Aγαπημένο τραγούδι των u2

Γιατι δεν εχω δει να το παιζουν και πολυ στις τελευταιες περιοδειες(δε ξερω αν τωρα στη 360 tour το παιξαν πουθενα).

Επισης το Pop εχει καποιες διαμαντακια οπως τα Wake Up Dead Man,Gone,Staring At The Sun κλπ.

one και sunday bloody sunday

Τα μοναδικά τραγούδια των U2 που μπορώ να ακούσω αυτή τη στιγμή είναι το “Desire”, το “Angel of Harlem” και το “When Love Comes to Town”, δηλαδή τα μόνα που δεν θυμίζουν U2, αλλά κάτι άλλο όπως o Bo Diddley, η Aretha Franklin και ο B.B. King. Και τα τρία είναι από το Rattle and Hum, εκείνη την αξιοπερίεργη προσπάθειά τους να στηριχτούν (ή να κατακλέψουν;) στις μαύρες ρίζες του Rock 'n Roll και του Rythm ‘n Blues της δεκαετίας του 60’. Η μεγάλη πλάκα είναι ότι στο Zooropa πήγαν να το παίξουν και Kraut-rockers #-o, τα προηγούμενα θα μας πειράξουν;

Unforgettable fire. Koμματάρα! 8)

αν και δεν ειμαι φανατικος μαρεσουν οι μπαλαντες τους

Κάποτε, μικρότερος, θα έλεγα New Year’s Day και Bullet the Blue Sky(ακόμα μ’ αρέσουν πολύ). Τώρα λέω πολύ, μα πολύ άνετα Drowning Man. Εύκολα η πιο δραματική-συναισθηματική ερμηνεία του Bono και μπόνους φακτ: ένα από τα 5 αγαπημένα τραγούδια του Φίλιππα Anselmo. Δηλαδή πόσο πιο γαμάτα.

[floros alerted] Δεν ξερω τι λετε εσεις ,παντως ο Bono με το[B] sometimes you can’t make it on your own[/B] ,μιλησε στις καρδιες μας . :cry: [floros alerted]

  • that was not a gay friendly post .ty.

Δεν έκλεισε το floros alert(ed). Τυχαιοδεννομίζω.

προσπερνω το ανουσιο και προβοκατορικο ποστ. |

Πολυ δυνατο τραγουδι παντως και γραμμενο για συγκεκριμενο λογο.

Αν και μία μοναδική επιλογή είναι σχεδόν αδύνατη, εντούτοις θα προτιμήσω το The Fly. 20 χρόνια μετά και ακούγεται ακόμη τόσο νεωτερικό και δυναμικό. Δεν έχει παρά να δει κανείς την παρουσίασή του στο φετινό Glastonbury για να το αντιληφθεί. Μοναδικό τραγούδι.

Μαλλον ευκολα…One

  1. Unforgetable Fire
  2. Please
  3. Ultraviolet

Sunday Bloody Sunday ΕΥΚΟΛΑ

Μαρεσουν τα περισσοτερα τους τραγουδια και φυσικα ολα της λιστας.
Απο τα παραπανω ψηφισα με καποια σχετικη ανεση Where The Streets Have No Name, ενω απο κοντα ακολουθουσε το Pride. Και απο τα δυο ομως προτιμω το City Of Blinding Lights.

απαραδεκτο να μην υπαρχει ως επιλογη το sunday bloody sunday,ιστορικο τραγουδι.απο αυτα του πολ ανετα το new years day/

εχω πολλα χρονια να ακουσω παντως

'Αλλο.

  1. http://www.youtube.com/watch?v=ePUvdJC5xs4

:bow2::bow2::bow2:

  1. [B]Pride[/B]
  2. [B]Desire[/B]
  3. [B]Mysterious Ways[/B]
  4. [B]Mofo[/B]

Mysterious Ways,βγάζει κάτι το Ανατολίτικο και πολύ μου αρέσει8)

αν και απο τα υπαρχοντα ψηφισα το New Year’s Day…μαλλον το I Will Follow το αγαπημενο μου!