Aγαπημένο τραγούδι των u2

Μίας και ειναι λιγο επικαιρο.Ας πουμε τις αποψεις μας!τα τραγουδια ειναι πολλα αλλα εδω ειναι μερικα απο αυτα.

Για τους U2 μιλάμε, τόσα τραγούδια έχουν. Αφού το poll σου δίνει μερικές επιλογές παραπάνω, εκμεταλλεύσου το! Πρόσθεσα τρία επιπλέον τραγούδια στο πολλ λοιπόν, για να μη δούμε το “άλλο” να εκτοξεύεται ως την άκρη της οθόνης.

Επίσης, να δίνεις πιο κατατοπιστικούς τίτλους στα θρεντ απο το “ποιό προτιμάτε”.

Αγαπημένα: New Year’s Day, Still Haven’t Found…, Sunday Bloody Sunday, With of Without You, ψήφισα το πρώτο απ’ αυτά.

Καλα εκανες.απλα ειναι παρα πολλα ρε συ και δεν ηξερα ποιο απο ολα να βαλω…ευχαριστω και παλι.

Kαλα το Vertigo δεν έχει καμιά θέση σε αυτό το πολλ κατα τη γνώμη γιατί είναι απο τα χειρότερα τους μακράν. Ισως σε σχέση με τίποτα Get on your Boots να φαντάζει τεράστιο, αλλα δεν είναι.

Τα τέσσερα πρώτα τα έχω στα καλύτερα μου και νομίζω ότι ειδικά τα One, With or without you και When the streets… θα συγκεντρώσουν και τις περισσότερες προτιμήσεις. Αν ψήφιζα απο το poll θα έλεγα το Elevation που μου δημιουργεί ένα απίστευτο συναίσθημα, Αν όχι θα έλεγα το Bullet the blue sky ή ένα σωρό άλλα, θα δείξει…

sunday bloody sunday (πολυ ωραιοι στοιχοι)
I still haven’t found what i’m looking for

new years day.

κι άνετα κιόλας.

new years day και απο δω με διαφορα…ωραιες καψουρομερες σχολειου…

Beautiful Day για μένα.

Το bad (με το unforgettable fire να ακολοθουθεί κατα ποδας…)

New year’s day και One για μενα,οπως κι αυτο που δυστυχως οι ιδιοι δειχνουν να το ξεχνανε.

City of Blinding Lights

αγαπες

With or without you

Exει δίκιο το review του Unforgettable fire, το ομώνυμο κομμάτι είναι κορυφαίο, παιζει να είναι και το καλύτερο τους. Ή μήπως όχι, ίσως να είναι το All I Want Is You. Μπέρδεμα…

Καλά οι u2 είναι κορυφή! ΌΛΑ ΤΟΥΣ Μ’ΑΡΕΣΟΥΝ!!!
αλλά ψήφησα I still haven’t found what I’m looking for… για προσωπικούς λόγους…

Ετσι ρε!Κομματος τεράστιος…
Δε καταλαβαίνω πάντως γιατι τοσο απαξίωση για τα 3 τελευταία αλμπουμ…
Ον τοπικ απτα 80΄s Bullet the blue sky και απο τα φρεσκα Moment of Surrender…8)

Eιναι τα κλασσικα love/hate 00’s mainstream albums. Ειτε θα βγαλει σπυρια ο εγκεφαλος σου απο την πλυση εγκεφαλου με Beautiful Day/Vertigo/Magnificent, ειτε θα τα γουσταρεις.

Tα All That You Can’t Leave Behind και How To Dismantle An Atomic Bomb εχουν καποια πολυ ομορφα τραγουδια, αλλα και μερικα fillers. Το No Line On The Horizon παντως ακουγεται αρκετα καλο και φρεσκο για μια μπαντα 30 ετων και ειναι το καλυτερο απο τα 3

On topic:

Αγαπημενο U2…χμμμ… αυτην την εποχη το The Unforgettable Fire

Αυτό πιστεύω και εγώ πάνω κάτω…

Ε όλα του πολλ είναι κομματάρες… θα έλεγα όμως το Beautiful day λίγο παραπάνω…

ΥΓ: Γουόου, πρώτο ποστ μετά από ένα μήνα:blink:

Αν και ειμαι diehard fan χωρις να το πολυσκφτω κιας ειναο πολλα τα αγαπημενα θα ελεγα στανταρ απο τη λιστα Where the streets have no name και εκτος λιστας Ultraviolet δαγκωτο!!!Και τα δυπ απο δισκαρες απιστευτες!!:bow2:

Staring at the sun:wink::!: