Aγαπημενες κορώνες

εκτός της γνωστής μπύρας και του αγαπημένου artifact του Καρατζαφέρη:
http://www.youtube.com/watch?v=A60tQ–67MY (στην αρχή του βίντεο)

δε βοήθησες και πολύ, αλλά τέσπα. μια τσιρίδα μεγάλης διάρκειας ας πούμε ή μπα?

Στιγμιαία διακοπή της ρυθμική αγωγής έχουμε επίσης και με ένα σημείο που ονομάζεται “κορώνα”, το οποίο μας δείχνει ότι ο φθόγγος πάνω ή κάτω από τον οποίο τίθεται θα πρέεπι να έχει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια, όση εκτιμά η καλλιτεχνική ευαισθησία του ερμηνευτή ή του εκτελεστή του μουσικού κομματιού

Ε ρε γαμω,ειπα να τη πω και αυτη(τη δευτερη απο τις 2 μετα το σολο θα εννοεις)αλλα αυτομαζευτηκα,μη το γεμισω Helloween:oops: Αλλα επιμενω οτι τουτη δω http://www.youtube.com/watch?v=rilidhCBn_A 4:06 δε παιζεται…Ολη η “περοετοιμασια” και το feeling της κορυφωσης…

ας βάλουμε κι αυτό το διαμαντάκι εδώ (ελπίζω να είμαι ον τοπικ :p)

Bρηκα και του Ski μαζεμενες,του ανηκει μια θεση εδω…

Μεγιστη παραλειψη μου ο Kiske…:? #-o (δεν ειμαι και ο φανατικοτερος των Helloween αλλα και παλι δεν δικαιολογουμαι)

Μερικες κορωνατες ερμηνειες ακομα που χρηζουν αναφοράς

Johan Langqvist (ex Candlemass)-a sorcerers pledge
Ray Alder(Fates Warning)-nothing left to say
John Arch (ex Fates Warning)-the apparition
M. Shadows (Avenged Sevenfold)-the beast and the harlot (στην εισαγωγη)

Ωραία τα λέτε. Εγώ ψήφισα Τεητ απ’ το πολλ.
Επίσης μην ξεχνάτε τις κορώνες του Tony Moore των Riot.

Και για να μην έχουμε μόνο παρελθοντολαγνεία, πάρτε τις πιο πορωτικές κορώνες του 2009:
Metal Might

\m/

Oliva απο μενα.Ημουν βεβαια ετοιμος να ψηφισω tate αλλα αυτη η κραυγη του john ειναι επικη…!

Eιχα κανει εγω ενα “Κραυγες”.

Απλα 'καναν και αυτο εδω για να μη μιλαμε για τα 30 δευτερολεπτα που διαρκει μια μεση κραυγη Bruce Dickinson. 8)

Kατα τα λοιπα …ε, Rob.

Nα υποστηριξω το bold με τουτο δω http://www.youtube.com/watch?v=qZktrrqT1A0 που ειναι κι ο Tate μεσα…με τον Metal God να σκεπαζει τους παντες οταν αποφασιζει να ανεβει(λιγο):stuck_out_tongue: (2:08 )

να προσθεσουμε και τη τριπλη του Anselmo στο κλεισιμο του Cemetary Gates,μιας που ειναι “καθαρη”.

πάντως ρε παίδες ο τραγουδιάρης των Agent Steel ποτέ δεν μου καθόταν καλά (όπως και οι περισσότεροι τραγουδιστές σε αυτό το στυλ δλδ, όταν μιλάμε για πιο speed καταστάσεις). Παρά το γεγονός ότι το Skeptics Apocalypse το έλιωνα και μάλιστα άσχημα (μην πω για τα demo τους που επίσης είχα μαζέψει - σε εποχές που δεν υπήρχαν και ιντερνετς κλπ- ). Πάντα είχα την εντύπωση ότι άμα είχαν έναν καφροτραγουδιστή θα ήμουν πολύ πιο ευτυχισμένος. Μπρος, κράξτε ελεύθερα αλλά ναι το πιστεύω.

(Ον τόπι, ψήφισα βασιλιά διαμαντή). θα ψήφιζα ρομπ αλλά δεν μου κάθεται καλά ο όρος “κορώνα” για αυτόν. Όταν οι άλλοι θέλουν να βγάλουν κορώνα λένε “τώρα θα βγάλω κορώνα, ακούστε με”, ο ρομπ είναι από αυτούς τους μεταλλάδες που δεν μου έδιναν ποτέ αυτή την αίσθηση.

Έχει κάποια βάση αυτό που λες, ούτε γω τον άντεχα κ στην αρχή τους παράτησα γι’αυτό. Μετά όμως για κάποιο λόγο μου ξανάρθε να ακούσω μετά από κάποιο καιρό κ γούσταρα. Στο Unstoppable Force πάντως στρώνει καλύτερα η φωνή του.

νομίζω ότι το you are possssssssssssssssesiiiiiiiiiiiiiiing me του rob touch of evil τα σπάει ασχημα…

καταταλλα ψηφισα evil!

Μπράβο! Πολύ χαρακτηριστικές κορώνες.

Η μια προς το τέλος του Nothing left to say:

“And behind the disguise
of a man with a cause
there’s a child screamiiiiiiiiiiiiiiing
with nothing left to saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay.”

Και η άλλη βέβαια στην γνωστή εισαγωγή του the apparition 8)

Michael Sweet (Stryper) - In god we trust
2:38

:thumbup::thumbup::thumbup:

γουσταρω ομως και ερικ ανταμς
sto blood of my enemies
στην αρχη και στο τελος

και araya στο angel of death
και στο black magic

Red Rum μαλλον “τη ΚΑΒΛΑ των κορωνων του Queen of the Reich” ηθελες να γραψεις γιατι τη διαρκεια(αν εννοεις το κρατημα)τη ξεπερναν μερικες:p

Απο Manowar παντως προσθετω και κλεισιμο Black Wind Fire And Steel με τον Adams να βγαζει τα σωθικα του…Κι αυτη του Dark Avenger ειναι μικρουλα αλλα ΓΚΑΒΛΑ.

σε ενα απο τα δυο σημεια που τραγουδα ο Tate λεει το μερος του και ο dio μεσα απο την κονσολα λεει με σηκωμενα χερια και ώμους…:
it;s great , it’s great…!!!

in geoff we trust…!!!

Pain of Salvation- Reconciliation
στο 3:36 εως 3:50 του βιντεο…(δεν ξερω αν μετραει…)

για να μην πω το τελος του Iter Impius

Red Sharks και δεν είμαι καλά, βεβαίως βεβαίως.