Aπλά πράγματα ανεκτίμητης αξίας

Θεος!:lol:

Απλα πραγματα…Να εισαι με την παρεα σου εξω,να πατε να αγορασετε 5-6 μπυρες και να αραξετε σε ενα παγκακι!

Αυτο εχει γινει με τον κοστι (martian) στο εξωχικο του στην Εβοια!Ηταν οντως υπεροχα!

Να κατεβάζεις την βελόνα στο πικ-απ,να ακουμπά τον δίσκο και να βγαίνει από τους ενισχυτές η μουσική…

:?
are you for real?

είδες τι γίνεται στον κόσμο.?

Εύγε τάτσομαν, με κάλυψες.

να εισαι γυμνασιο και να περιμενεις στο αλτερ με το πουλι στο χερι, καμποσο μετα την εκπομπη για champion’s league στο μεγκα…βαση προγραμματος εχεις ΄κοψει’ οτι τη συγκεκριμενη μερα η σειρα της κακομ@υνας Τζαστιν εχει φτασει και τα ψευτο-πηδηματα του αρχαιολογου καραγκιοζη καθηγητη της…και εκει που λες 'δεν γαμιεται, εφτασα μεχρι τετοια ωρα ξυπνιος+προοπτικη για σεξ τα επομενα χρονια μηδενικη+ ορμονες που σου εχουν κανει τη μουρη ενα τεραστιο κ@υλοσπυρο γεματο πυο, ξαφνου σκαει στο ακυρο Εμμανουελα με διαστημοπλοιο, το επεισοδιο με το ποταμοπλοιο- για τους γνωστες-…

αξια, ανεκτιμητη…

:lol2::lol2:=D>

είσαι θεός.!

Παρασκευή βράδυ, γυρνάς από δουλειά και είσαι κομμάτια από τα σκατά μιας ολόκληρης βδομάδας. Τα πετάς όλα, μένεις με το σώβρακο, εισπνέεις βαθιά τις αναθυμιάσεις της ιδρωτίλας αλλά στα φρύδια σου, βαριέσαι να κάνεις μπάνιο αμέσως. Παραγγέλνεις σουβλάκια, κάθεσαι μπροστά στο πισι και τα χλαπακιάζεις ακούγοντας μουσική. Μόλις τελειώσεις ανάβεις τσιγάρο, βάζεις ουισκάκι και κάνεις λογκίν στο αγαπημένο σου ονλαϊν αρπιτζί…Αααααάρχοντας. Έχω να το βιώσω πολύ καιρό, τουλάχιστον στην ολότητά του αυτό το σκηνικό.

Να βγάζεις το αγαπημένο σου κομμάτι στο μουσικό σου όργανο.
Bonus:Να το βγάζεις και σε άλλο μουσικό όργανο…

ολες οι πλακες που κανεις στο σχολειο με τους φιλους σου,ειδικα οταν κοροιδευεις καθηγητη

-βαζεις τα ακουστικα στ’ αυτια,πατας το play και 8O

-γυρνας κομματια απο δουλεια και εξω απο την πορτα σε περιμενει καινουργιο μπλουζακι,dvd,βιβλιο, αφισα, κλπ που εχεις αγορασει απο νετ,

-σαββατο απογευμα, βροχη και κρυο εξω
στο σπιτι φουλ ζεστη, κοντομανικο,σερι 5-6 επεισοδια αγαπημενης σειρας με nutella κλπ,δεν βγαινεις, βαριεσαι,καλυτερα μεσα

-σκαει sms στο κινητο απο το αγορακι σου και σου στελνει μονο αυτο

μπονυς\

-σαββατοβραδο και ενω ολοι ειναι εξω,εσυ αποφασιζεις να μεινεις μεσα…σβηνεις τα φωτα,ανοιγεις μια μπυρα,βαζεις το αγαπημενο σου συγκροτημα στο στερεοφωνικο και χανεσαι στη μαγεια…

-το να φευγεις ξημερωματα απο αναγκαστικη εξοδο στα μπουζουκια (γιορτη καποιου φιλου κτλ) και να σκας σε παρακμιακο καταγωγι ντυμενος κυριλε για ουζα…

-μετα απο μια περιποιημενη χυλοπιτα να καλεις τον κολλητο σου σπιτι να γινετε ντιρλα…γιατι ετσι…

ρεσπεκτ σε λουπιν :stuck_out_tongue:

συμφωνω :smiley:

να εχεις απλα πραματα.

