Aθλητικές εφημερίδες

Kλαίω… Ρε πιο χαζοί από τα μπρόκολα…

Διαφωνω φιλε.Τις αντιστοιχες του γαυρου τις διαβαζει πανω απο το 50% των φιλαθλων του,γι αυτο και ειναι και περισσοτερες!!!
Ασε τωρα,μην πιασουμε αυτην τη συζητηση γιατι βλεπω να σπαω φιλια με Mule!!!:smiley:

συμφωνείς δηλαδή γιατί κι αυτός το ίδιο λέει :stuck_out_tongue:

Mη φοβασαι… :slight_smile:

Το έχω ξαναγράψει πολλές φορές πως για λόγους συνήθειας/ηλικίας αλλά και ύφους εφημερίδας, διαβάζω Φως.

Δηλωμένα Ολυμπιακή εφημερίδα, αλλά χωρίς εμπρηστικά πρωτοσέλιδα, με ρεπορτάζ και για τις άλλες ομάδες και ήθος.
Να θυμίσω πρωτοσέλιδη φωτο με αποχαιρετηστήριο κείμενο στην κηδεία του Παντελάκη (ας μας πουν οι παοκτζήδες αν τα σπόρια του βορρά θα έκαναν κάτι ανάλογο για οποιονδήποτε Ολυμπιακό), πρωτοσέλιδες ειδήσεις με εγκωμιαστικό σχολιασμό για ευρωπαϊκές επιτυχίες Ελληνικών ομάδων, ακόμα και του παο.

Μη νομίζεις πάντως πως και όλοι όσοι διαβάζουν Πρωταθλητή/Γαύρο συμφωνούν με τα καφριλίκια στην πρώτη σελίδα. Πάλι τίθεται θέμα πως έμαθε ο καθένας κλπ. καταλαβαίνω πως σε κάποια νεώτερα παιδιά το Φως μπορεί να φαίνεται πολύ παλιομοδίτικο!

Δεν διαφωνω,το εχω παρατηρησει κι εγω!!!
Τες πα,εγω τι μιλαω?Εμενα μου εκοψαν την μπαλιτσα μου,την Κυριακουλα μου,το γηπεδακι μου.
Ασε ολοι στο Βολο(εννοω οι φιλαθλοι του Ολυμπιακου Βολου) ειμαστε στα μαυρα πανια!!!

το φως ειχε κάποτε με ολόκληρη προσωπογραφία /ανάλυση του καραγκουνη σε ολόκληρο φύλλο.!!! νομίζω σακελαροπουλος…
πολύ καλογραμμένο και με πολύ καλά λόγια…
ε δεν νομίζω άλλη εφημερίδα απο τις β(λ)αμμένες να το έκανε αυτό…

ασε που εχει και το πιο συγκλονιστικό ατου…με 2-3 εφημερίδες φως σκεπάζεις μια χαρά το πάτωμα όταν είναι να βάψεις.! :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:
Aυτα τα κολπα δεν τα ξερουν στην Αθηνα ρε συ!!!:stuck_out_tongue: :smiley: :slight_smile:

Τα ξέρω ρε φίλε και τα έγραφα από το καλοκαίρι αν θυμάσαι…

Καλά, ο Σακελλαρόπουλος πήρε δίκαια πόδι μετά από διαμαρτυρίες του κόσμου για τα όσα προκλητικά έλεγε από το Μέγκα (“Γαύροι κουφάλες έρχεται ο Γκονζάλες” #-o). Αλλά υπάρχει πάντα ρεπόρτερ βάζελου, ο Βόγλης που είναι μετριοπαθές παληκάρι, έχουμε και κοινούς γνωστούς.

Για βάψιμο/σωβάτισμα είναι πρώτη επιλογή! :lol:

Επίσης γουστάρω πολύ τις σελίδες που έχει για μικρές κατηγορίες/τοπικά κλπ.
Μπορεί κανείς να μην τις διαβάζει εκτός από τους άμεσα ενδιαφερόμενους, αλλά όσο να’ναι για αυτά τα παιδιά είναι κάτι να βλέπουν το όνομα τους στην εφημερίδα! Άσε που βγάζει και κάτι ξεκαρδιστικούς τίτλους: “Πήραν Μούργο τα Πράσινα Πουλιά” :lol::lol:

καλα μην συγκρινουμε φως με γαυρο και πρωταθλητη γιατι θα παεσει κανα ταβανι να μας πλακωσει. το φως ειναι μεν ολυμπιακη εφημεριδα αλλα εχει ηθος ρε γμτ. καμια σχεση. ετσι τουλαχιστον ηταν και η παλια ηχω πριν γινει τσοντοdvdεφημεριδα και την καταντησουνε ετσι και μετα εκλεισε.
τελικα ολα τα ξεκινησε το sportime, καλη ιδεα τοτε, αλλα γεμισαμε επιστημονες και εδικους (goal,sportday,…) με αποτελεσμα να γινουν και μερικες πιο φανατισμενες οοπως πρασινες, γαυροι κτλ…

To ΦΩΣ βέβαια μπορεί να μην ήταν ποτέ σε επίπεδα πάτου όπως οι υπόλοιπες οπαδικές, αλλά την περίοδο που έκανε αντιπολίτευση στον Κόκκαλη επειδή δεν έφερνε τους παίκτες των μάνατζερ που είχαν κολλητιλίκια με τον Νικολαΐδη ήταν πάτος άλλου τύπου.

Συμφωνώ μέχρι και με τα σημεία στίξης.

Τα έχουμε ξαναπεί, Φως και Ηχώ οι πιο σοβαρές αθλητικές εφημερίδες που έχουν κυκλοφορήσει σ’ αυτή τη χώρα.

Γιατί σου έκοψαν την μπαλιτσα σου,την Κυριακουλα σου,το γηπεδακι σου;

Για να παιζει η Α.Ε.Κ με πλαστη/χειρογραφη φορολογικη ενημεροτητα και χρεη ενα σωρο!!

Εστω οτι το παραλληρημα σου για την ΑΕΚ ισχυει, πως ακριβως αυτο σου κοβει την μπαλιτσα σου,την Κυριακουλα σου,το γηπεδακι σου;

*πλαστή ή χειρογραφη; Αποφασισε πως πλασάρεις το αποκλειστικό σου θεμα.

Με απογοήτευσε λιγάκι η Ώρα σήμερα, περίμενα CALL TO ARMS και αρκέστηκε σε μια αντιγραφή του προχτεσινού μανιφέστου. :frowning:

Έβλεπα το σημερινό Γαύρο και, όχι ότι μου έκανε αίσθηση ή ότι δεν έχει γράψει και χειρότερα, αλλά ειλικρινά αναρωτιέμαι, υπάρχει κόσμος που να πιστεύει όντως ότι ο Χ διαιτητής ΕΣΦΑΞΕ ΤΟ ΘΡΥΛΟ με βάση κάποιες παγωμένες φωτογραφίες όπου δε διακρίνεις σχεδόν τίποτα αλλά οι λεζάντες λένε τα δικά τους;

Κι ομως Γρακχο καποιοι θα πανε θα διαβασουν το Γαυρο και μετα θα αρχισουν να λενε στο repeat αυτα που διαβασαν οτι δλδ μας εσφαξε ο διαιτητης και οτι δεν επαιξε το ματς 50-50 και τετοιες μαλακιες…αλλα νταξει αυτοι που παιρνουν στα σοβαρα τις βαμμενες εφημεριδες θελουν κλωτσιες…

Ρε, αυτά είναι γνωστά, το πνεύμα της ερώτησής μου είναι πιο συγκεκριμένο. Υπάρχει εδώ πέρα κανένας που να τα πιστεύει αυτά, κι αν ναι, μπορεί να μας εξηγήσει γιατί;

Να το πω αλλιώς: το να διαβάζει κανείς Πρωταθλητή ή Πράσινη ή Ώρα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων έχει μια λογικοφανή βάση, δηλαδή και πάλι ηλιθιότητα είναι αλλά μέχρι ενός σημείου, κρατάνε κάποια προσχήματα ή (ΣΥΝΗΘΩΣ) δεν εφευρίσκουν πράγματα εκεί που πραγματικά (όλοι βλέπουν ότι) δεν υπάρχουν. Αυτό το πράγμα με το Γαύρο τα τελευταία 2-3 χρόνια, πόσα είναι, πραγματικά δεν το χω ξαναδεί και δε μπορώ να το εξηγήσω.

To μονο πραγμα που εμαθα απο αυτο το αθλειο εξωφυλλο ειναι οτι ο Leonardo φοραει σιδερακια

Ε,απο αυτο ,μονο η Μο(u)nica Antonopoulos

Δεν φαινονται,Ε?

Ωρα και Γαυρο,εννοω!!

ε εντάξει προσπαθώντας να κάνω τον ψυχολόγο δεν είναι και δύσκολο να καταλάβεις το πως τις παίρνουν σοβαρά. Καταρχήν δεν υπάρχει άτομο που να διαβάζει τον γαύρο και να μην έχει δει αυτές τις φάσεις από 10 φορές είτε στο youtube είτε σε κάποια αθλητική εκπομπή και αν δεν τις έχει δει θα τις ψάξει αμέσως μέτα. Η δουλειά της κάθε οπαδικής εφημερίδας είναι να τον πείσει πως στην φάση που έχει δει (το καρέ κακής ποιότητας είναι απλά για υπενθύμιση ) υπήρχε αδικία κατά της ομαδάρας.