AC/DC με Johnson ή Scott?

:eek: :o

Γιατί ρε κάνεις έτσι; :lol:

Δεν τον έκραξα τον άνθρωπο, αντιθέτως, απλά είπα ότι δεν μπορώ την φωνή του…
Απλή γνώμη…

Αφού ξέρεις τι είδους φωνές μου αρέσουν… :wink:

Εγώ δεν ξέρω. Μπορείς να μου δώσεις μια ιδέα;

Εμένα με αρέσει η φωνή του Χατζηνικολάου!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

On topic: Scott

Mε Scott,γιατι…τι γιατι?Γιατι γιατι κλ@νει το γατι…

Χαχα! :lol:

Τεράστια η λίστα!

Too many to mention! :wink:

Ένα Βοn Scott classic με Brian Johnson

ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

ψηφιζω bonn scott απλα γιατι ητανε πιο βρωμικος,αυθεντικος αρα και πιο rock’n’roll…

μ οποιον και να ναι…

Με ελαχιστη διαφορα Johnson!

[-X …

Το if you wanna blood(you’ve got it) με bon scott δεν μπορω να το ακουσω πανω απο μια φορα αντιθετα με τον
brian το διασκεδαζω πιο πολυ! περιεργο ε…?:? #-o

Ο brian πρεπει να εχει πολυ πλακα ο τυπος μιλαμε, θα εχει καλο χιουμορ…!:lol: Ωραιο και το καπελακι.:lol: Υπαρχουν κομματια των ac/dc με bon scott και brian johnson αντιστοιχα που δεν μπορω να τα ακουσω,πχ.στο fire your guns ο brian σε ξεκουφενει.!

Τωρα αν προσπαθησει καποιος να βρει τις διαφορες στη φωνη των 2 μαλλον θα πεσει εξω. Ο bon ειχε τραχια φωνη ενω ο brian βραχνη. Σκεφτομαι καμια φορα , ο brian λεει αρκετα καλα τα κομματια του bon(βεβαια η διαφορα ειναι εμφανης πχ στο highway to hell), αντιθετα ο bon θα μπορουσε να τραγουδησει το thunderstruck ας πουμε?:?

Αυτο που γουσταρω στους ac/dc και το εχουν πολυ λιγα συγκροτηματα ειναι οτι, ειναι ο εαυτος τους, διασκεδαζουν απιστευτα αυτο που κανουν, ποτε δεν κυνηγησαν η δεν επεδιωξαν τη δημοσιοτητα, βγαζουν μουσικη ταξιδιαρικη, δλδ ac/dc μπορεις να ακους παντου, στο αυτοκινητο, στα παρτυ κλπ:p

Μπορει καποιος να “μαντεψει” τι θα γινει αν στο επομενο rockwave επιβεβαιωθουν επιτελους αυτες οι #$@!φημες και φερει καποις τους ac/dc στην Ελλαδα??? Ασε να μη το πω καλυτερα…της…(η λεξη που αρχιζει απο π). Μεχρι τοτε εγω θα λιωνω το Live at donigton…(απιστευτο, οσες φορες και να το δω δεν το βαριεμαι!) A και κατι αλλο ποιον drummer προτιματε στους ac/dc, Phillip Rudd η Chris Slade ? Ο φαλακρος μαρεσει πιο πολυ…!

PHIL RUDD

Και ο Chris Slade γαματος ειναι ετσι, αλλα νταξει ο original ειναι αλλιως παντα.:stuck_out_tongue:

Kαι ο Simon Wright λέει πολύ…

Μπορώ να συγκρίνω μεγαθήρια με τον έναν ή τον άλλον τραγουδιστή,κιθαρίστα κ.λ.π. όπως π.χ. JUDAS PRIEST δεν νοούνται για μένα χωρίς τον metal god (τον Halford ντε).
Αλλά όταν μιλάμε για ACDC (Scott ή Johnson) και BLACK SABBATH (Ozzy ή Dio) τότε παιδιά sorry,δεν νομίζω…δεν ξέρω…δεν είμαι ικανός…δεν έχω το δικαίωμα να συγκρίνω τέτοια μεγέθη,πως το λένε ρε παιδί μου!!!

Αν τελικά τους φέρουν τρέμω με την ιδέα πόσο θα έχει το εισητήριο. Όταν έχουν οι Μotorhead 48euro στο Principal τότε… Τελικά πιστεύω μάλλον δεν θα το επιχειρήσουν να τους φέρουν. Η Ελλάδα πρέπει να είναι μια από τις χώρες στην Ευρώπη στην οποία οι ΑC/DC έχουν τον λιγότερο κόσμο έτσι κι αλλιώς. :frowning:
Όσο για τους drummer o Slade είναι ανώτερος τεχνικά αλλά ο Rudd είναι ο drummer των AC/DC.

Βεβαια θα μου πεις και ειναι ενα καλο ερωτημα αυτο,αφου δεν τους φερανε τοσα χρονια γιατι να τους φερουνε
τωρα που ειναι και μεγαλοι σε ηλικια(ειδα στο No Bull η το stiff upper lip live δεν θυμαμαι ακριβως, ο brian εχει κλεισει η φωνη του και δυσκολα το παλευει αλλα νταξ.). Τωρα το αν ζητανε πολλα…, δηλαδη τοσα μεγαλα συγκροτηματα εχουν περασει απο την ελλαδα, maiden, metallica, sabbath κλπ, ποσα πιο πολλα $$ απο αυτους να ζητανε? Δεν εχουν οπαδους πολλους στην ελλαδα?, δεν ειναι τοσο αγαπητοι σε σχεση με αλλα συγκροτηματα,? Δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει. Μονο το thunderstruck να ακουσεις Live φτανει για να μεινεις με ανοικτο το στομα…:? :stuck_out_tongue: Τελοσπαντων ας ελπισουμε στην περιοδια που θα αρχισουν το 2008(θα κανουν ετσι?) μπας και τυχει το λαχειο σε μας.:lol:

Ερωτηση:fun club εχουν οι acdc στην ελλαδα? Δεν μπορουν να κανουν τπτ, να πιεσουν κλπ… Τι ψαχνω τωρα ε…λολ

Ειναι και οι δυο θεοι αλλα προτιμω Scott με πολυ μικρη διαφορα.

Με κανεναν :hippy: