A3izoun akoma oi Maiden?

οπ τι εγινε στο σαιτ?στο καινουργιο πρεπει να πληρωνεις?

Σαφώς και αξίζουν ΕΙΝΑΙ το μεγαλύτερο heavy metal συγγρότιμα…

Χαχ! Τραγικό όμως αυτό που κάναν με το forum…

για αυτο παρα3ενευτικα οταν μπηκα στο φορουμ,δεν με αναγνωριζε και επρεπε να 3αναγραφτω…
παντοσ δε νομιζω να φτεει το συγκροτημα

re ironboy!!!pou se re???xa8hkes! to neo forum pou exoume paei mazi me ta paidia(CHainsaw Charlotte,john skywalker,the trooper) exoume paei edw : http://s10.invisionfree.com/Maiden_fans_united ela!

δε ξέρω τι ακριβώς εννοείτε με το forum οτι πρέπει να πληρώνεις αλλά εγώ έκανα κανονικά register και activation και πλέον μπορώ να γράφω στο maiden talk.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να είσαι γραμμένος σε ένα forum που όλοι λίγο πολύ λένε τα ίδια πράγματα και συμφωνούν. Ακούγεται πολύ βαρετό. :roll:

Δεν συμφωνώ μαζί σου. Άλλη φάση να γνωρίζεις οπαδούς από άλλα μέρη. Εγώ στο www.acdcchatroom.co.uk π.χ. τη βρίσκω αφάνταστα. Βέβαια ζηλεύω αφάνταστα γιατί εκεί έχει άτομα που είδαν AC/DC το 1976 με Bon Scott ή άλλα που τους έχουν δει 50+ φορές ζωντανά. Επίσης κάνουν αφιερώματα και φεστιβάλ με tribute μπάντες και γίνεται Ο χαμός. Μαθαίνω και πράγματα που μου διέφευγαν (σπάνιο φαινόμενο). Ακόμα γνωρίσα μια Καναδέζα οπαδό που είναι πιο πορωμένη και από μένα (πράγμα που δεν έχω συναντήσει στην Ελλάδα). Σκεφτόμουνα να κάνω και εγώ ένα forum ελληνικό για AC/DC αλλά το μετάνοιωσα. Δεν βλέπω ότι θα είχε μεγάλη συμμετοχή. Μάλλον πιο πολύ απήχηση θα είχε ένα Blind Guardian forum :frowning:

Η κατάντια του έλληνα ψευτομεταλλά. Manowar, Blind Guardian, Hamerfall, Maiden και για κάτι πιο σκληρό Metallica. Από κει και πέρα δεν γνωρίζουν τίποτα άλλο. Ειδικά κάτι πιτσιρίκια. Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ θα γραφόμουν αλλά όχι γιατί αγνoώ τους (ΘΕΟΥΣ) ΑC/DC. Αλλά για τους λόγους που προανέφερα.

kala kanane. an egw arxisa na sas lew oti eiste oloi GTP, edw mesa, den tha me bannarate ?
einai mia dhmofilhs mpanta ki an bannarane mazika - tha ekane kai to BB argo kai allh douleia den eixan na kanoun - apo to na xeiragwgoun kapoious pou den tous aresoun oi maiden.
den pistebw - na balane kai kana dysbastaxto poso. epishs - an eimai opados maiden - tha me tsantize na blepw to kathe tsoglanaki na mou brizei thn agaphmenh mpanta sto idio ths to BB. diko tous einai oti theloun to kanoun.

kapoioi apla exoun poly xrono sta xeria tous kai kanoun tis katinitses.

den nomizw polles mpantes na yposthrizoun oikonomika ton drummer tous - kai allous me paromoia pathish. epishs to paidaki - ontws to bohthane - kai thafthke me mplouza maiden.
opoios leei ahdies, einai toulaxiston tragikos. apo ekei perimenane na kamoun publicity oi maiden. SURE!

epishs - kai oi paradise lost kai polla alla group poulane tasakia, brakakia kai mantalakia.
egw dexomai ena group ama thelei na bgazei kai 1 live ana disko. polloi bgazoun kai oloklhres periodeies se lives mesw NOWLIVE !

opote chillax, oi maiden skotwnoun zwntana - kai mporoun akoma na grapsoun kala kommatia, ama den sas aresoun ksydaki. ki egw thelew na dialysoun ola ta nerd kai nu bands, kai merika ontws pernoun founto - gia na meinoun ta 2-3 ki apo ekei…alla den kanw kai topic gi auto.

Η κατάντια του έλληνα ψευτομεταλλά. Manowar, Blind Guardian, Hamerfall, Maiden και για κάτι πιο σκληρό Metallica. Από κει και πέρα δεν γνωρίζουν τίποτα άλλο. Ειδικά κάτι πιτσιρίκια. Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ θα γραφόμουν αλλά όχι γιατί αγνoώ τους (ΘΕΟΥΣ) ΑC/DC. Αλλά για τους λόγους που προανέφερα.[/quote]Ti na sou pw. Makari ta pitsirikia pou les na akougan tipota apo ayta pou eipes alla akoun tin kathe Ellinikh aidia,R’n’B kai Hip hop(yo man,mathane ola ta malakismena) kai osa einai pio “extreme”( :lol: ) akoune limp dick kai opws skata legontai,korn kai linkin park! Emena me peirazei kapoios na akouei ta legomena grafika sygrotimata(maiden,manowar ktl),me peirazei na einai kollimenos kai me parwpides.

