A Song of Ice and Fire & George R.R. Martin

Δεν ειναι εκει το ζουμι, ειναι πως τον ειπες αρχιδι επειδη δεν κανει κατι που θελεις εσυ να κανει… αλλα αν αυτος δε θελει? Ή αν δεν του βγαινει? Ε δε γινεται με το ζορι

Εγω τον ειπα τρολ η τρομπα. Δεν πολυβριζω :stuck_out_tongue:

5 Likes

Ο ίδιος έχει πει ότι θα το βγάλει και ότι γνωρίζει ότι έχει καθυστερήσει. Έχεις άλλες ασχολίες τώρα κάθεται και διαβάζει το καινούργιο βιβλίο του Stephen king αντί να τελειώσει ο χοντρός :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

Σορρυ, εγραφα με 2 ωρες υπνου και μπερδεψα τους users… :stuck_out_tongue:

1 Like

Κουβεντα κανουμε. Οπως εσυ μπορει να πεις ρε μαλακα Χολμς τι μαλακιες παιζεις (ουτε εσενα σου χρωσταει ο Χολμς να παιζει μπλιμπλικια :stuck_out_tongue: ) ετσι και εμεις βριζουμε τον χοντρο. Προφανως δεν χρωσταει τιποτα και σε κανεναν.

Δεν ειναι το ιδιο, το ιδιο θα ηταν αν ελεγαν οι ΠΛ οτι οκ δε βγαζουν δισκο για 10 χρονια… οπου δε θα μου περνουσε καν απο το μυαλο να πω ποτε “ε τους μαλακες δε βγαζουν δισκο”. Δεν το εχω πει για καμια μπαντα σε φαση κατηγοριας. Σιγουρα ανυπομονω για καποιες μπαντες να βγαλουν δισκο, αλλα αν δεν τους βγαινει, δεν προκειται ποτε να σκεφτω οτι εχουν υποχρεωση να βγαλουν. Απο κει και περα, αν δε μου αρεσει το ειδος ενος δισκου, μπορω να το πω. Αν ειναι δυνατον να μη μπορουμε να εκφραστουμε αρνητικα για το εργο ενος καλλιτεχνη.

Δεν ειναι ακριβως το ιδιο. Περιμενουμε την συνεχεια μιας ιστοριας. Τεσπα η αποψη μου ειναι οτι δεν εχεις αδικο. Προφανως δεν ειναι υποχρεωμενος να βγαλει κατι με το ζορι, αλλα και ολοι αυτοι που δεθηκαν με την ιστορια του και την ακολουθουν ειναι λογικο να ειναι απογοητευμενοι που περιμενουν τοσα χρονια η που νιωθουν οτι πιθανως να μην διαβασουν ποτε τι θα ακολουθησει.

3 Likes

Αλλο να ειναι απογοητευεμενος κανεις (το οποιο προφανως και καταλαβαινω), αλλο να βριζει τον αλλον επειδη δε βγαζει βιβλια… ημαρτον δηλαδη.

Μέχρι ο Μπαρμπαγιώργης να κυκλοφορήσει το “The Winds of Winter”, ένας καλός τρόπος για να κορεστεί η δίψα προσωρινά είναι το “The world of Ice and Fire”. Είχα ένα amazon voucher και το έβαλα σε μία παραγγελία και με 23 ευρώ μου έσκασε αυτό το τέρας (δεμένο με διαστάσεις 31 επί 25), έπαθα πλάκα όταν το είδα!

Πολύ προσεγμένη έκδοση και χορταστική. Και μόνο να χαζεύεις τα σχέδια αρκεί, αλλά έχει και πολλές ιστορίες, τα οικόσημα, γενεαλογικά δέντρα κλπ. Δεν ξέρω πόσο έκανε όταν πρωτοκυκλοφόρησε, αλλά 23 ευρώ είναι μια χαρά τιμή!

5 Likes

Ειναι ωραια εκδοση, απλα δεν με τραβαει να το διαβασω. Το χω παρει κ γω

1 Like

Κι εγώ ως τώρα το έχω απλώς ξεφυλλίσει και χαζεύω τις εικόνες. Δεν ξέρω αν η γραφή είναι καλή/ενδιαφέρουσα, τα κείμενα είναι του Μάρτιν;

1 Like

κ ενα ακόμα δεν έβγαλε ο τύπος πριν λίγους μήνες?νομίζω απο εκδόσεις anubis αλλά δεν έχω ιδεα τί είναι…

1 Like

Ναι ενα για την ιστορια των Ταργκαρυεν. Κ καλα Σιλμαριλιον φαση…

To World of Ice and Fire το εχουν γραψει οι τυποι απο το Westeros.org, με την συμβολη του Μαρτιν. Το Fire and Blood ειναι του Μαρτιν κανονικα και ειναι ιστορια των Ταργκαρυεν.

2 Likes

Δεν ξερω τι να πω. Ψιλοαπογοητευτικη δηλωση. Δεν εχω παθος πια για την σειρα, αλλα διαφορετικα θα νιωθα οτι με χει κοροιδεψει λιγο. Δηλαδη αν εγραψε τωρα εκατονταδες σελδιες και εχει ακομα εκατονταδες, τι γινοτανε τοσα χρονια?!?!

Δεν θυμαμαι καν τι γινεται στα βιβλία και ειδικά μετά την σειρά που ολοκληρόθηκε δεν ξερω αν εχει νοημα πια.
Ασε που στατιστικά αν το πάρεις με τ8υς ρυθμούς που γράφει κάθε χρόνο και την ηλικία του, δεν πιστευω να προλάβει…

2 Likes

Και εγω πλεον μετα απο αυτη του την δηλωση δεν πιστευω οτι θα τα τελειωσει. Και ναι και εγω δεν θυμαμαι τιποτα πια. Ειδικα απο το 4ο και 5ο που τα χω διαβασει μια φορα

ελα του λεει του Μπραν θα πεταξει :slight_smile:
ο Ντοραν λεει στα sand snakes οτι μπορει ο Ομπερυν να ηταν το φιδι, αλλα αυτος ηταν το γρασιδι.τετοια ωραια εχυν μεινει, αλλα φτασαμε 10ετια ρε φιλε…
χοντρε κονομησες και τα παρατησες. θα τα τελειωσει μονο εαν δεν ασχολειται κανεις μαζι του τηλεοπτικα δυστυχως.

1 Like

αν ημουν αυτος, και λογαριαζοντας το γενικοτερο τοξικο fanbase (του οποιου ειμαι περηφανο ( ; ) μελος), θα τα εγραφα και μετα θα με επαιρνα βιντεο να τα καιω

3 Likes

Πάντα θα υπάρχει ένας Bakker να συμμαζέψει ό,τι υλικό έχει αφήσει ο Μάρτιν και να τελειώσει τη σειρά :laughing: :laughing: :laughing:

By the way, τελειώνω ενα βιβλιαράκι τώρα και νιώθω την Earwa να με καλεί. Enter Aspect Emperor !!! :love_you_gesture: :love_you_gesture:

1 Like