Aπλά πράγματα ανεκτίμητης αξίας

(βλ. λίγο εκείνη τη διαφήμιση της πιστωτικής κάρτας:p)

  1. Σχολικά χρόνια τώρα. Χειμώνας. Κρύα/βροχερή μέρα. Να ξυπνάς πρωί (7-7.30 η ώρα περίπου) για το σχολείο και για κάποιο λόγο (ανεξήγητο. Επειδή έτσι σου τη βάρεσε) να αποφασίζεις να μη πας στο σχολείο (και να συνομωτεί και η μάνα σε αυτό), να κουκουλώνεσαι στα σκεπάσματα και να ξανακοιμάσαι. Ξύπνημα μετά από κανα τετράωρο, τηλεοραση/pc και φάι. ΑΑΑΧ

2)θα επανέλθω

Να έχεις φάει τον ουρανό με το τηλεσκόπιο,να κοντεύει να σου βγει ο ώμος και το μάτι και τελικά κάπου στον navigator να περνάει ένα συννεφάκι που θαρρείς πως το ξέρεις.
Δένεις,κοιτάς και τελικά είναι αυτό που ψάχνεις.Όλη σου η νύχτα για αυτό το πράγμα.
Απίστευτη χαρά.Σαν να είσαι ο πρώτος άνθρωπος που το βλέπει.

θα μπορούσε να είναι σενάριο της 10ης εντολής και στο τέλος επειδή κανείς δν ενστερνίζεται την αγάπη για την αστρονομία θα τους σκοτώνει με το τηλεσκόπιο …

jokin’

Να σηκώνεσαι 6μιση το πρωί για εργαστήριο Πυριγενών, 8 παρά τέταρτο να είσαι έξω απ’ την αίθουσα, να συναντάς τα υπόλοιπα ρεμάλια της παρέας, και να καταλήγετε 8μιση σε καφετέρια της πλατείας Συντάγματος να πίνετε Kaiser. Το βλέμα της σερβιτόρας αξία ανεκτίμητη!

Απλά να σε ενημερώσω ότι εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί άστρο-λάτρες…
Κανόνισε.Δες το απλά σαν προειδοποίηση…

Και σιγά βρε γελοίε μην χρησιμοποιήσω το τηλεσκόπιο για να σκοτώσω!Να μου πάθει και τίποτα;[-X[-X

μου φαίνεται δν βλέπεις 10η εντολή :stuck_out_tongue:

να κλάσεις χωρίς να ακουστεί και να πας μετά στην κοπέλα σου και να της πεις με παιδική αθώα φάτσα:
έκανα αυτό που κάνει έτσι,που φεύγει απο πίσω, που-που είναι αέρας και είναι-είναι σαν πύραυλος…!!
και αυτή αντί να στραβώσει να ρίξει το πιο όμορφο χαμόγελο που έχεις δει ποτέ…:roll:

:lock:

χαχαχχααχαχχααχχααχχαχα κλαίω!!!

να σκυβει η μοντέλα συμμαθητρια σου στο φροντιστηριο να γραψει στον πινακα.
να ακους το πρωτο ΠΑΟΚ με το πρωτο χτυπημα του τυμπάνου απτον ΖΕ πριν την εναρξη του αγωνα
να ερχεται το λεωφορειο με το που πατας στη σταση
να κατουρας στη φυση και να σε χαιδευει το αερακι στον κωλο
να εκτελεις φαουλ και η μπαλα γλυκα να κρεμαει τον τερματζη

να ξυπνας 6 ωρα το πρωι να πας για ψαρεμα ετσι να μν σου φυγουν τα ψαρια,και να βλεπεις την ανατολη του ηλιου και μια μουντιλα σκαρφαλωμενος σε ενα βραχο ακουγοντας το ‘‘οταν χαραζει’’…

να ξεμενεις με την παρεα σου σε παγκακια σε παρακμιακες πλατειες λεγοντας οτι βλακεια σ κατεβει…

να αποκρουσεις το κρισιμο τετ α τετ στο τελος του παχνιδιου και η ομαδα να νικαει τελικα 13-12 στους κλασικους αγωνες γυμναστικης στο σχολιο:roll:

ναι ρε πουστη

Και με το μετρο ειναι ωραια συναισθημα να το βλεπεις να ερχετε με το που κατεβαινεις τις σκαλες.Αλλα γενικα ο χρονος αναμονης ειναι λιγος.

+1 κι από δω για το λεωφορείο.

Επίσης:

να βγαίνεις έξω απ’ το μετρό πανόρμου, να σου ζητάει μια κοπέλα το εισητήριο σου, να της το δίνεις και να σε ευχαριστεί με ένα γλυκήτατο χαμόγελο.

Και συνυπογράφω το ποστ του midnight με το “Όταν χαράζει στο Αιγαίο”!

Τι τηλεσκοπιο εχεις?

Είναι ερώτηση παγίδα αυτή;:-s:-s

οχι.
ενδιαφερομαι να αγορασω ενα αυτη την εποχη

  1. τα χωρίς ύπνο βράδια που θα περάσεις με έναν καλό σου φίλο-φίλη αναλύοντας τεράστιες κοσμοθεωρίες και στο τέλος οι περίπου 12 ώρες που περάσατε μαζί να σας φαίνονται σαν 10 λεπτά και παρόλη την κούαση να μην έχετε ύπνο.

2)τα σιντί μου και η μικρή αναμνηση που βρίσκεται πίσω από το καθένα

  1. να χαζεύεις ώρες ατέλειωτες με άδειο μυαλό έξω από ένα οποιοδήποτε παράθυρο με θέα

  2. Να έχεις μόλις εκφράσει το πως νιώθεις σε κάποιον και ανεξαρτητα την αντιδραση του να νιώθεις τέλεια μόνο και μόνο που το έβγαλες από μεσα σου.

  3. ΤΟ συνομοτικό βλέμμα που θα σου δώσει ένα κοντινό σου άτομο και θα ξέρεις χωρίς να ανταλλάξεις κουβέντα πως την δεδομένη στιγμή σκέφτεστε το ίδιο πράγμα

  4. Να απολαμβάνω το ζεστό κακάο μου μέσα στο δωματιο μου ενώ έξω έχει παγωνιά και βρέχει μανιωδώς

  5. Να συναντάς έναν καλό φίλο μετά από πολύυυ καιρό και με χαρά να συνειδητοποιείς πως η σχέση σας είναι σαν να μην περάσατε ούτε μια μέρα χώρια

  6. το γατάκι/σκυλακι που θα σε ακολουθεί μέχρι το σπίτι σου επειδή σταμάτησες να του δώσεις ένα χάδι ή λίγο φαγητό.

  7. το χαμόγελο που θα σου δώσει η ομορφιά που τσέκαρες στην απέναντι καφετέρια/ δρόμο/ πεζοδρόμιο κτλ

  8. Να συναντάς έναν άνθρωπο άγνωστο τόσο συχνά που να αρχίσεις να πιστεύεις στο κάρμα.

Ερώτηση: όταν κατουράς βγάζεις και το γκώλο σου έξω; Γιατί εγώ την ίδια ακριβώς κατάσταση θα την περιέγραφα με το αεράκι να σου χαιδεύει κάτι άλλο.
Btw, ακόμα πιό ωραίο είναι να κατουράς στην θάλασσα από την άκρη μιας αποβάθρας. Πολύ απελευθερωτικό!

Να καθεσαι σε στρατηγικο σημειο στην μεση καγκουροπεζοδρομου με κολλητο και να σχολιαζεις τα νουνακια που περνανε.

Πόσο τρου!