2)Ποσο αληθεια!!!Αγοραζω CD εδω και σχεδον 4 χρονια,και ΠΑΝΤΑ θυμαμαι ποτε αγορασα το CD κι απο που.Επισης καθε φορα που τα ψαχνω και τα ανακατευω,παντα υπαρχουν CD που σκαλωνεις και θυμασαι οτι αυτο το CD το ακουγες οταν ησουν σε καποια φαση, η για παραδειγμα βλεπω τα πρωτα μου CD που τα πιο πολλα τα αγοραζα μαζι με ενα παλιο,καλο μου φιλο που εχω να τον δω 3 χρονια.

3)Το να χαζευω θεα ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου πραγματα!Το ονειρο μου ειναι να παω να ζησω σε ενα ουρανοξυστη που δεν θα εχει τοιχους αλλα τζαμια γυρω γυρω!!!Υπαρχουν απειρες φορες που ενω διαβαζω η κανω κατι αλλο κοιταω εξω απο το παραθυρο μου και απλα χανομαι…ειδικα αν ακουω και μουσικη!

6)Αν μου αρεσει να χαζευω τη θεα,τοτε λατρευω το κρυο και τη βροχη!Το αγαπημενο μου ειναι να ειναι Παρασκευη η Κυριακη,να εισαι σπιτι την ωρα που αρχιζει να νυχτωνει και ειτε οταν βλεπεις τηλεοραση,ειτε οταν εισαι στην κουζινα και τρως ειτε οταν εισαι στο δωματιο σου να κοιτας απ’εξω και να βλεπεις τη βροχη!

Θα προσθεσω το δικο μου:
-Να εχεις αγωνα Σαββατο απογευμα κατα τις 5 η 6 και να εισαι στο πουλμαν.Στην αρχη καμια 10αρια ατομα πισω πισω στο πουλμαν ο καθενας με τη μουσικη του χαλαρωνει μεχρι που 3 μιλανε,μιλανε,μιλανε,αρχιζουν να λενε μαλακιες και δεν αργει κι ο τεταρτος να παρασυρθει!Παραταει Mp3 χωνεται κι αυτος στη συζητηση,μετα ο 5ος μετα ο 6ος και μετα απο 10-15 λεπτα ολοι μαζι στριμωγμενοι πισω πισω να σπαμε πλακα,να λεμε μαλακιες,ανεκδοτα,να φωναζουμε να κοροιδευομαστε και γενικα να παιρναμε γαματα,αλλα παντα να “ανησυχουμε” για το αν θα προλαβουμε να βγουμε!Μεση σχολικης χρονιας,ενα Σαββατο εχουμε να βγουμε!Ο αγωνας αρχιζε στις 6 και το γηπεδο…μια ωρα και κατι δρομος!Ο ενας ειχε κανονισει με την γκομενα,ο αλλος με κατι φιλους του,καποιοι ειχαμε κανονισει να βγουμε μαζι αλλα κανεις δεν ηξερε αν τελικα θα βγει η αν θα γυρνουσαμε στις 10.30 ,χωρις καμια διαθεση για εξοδο!Φτανουμε στο γηπεδο,ενθουσιασμος και φωνες στα αποδυτηρια αρχιζει ο αγωνας…πρωτο σετ,δευτερο σετ,τριτο σετ,τεταρτο σετ,πεμπτο σετ 2-3 νικη!Φωναζουμε χαιρομαστε,αλλα μετα απο λιγο ντυνομαστε οπως οπως,τρεχουμε στο πουλμαν και μετα…ωρα…8.15!!Ναι ρε,θα βγουμε!!!Εχει νυκτωσει ηδη και μεσα στο πουλμαν δεν βλεπουμε την φατσα του διπλανου μας αλλα ακουμε ο ενας τις μαλακιες του αλλου και δεν σταματαμε να γελαμε!Το πουλμαν μας αφηνει κοντα στα σπιτια μας!Ωρα…9.20"Μαλακα,κανε μπανιο,ντυσου και ελα γρηγορα σπιτι μου να παρουμε λεωφορειο!" .Τρεχαλα σπιτι,μπανιο κι ετοιμος σε δευτερολεπτα…9.45-9.50 με αλλους 3 φιλους στη σταση του λεωφορειου!Μικρη βολτα,φαι και μετα μπυρες…Τελικα,τελευταιο λεωφορειο 12.15-12-20 και επιστοφη στο σπιτι,νηφαλιος η παραπατωντας… Κατι τετοιες στιγμες δεν τις αλλαζω με τιποτα!

  • παραλια, μπυρες, κολλητοι κ ατελειωτεσ καμμενες συζητησεις…

-μετα απο 15 μερες διακοπων για χριστουγεννων/πασχα ΚΟΠΑΝΑ κ 7 ωρες ρεμαλιασμα.

-τα πρωτα φιλια

  • να κοβω στη μεση ο τελευταιο μου τσιγαρο που μολις εστριψα για να στριψω ενα ακομα μισο στην κολλητη μου επειδη τελειωσε ο καπνος κ ολα ειναι κλειστα.

ραντεβου με τη κοπελα μου για σινεμα και αυτη περιμενει ηδη 5 λεπτα νωριτερα στο meeting point

αξια ανεκτιμητη

να γυρνάς σπίτι μετά από τσίπουρα και ενώ είσαι προετοιμασμένος να βγάλεις παπούτσια και να ανοίξεις ήσυχα το πισι για να μην ξυπνήσεις τους γονείς σου να συνειδητοποιείς ότι αυτοί είναι 440χμ μακριά

να ακούς το αμάξι της καύλας γειτόνισσας απέξω και να τρέχεις στο ματάκι της πόρτας με το πουλί ανα χείρας έτοιμος να την παίξεις

ανοιχτή βιντεο κλήση για ώρες χωρίς λόγο, είτε είσαι στο κρεβάτι είτε πας τουαλέτα είτε χαζεύεις στο πισι. σαν να είναι στο δωμάτιο ο άλλος

να ακούς καιρό μια μπάντα και να είσαι υπερκαυλωμένος μαζί της και εκεί που έχει ξεφτίσει η αρχική καύλα να ανακαλύπτεις κι άλλο δίσκο που δεν είχες ακούσει και η καύλα να αναγεννάται

Πολύ καλό θρεντ. Για μένα:

  1. Να παίζεις live με τη μπάντα σου και να πωρωνονται οι από κάτω τόσο που να ανεβαίνουν να τραγουδήσουν με αποτέλεσμα να μην ακούγεσαι όταν τραγουδάς
    αλλά να γουστάρεις ακόμα περισσότερο.

  2. Να αράζεις με καλούς φίλους και να κάνετε τις μαλακίες που ντρέπεστε να περιγράφετε στους δικούς σας (και γουστάρετε να λέτε μεταξύ σας) ή απλώς να περπατάτε περασμένες 12 στη πόλη με ή χωρίς ποτά. Η ζεστασιά της παρουσίας του φίλου δε πουλιέται ούτε αγοράζεται.

  3. Η πρώτη φορά που ακούς ένα δίσκο που γουστάρεις. Η καύλα πολλαπλασιάζεται όταν είναι δίσκος που τον έψαχνες πολύ καιρό (για μένα Kreator - Extreme Aggression, ακόμα θυμάμαι τις στροφές που έκανε το κεφάλι μου ήδη στο 2ο κομμάτι).

  4. Η έκφραση “κλείσε αυτό το διάολο!!” δια στόματος της φουκαριάρας της μάνας σου όταν έχεις βάλει ρομαντική και χριστιανική μουσική δυνατά (π.χ. 7 το πρωί πριν φύγω για σχολή το Aealo των Rotting Christ)

  5. Όταν έχεις απωθημένο ένα κρυμμένο διαμάντι μιας αγαπημένης σου μπάντας, αυτή έρχεται για live, και αυτή να το παίζει είτε χωρίς να το προλογίζει (Metallica Motorbreath Sonisphere 2010) είτε με πρόλογο (Nevermore - Tomorrow Turned Into Yesterday Fuzz 2010). To ίδιο ισχύει και γενικά για το αγαπημένο σου κομμάτι όποιο και αν είναι:wink: