ανυπομονοι να ειναι οι φανς. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Αμαν ρε φαν να πουμε. Δεν μπορεις να περιμενεις 20 χρονια για ενα βιβλιο :stuck_out_tongue: