AC/DC -- Backtracks

Για όποιον ενδιαφέρεται, το έφερε και στο site της η Nuclear Blast.249,99γιούρια+14 ταχυδρομικά.

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα το απόγευμα και γυρνάω τώρα σπίτι και βλέπω οτι το έστειλαν κιόλας!!!Πόσες μέρες έκανε να σας έρθει παιδιά?

3-4 μέρες νομίζω. Βάλε ακόμα 1 για τον εκτελωνισμό :wink:

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι ηλίθιο?:oops:
Στο φέρνουν σπίτι, ή πας να το πάρεις από το τελωνείο?

Εδιτ:Εντάξει είμαι ηλίθιος… :slight_smile: Σπίτι θα έρθει, το κατάλαβα.

Χεχε,καλο καλο…:stuck_out_tongue: Η μπυροκοιλια του brian φαινεται λιγο βεβαια δεν πειραζει ομως.:p:p

Χμμ.Αρχίσαν και σκάνε τα torrentia :wink:

κατεβασε το κ ριξε τα λεφτα σε καμια νεα μπαντα που τα εχει πει πολυ αναγκη

Σωστο αυτο και εννοειται οτι βοηθαμε και νεες μπαντες, αλλα και οι AC/DC ειναι λατρεια και αρρωστια, τι να κανουμε?:stuck_out_tongue:

Some balls are held for charity αλλά η ροκ δεν είναι φιλανθρωπία

Απο τη στιγμή που δε με σέβονται δεν τους σέβομαι και εγώ.Download και ξερο ψωμί.
Π.Χ. το big gun έχει βγει σε 3 cd single kai σε 1 movie album.Τι άραγε το κάνει rare?Το Cyberspace??Οι Αυστραλοί ακόμα γελάνε με το stick around, love song κλπ.Μα καλά είναι rare αυτά?αν εξερέσεις το live τα άλλα είναι καθαρή κοροϊδία και απάτη, σε τέτοια τιμή.200Ευρώ για τι;Για ποιό πράμα;Ποιός;Αν πουλήσει (που μόνο Αμερική βλέπω το πέρνουν λίγοι, εξου και τα λίγα torrentια) τότε ας τα σκάσουμε και για μια άλλη μ@λακία που θα βγει και θα έχει ξερωγώ κανένα laser disk μέσα και πιάνο χειρός και θα έχει 500Ευρώ…Καλά πασατέμπο θα τα πάρω.Α και μην τολμήσουν για laser disk γιατί τα έχω όλα απο δαύτους :stuck_out_tongue:
Τέσπα όταν και όποτε βρω το live DVD θα το κατεβάσω, γιατί τα άλλα τα έχω χρόνια πριν μου φτιάξουν και “σπάνια” συλλογή.Τρομάρα τους.
Νέες μπάντες, εννοείτε, τις αγαπάμε. :metal:

έχει ξεκινήσει η διάθεση της απλής έκδοσης? έχει πάρει κανένας από Ελλάδα?

Μα η απλή είναι 2cd 1 dvd σκέτα, πεταμένα εκει πέρα και λοίπουν και τραγούδια.Αυτή θες να πάρεις;Και ναι έχει αρχίσει η διάθεση της, στα torrentoπωλία. :wink:

Με εχει εκνευρισει λιγο τελευταια αυτο που κανουν οι ac/dc γιατι δεν μας ειχαν συνηθισει σε ψιλοαρπαχτες,δλδ τι αλλο να δουμε που δεν εχουμε δει απο τα παλια??Τα μεχρι τωρα dvd που εχουν βγει νομιζω καλυπτουν στο επακρο οτι εχει να κανει με τους ac/dc. Μαλλον μονο για very die hard fans το backtracks.

Μπα λάθος κάνεις. Πολλοί die hard(2) το έχουν αφοδευμένο. Βασικά είναι πιο πολύ για αυτούς που δεν έχουν κάτσει να μαζέψουν τα live και βίντεο.Εκτός απο το Circus Krone τα άλλα υπάρχουν χρόνια τώρα.Συλλεκτικό δεν το κόβω γιατί αν θες να λέγεσαι συλλέκτης θα πρέπει να έχεις και μερικά promo κανένα δυσεύρετο singlάκι κλπ.Με επίσημες word wide κυκλοφορίες δεν γίνεσαι συλλέκτης, αγοραστής είσαι.Ε, έλα πες μου τώρα αν έχεις συλλέξει τα live του boxset ή έστω τα έχεις σε mp3, (αν είσαι και καλά φανατικός θα πρέπει να έχεις το 70-80% απο ότι live έχει μέσα στα cd)πως σου φαίνεται που σου λέει οτι έχει σπάνια μέσα κλπ;Έλα αρπαχτή κανονική είναι τώρα και ντροπή.
Δικαιολογία είναι οτι τα θες σε καλύτερη ποιότητα, αλλά αυτό δε σε κάνει να νευριάζεις που θα σκάσεις 200 για τον ενισχυτή και για οτι άλλη βλακειούλα έχει μέσα για να φουσκώσει την τιμή;Ουσιαστικά σου πουλάνε 3cd + 1 DVD (DVD με τα βίντεο δεν μετρά, κάψτε το όλοι είναι η αρπαχτή της αρπαχτής ω αρπαχτή) 200Ευρω :lol:8O
Τέσπα οτι είχα να πω το είπα για το θέμα.Είδα σαν να βγήκε και το Circus σε κάτι παράξενα sites, όταν το βρω θα το πω και όποιος θέλει pm για λινκς.

  • λεφταδες
  • ‘θυματα’

δεν θέλω αυτή την άλλη θέλω, αλλά δε δίνω 200+ ευρώ ουσιαστικά μόνο για τον ενισχυτή του 1 w επειδή γράφει AC/DC και τα 2 dvd!!!
τα τραγούδια του απλου cd τα έχω όλα από το νετ σε mp3 και τα του live cd το έχω όπως λες και συ από άλλες εκτελέσεις.
οπότε θα πάρω την απλή για να έχω το 3o FJ :smiley:

ΕΓΩ ΘΕΛΩ…ΕΓΩ ΘΕΛΩ :smiley:

όταν βρείς το Circus Krone στείλε μου pm.ok?
και αν έχεις καμμιά…καλή είδηση :wink: περιμένω επίσης pm

Περιμενω και εγω pm, οταν βρει καποιος το Circus Krone σε κανα torrent, μεχρι να μαζεψω λεφτα να το αγορασω…

Nομίζω έχουμε ξεφύγει και λίγο. Όχι και θύματα τώρα όποιος πάρει το Backtracks. Έλεος.

Υ.Γ1: Θύμα είναι και όποιος πήρε το Black Ice σε CD ενώ μπορούσε να το κατεβάσει από τα torrent;
Υ.Γ2: Το βιβλιαράκι είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ
Υ.Γ3: Δύο βάζα πήρε η γυναίκα μου προχθές. Σύνολο 250ευρώ. Ο ενισχυτάκος φαντάζει πιο ωραίος όμως για ντεκόρ :slight_smile:

Έλα τώρα.Σα τα παιδάκια.
Το cd πόσο είχε;Νεο άλμπουμ ήταν όχι αναμασημένο.Ναι θύμα όποιος πήρε όλα τα διαφορετικά του εξώφυλλα.Καλά το ο ενισχυτάκος φαντάζει και το βιβλιαράκι γ#μα κλπ ουδέν σχόλιο.
Και το επόμενο τους cd download .Καλύτερα να τα δώσω στους sentenced ξερωγώ.
Ρε παιδία καμιά φορα…Δλδ αν στο επόμενο boxset δίνει, και με το συμπάθειο,μια κουρ$δα του Angus δώρο…Ε αυτό μας αξίζει τελικά.Γειά.