Mα εδω μεσα το ιδιο δε γινεται??? τι λες???
Αλλα δε με ενδιαφερει.1ον γιατι το πιστευω και 2ον.γιατι κανενας αλλος δεν το πε τοση ωρα το λεψ εγω.οι Maiden δεν αξιζουν εαν εισαι ανω των 18.Το πολυ 18.εγω ευτυχως ξεκολησα αρκετα νωρις.Αλλα ο κολημενος μεταλλας δεν θα το καταλαβει αυτο και θα λεει διαφορα και στα 30 να φτασει τα ιδια θα ακουει…

Τι λετε ρε καμμενοι , οι Maiden παντα αξιζαν , αξιζουν και θα αξιζουν ακομα και μετα το θανατο τους … και καλω την κυβερνηση να τους στησει γρηγορα αγαλμα διπλα σε αυτο του κολωκοτρωνη και του καραισκακη και του λεωφορου αλεξανδρας .

Τι μας λετε τωρα δλδ . Οι maiden πανε παντου μεχρι και στο κοκκινιστο και στα γιουβαρλακια.

οταν εσεις εισασταν 14-15 δεν ακουγατε τα μεγαλυτερα και πιο μεινστριμ για την εποχη συγκροτηματα?ολοι 3εκινησανε απο καπου.πιο λογικο πιστευω ειναι κατειγορειται καποιον 25 που ειναι κολημενος με τα ιδια συγκροτηματα που ακουγε πριν 7-8 χρονια.

δεν βλέπω που είναι το κακό να ακούς στα 37 σου, ό,τι άκουγες και στα 10-13-17 και και…τι μαλακιες ειναι αυτες???

Το θέμα είναι αν αξίζουν γενικά σαν μπάντα ή αν ξεπουλήθηκαν?
Το αν αξίζουν σαν μπάντα το λέει από μόνη της η περίοδος Iron Maiden-Seventh Son…
Τώρα το ξεπούλημα είναι άλλη φάση. Σε μια εποχή που όλες οι μπάντες σκέφτονται πιο πολύ τι extra θα βάλουν στο επόμενο dvd τους (dι είναι αvdo?) από το τι κομμάτια θα γράψουν, οι Maiden είναι πρωτοπόροι: 422 ντι βι ντια, 257,6 συναυλίες, ανέκδοτα με το πως κατουρούσε ο Harris ή τις πλάκες του Mc Brain!!! Κανένα έλεος! Και πάρε dvd για 80-83 και πάρε για 83-86…Τι ειν’αυτά ρε??? :evil:

πχ ο (η!!) RAINBOW ακόμα ακούει το “φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να περπατώ…”
Εσυ θέλεις να ήσουν Ο Μπομπ Σφουγκαράκης…

φυσιολογικά πράγματα δηλαδή…

χα…χα.χ.χα.χα.αχ.χα.χα.χα…χαχ.α…

:stuck_out_tongue: :lol: :slight_smile: :smiley:

τι του ήρθε να βάλει φώτο την Θεά; Στιγματίστηκε… η καλή μου!!! χαχαχαχ.α.χ.α…χ.α.χ…

ego thelo na theso ena pio sovaro erotima…
AKSIZEI AKOMA O GIORGOS MARINOS?

Mα εδω μεσα το ιδιο δε γινεται??? τι λες???
Αλλα δε με ενδιαφερει.1ον γιατι το πιστευω και 2ον.γιατι κανενας αλλος δεν το πε τοση ωρα το λεψ εγω.οι Maiden δεν αξιζουν εαν εισαι ανω των 18.Το πολυ 18.εγω ευτυχως ξεκολησα αρκετα νωρις.Αλλα ο κολημενος μεταλλας δεν θα το καταλαβει αυτο και θα λεει διαφορα και στα 30 να φτασει τα ιδια θα ακουει…[/quote]

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> :-({|= :-({|=

Mα εδω μεσα το ιδιο δε γινεται??? τι λες???
Αλλα δε με ενδιαφερει.1ον γιατι το πιστευω και 2ον.γιατι κανενας αλλος δεν το πε τοση ωρα το λεψ εγω.οι Maiden δεν αξιζουν εαν εισαι ανω των 18.Το πολυ 18.εγω ευτυχως ξεκολησα αρκετα νωρις.Αλλα ο κολημενος μεταλλας δεν θα το καταλαβει αυτο και θα λεει διαφορα και στα 30 να φτασει τα ιδια θα ακουει…[/quote]

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> :-({|= :-({|=[/quote]

εγώ δεν άκουγα ποτέ Maiden, οπότε μάλλον δεν έχω πρόβλημα ;pPpPpPpPp

Όχι δεν αξίζουν, γιατί γουστάρουμε εποχές με Ντι Άννο που γαμούσαν και έτρωγαν.

Αν και δε γουστάρω φάση μετά απ’το Killers, ομολογώ ότι έβγαλαν καλά πράγματα, στιγμάτισαν το '80 με τους δίσκους τους και τα πολλά live τους.
Tώρα πλέον γεράσανε και τους έχει πάρει από κάτω.
Ο Bruce πάντα μαλάκας ήταν.
Αν είστε 18 χρονών + είναι λίγο μαλακία να εξακολουθείς να τους ακούς.
Αυτά τα ολίγα!~`

χαχαχα!