A3izoun akoma oi Maiden?

Pleon exoun katanthsei teleiws emporoi…o monos pou a3izei einai o Smith nomizw…To mono kalo pou mporei na perimenei kaneis apo aytous einai to “The histrory of Iron Maiden Part 2”.Oso gia to neo album vlepoume…

oti exoun katadisei eboroi tha simfoniso ki egw…alla den pavoun na einai ena apo ta megalitera metal group…egw prosopika pada akouga maiden kai tha sinexiso na akouo…

Στον καθαρά μουσικό τομέα δε πιστεύω να υπάρχουν αντιγνωμίες. Από ΄κει και πέρα υπάρχουν όντως πολλές κυκλοφορίες κάθε χρόνο, με τις οποίες πολλοί έχουμε ξενερώσει αλλά υπάρχει απήχηση και η EMI το ξέρει αυτό!

Just For The Record για την περιοδεία που ξεκινάει το Νοέμβρη 2006:

3 μέρες στη Σουηδία όλες sold out σε μία ώρα
Στη Νορβηγία sold out σε μισή ώρα

και πολλά άλλα τα οποία δειχνουν ρε παιδιά πως ο κόσμος ακόμα γουστάρει και ακούει τη μουσική τους, τώρα ας περιμένουμε το νέο αλμπουμ.

'Εχω σταματήσει να τους παρακολουθώ εδώ και καιρό. Για το ότι είναι έμποροι νομίζω όλοι συμφωνούν.Το έχουν παρακάνει όμως ρε γαμώτο. Το τελευταίο μεγάλο άλμπουμ τους είναι το seventh son και το τελευταίο καλό το Fear… Από εκεί και πέρα έχουν πολλούς οπαδούς που ίσως να διαφωνούν αλλά δεν πιστεύω ότι βλέπουν αντικειμενικά τα πράγματα. Και επειδή μεγάλες μπάντες νέες δεν υπάρχουν (εκτός Tool και SOAD) ας ελπίσουμε σύντομα να βγει κάτι καινούριο που να φέρει φρεσκάδα στη σκηνή.

Και άλλα πολλά γκρούπ έχουν απήχηση και μεγαλύτερη και οι εταιρίες τους το ξέρουν αλλά δεν γίνεται αυτό. Άντε μην τα ρίχνουμε όλα στις εταιρίες.

Και άλλα πολλά γκρούπ έχουν απήχηση και μεγαλύτερη και οι εταιρίες τους το ξέρουν αλλά δεν γίνεται αυτό. Άντε μην τα ρίχνουμε όλα στις εταιρίες.[/quote]

Το τι κάνει η εταιρία είναι θέμα συμβολαίου και βεβαίως το συμβόλαιο το έχουν υπογράψει οι Maiden δε τα ριξα στην εταιρία.

BTW, Up The Irons!

xa, as gelasw, to BNW htan fantastiko. epishs se antithesh me kapoies “megales” mpantes o thjeos na tis kanei pou bgazoun 30leptous full priced diskous, kai almpoum xwris artwork t opoia protrepoun na klepsoume, kathws kai alles pou prosferoun DVD singles sthn penixrh timh twn 17e ekasto, oi maidanoi dwsaneena apsogo 11 camera DVD me programma synolikhs diarkeias 5 wrwn, kai me 3 disakia se polytelh syskeuasia 20-24 e.

EMPOROI ? nai, isws, oloi einai. ALLA POYLANE KALO PRAMA. epishs kaneis den sas anagkazei na to agorasete. Den ftaine oi maiden an einai merikoi yperkatanalotes.

egw lx ta thelw kai ta pernw. afou i EMI mas exei oligon grammenous. st @@ mas !

Έμποροι είναι όλοι οι μουσικοί είτε πουλάνε 1000 δίσκους είτε ένα εκατομύριο. Αλλά το θέμα είναι τι αγοράζεις. Το ότι το χουν παρακάνει με τις πολλές κυκλοφορίες είναι αλήθεια αλλά αυτό είναι και θέμα εταιρίας. Το αν αξίζουν πιστεύω ότι είναι αστεία ερώτηση. Γκρουπ που μπορούν και βγάζουν ακόμα δίσκους σαν το Dance of Death πιστεύω αξίζουν και είναι λίγα. Τώρα πόσο “μεγάλα” είναι γκρουπ σαν τους SOAD η ιστορία θα το δείξει, αλλά κατ εμέ είναι απλά “πυροτέχνημα”.

Όπως έχω ξαναγράψει το Brave new world κατά την ταπεινή μου άποψη είναι φανταστικό… Ως εκ τούτου φυσικά και αξίζει να συνεχίσουν οι Maiden… Βέβαια το γεγονός ότι είναι έμποροι δεν το αμφισβητεί κανείς…, Έμποροι όμως είναι όλοι… Ακόμα και οι μανάβηδες, οι μπακάληδες, οι σαλεπιτζήδες και οι λατερνατζήδες…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ούτε εγώ δεν θέλω να διαλυθούν οι Maiden. Κανένα μεγάλο συγκρότημα δεν θέλω να διαλυθεί. Και μόνο που έχουμε την ευκαιρία να τους βλέπουμε ζωντανά είναι μεγάλη υπόθεση. Άλλωστε εγώ έχω το δικαίωμα να μην αγοράζω πια τα άλμπουμ τους. Αν διαλυθούν δεν πρόκειται να προκύψει τίποτα το ιδιαίτερο όπως και στις περισσότερες ανάλογες περιπτώσεις που διαλύθηκαν μεγάλα συγκροτήματα.

Symfwnw kai me tous 2 parapanw alla me mia mikri paratirisi!Gia mena to mono album pou pote den tha agoraza apo maiden einai to dance of death!Kali i emporiopoiisi alla thelei kai oria!Opws kai na’xei oi maiden einai apo tis agapimenes mou mpantes kai pisteuw oti to epomeno album tha einai antaksio tou onomatos tous!

Nai,kanoun kala albums alla mexri ekei den prosferoun tpt parapanw,kati neo dld.Kai nai 8elw na agorazw ayta pou vgazoun…alla anamesa sth mousikh tous einai kai to xrhma gmt…

Συμφωνώ!! Το Dance of Death όμως (για μένα) απογοητεύση!

Kai mena einai h agaphmenh mou mpanta me aytous arxhsa na akouw metal alla ekleisan to Bulleting Board tous(pou htan dwrean) kai eftia3an on line club(oxi dwrean) gia na vgalei money h sanctuary kai gia na to kalupsoun ayto yposthri3an thn oikogeneia enos dolofonhmenou 15xronou…tespa…oxi oti 8a stamathsw na tous akouw apla dn paizoun gia to kefi tous pia…

Το οτι ειναι εμποροι φαινεται.Οπως αντιστοιχα συμβαινει και στους Μetallica.Aλλα οσο κι αν πανε απο το κακο στο χειροτερο (στο θεμα εμπορικοποιησης παντα!), δεν παυει να υπαρχει μια ιστορια απο πισω τους ολα αυτα τα χρονια και μια αξια που δεν προκειται να χαθει ποτε!

Όσο συνεχίζουν να σπέρνουν live (αν και παίζουν λίγο) μάλλον αξίζουν. Ελπίζω να βγάλουν και κάνα δίσκο της προκοπής γραμμένο εξ ολοκλήρου από τον Smith μπας και επανέλθουν και στα δισκογραφικά δριμύτεροι. Επίσης αντί να βγάζουν 1 άλμπουμ 3 lives 2 dvd 80 μπλούζες, καλύτερα να βγάλουν μια και καλή το middle years να γουστάρουμε και να ρθουν να παξουν ΟΛΟ το Seventh Son. Άντε.

Επίσης αυτό που έγινε με το forum τους είναι κωμικοτραγικό εως ντροπιαστικό.
Επίσης 2: ΟΧΙ ΑΛΛΟ FEAR OF THE DARK LIVE.

Gia peite leptomerws ti egine me to forum tous giati exw agnoia.

Etsi!!!O smith a3izei.eisouna sto forum tous???

Polloi mesa sto forum mporousan me epixeirhmata na apodei3oun oti oi maiden eixan 3epoulh8ei kai epeidh dn yphrxan apanthseis etsi wste na antikrousoun ta epixeirhmata ekleisan to forum kai eftia3an on line club opou prepei na plhrwneis…kai oi maiden 3eroun oti polloi dn tous poly pane alla tous plhronoun.ayta…

tha eimai lakoniki stin erotisi/titlo tou topic…of course not!!!