Aγαπημένο τραγούδι των u2

Έλλειψη: Pride. Νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να είναι στα “λοιπά”…

Ψήφισα New Year’s Day αν και μου αρέσει πάρα πολύ και το One…

SORRRRRRRRRRYYYYYYYYY

Πως και δεν το πρόσεξα;;;;;;;;

#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o

Λογικό, είναι λαμπερό το κομμάτι και σε τυφλώνει.

Staring at the sun όντως είναι μεγάλη έλλειψη, νομίζω ότι μαζι με το Elevation είναι οι καλύτερες τους στιγμές στην μετά Achtung Baby περίοδο, απο την οποία επίσης μεγάλη έλλειψη και το Who’s Gonna Ride Your Wild Horses.
Αλλα μια και λέμε αγαπημένα και όχι καλύτερα τραγούδια, τότε σίγουρα θα πρέπει να σταθώ στο Under a Blood Red Sky, ότι υπάρχει μέσα σε αυτό το δίσκο είναι αγαπημένο. Ειναι η είσοδος απο την μια εποχή της μπάντας σε μια καινούργια, είναι η παραγραφος που χωρίζει το κείμενο της πορείας τους…

Elevation ναι, έχει αυτό το τσάκ που σε ξεσηκώνει!!!

Μιλάω για το σημείο 2:37 εννοείτε!!! :smiley:

Electrical Storm απτα πιο σπάνια…
Πολύ αγαπημένο μου κομμάτι…

Electric co… Δυσκολο αλλα μακαρι να το παιξουν… ειναι το πρωτο απο u2 που μου κολλησε…

Μπα δεν νομίζω οτι παίζει τέτοιο ενδεχόμενο…

5-6 κομμάτια τους μου αρέσουν πολύ έτσι κι αλλιώς. Είμαι ανάμεσα σε One και Νew Years Day.

with or without you!

+1

Επίσης μου αρέσουν πολύ τα: one, with or without you, where the streets have no name, new years day, the unforgettable fire, pride (in the name of love), beautiful day, sunday bloody sunday. stuck in a moment

Ψήφισα το where the streers have no name because i wanna run :stuck_out_tongue:

και το i will gο crazy if don’t go crazy το βρισκω πολυ ανεβαστικο.

Sunday Bloody Sunday…απο τα ελαχιστα τραγουδια τους που μου αρεσουν

Oντως…Πολυ καλο κομματι και με μεγαλη ιστορια!

Bullet the blue sky εδώ.

Γιατι?

Στη Vertigo Tour πάντως το έλιωσαν…:smiley:

ψηφισα where the streets have no name, αλλα μου αρεσουν και τα walk on, angel of harlem

love is blindness

κ γενικα ολο το acthung/joshua tree

οτι εχουν βγαλει μετα το achtung ειναι απο μετριο κ κατω.

εγώ βασικά μόνο τα τρία πρώτα γουστάρω (οκ κάποια από τα επόμενα τα θεωρώ απλώς συμπαθητικά, αλλά κατα βαση δεν τα παλεύω καθόλου). το αγαπημένο μου εννοείται ότι είναι το πρώτο άλμπουμ με κομματάρες όπως αυτή

ή αυτή

Unforgettable fire