AC/DC με Johnson ή Scott?

Xωρις frontman…??:? :stuck_out_tongue: Για πειτε αν δεν βρισκανε τον johnson ποιος αλλος θα ταιριαζε για τραγουδιστης των
ac/dc?:-s

Ο UDO. :lol:

Πλάκα πλάκα γιατί όχι;

Ίσως ο Lemmy.

αν και οι AC/DC δεν ειναι για μενα απο τα ποιο συμπαθει group μονο για το back in black λεω johnson .

Brian Johnson γιατι απο το να φτασεις στην κορυφη ειναι πιο δυσκολο να διατηρηθεις εκει…

Με Scott βεβαια…
Οχι ομως οτι και ο Johnson με χαλάει

To αιώνιο αυτό ερώτημα έχει αναγκάσει την πανεπιστημιακή κοινότητα να σκύψει πάνω από το θέμα. Μήπως θέλετε και το paper? Ορίστε εδώ

Scott!

για μενα ο scott ειναι κλασεις ανωτερος και σαν χροια φωνης και στις ερμηνειες του…

τον johnson τον βρισκω πολυ υπερβολικο στις ερμηνειες του,δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει…αν και οι δυο ταιριαζαν στον ηχο του γκρουπ

δειτε και ενα μαλακα να γκαριζει πανω στο αγαπημενο μου κομματι απο acdc…#-o #-o #-o

http://www.youtube.com/watch?v=oOJVXheNrqs&mode=related&search=

Νταξ το εχουμε ξαναπει οτι ειναι πολυ δυσκολη η επιλογη αναμεσα στους 2, ο Bon ηταν ανωτερος σχεδον σε ολα και δεν το αμφισβητει κανεις αυτο νομιζω,απλα υπαρχει 1 πραγμα για τον καθενα που δεν μου αρεσει στην φωνη τους. Ο μεν Scott ενω ειχε πιο “καθαρη” φωνη ηταν πολυ τραχια σε σημειο καποιες φορες να γινεται λιγο εκνευριστικο, πχ σε κομματια οπως το if you want blood και ειδικα στην εισαγωγη και κατα το τελος.Αυτο με χαλουσε στον Bon,απο την αλλη η φωνη του Brian στις χαμηλες μοιαζει παρα πολυ με αυτη του Scott σε σημειο που καποιες φορες σε ορισμενα κομματια αν δεν ηξερες οτι τραγουδαει ο Brian τον μπερδευες με τον Scott η δεν μπορουσες να ξεχωρισεις ευκολα αν ειναι ο Bon η ο Brian(μου εχει συμβει και αυτο#-o )! Αυτο που με χαλουσε στην φωνη του Johnson ηταν οτι ειχε πολυ βραχνη φωνη αρα οταν ηθελε να βγαλει ψιλες γινοταν ακομα πιο βραχνη.:-k Σαν frontman προτιμω λιγο πιο πολυ johnson αν και για να λεμε την αληθεια ειχε ενα στυλ “λιμενεργατη” αλλα με το καπελακι ειναι μια χαρα.:stuck_out_tongue:

Ασχετο, το Cant stop rock n roll το εχουν παιξει ποτε live? Δεν εχω βρει καποιο βιντεο γιαυτο λεω μηπως δεν το παιζουν γενικως…(ειναι δυνατον να μην παιζεις τετοιο κομματι???)

Oντως πολυ μλκς ο τυπος που “γκαριζει” στο βιντεακι…το κατακρεουργησε το κομματι…

Δυστυχώς δεν το έχουν παίξει. Ίσως το καλύτερο κομμάτι τους από την εποχή του For Those About to Rock

Και σε μένα δεν άρεσε η διασκευή, αν και το συγκεκριμένο γκρουπ μου αρέσει αρκετά, αλλά το να χαρακτηρίζεις μαλάκα κάποιον επειδή δεν σου αρέσει το είδος που παίζει και πόσο μάλλον κάποιον με την πορεία του Chris Barnes στο χώρο του, είναι τουλάχιστον γραφικό.

δεν θεωρω μονο αυτον μαλακα…οποιονδηποτε βγαινει στην σκηνη και αντι να τραγουδαει, γκαριζει νομιζοντας οτι υπηρετει μια εναλλακτικη μορφη τεχνης τον θεωρω το λιγοτερο μαλακα…(αν και παραδεχομαι οτι η μουσικη ορισμενων απ αυτα τα groups ειναι αξιολογη…)αλλα τα φωνητικα απαραδεκτα,σε ολα πρεπει να υπαρχει νομιζω ενα μετρο…

μπορει και να μαι γραφικος…:wink: :smiley:

ΥΓ)με καθε σεβασμο προς τους οπαδους αυτων των group…με τους οποιους δεν εχω προβλημα…:wink: :wink:

OK, καθένας με τα γούστα του.:wink:

Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα.

[SIZE=“6”]SCOTT[/SIZE]

1ον: Κλασσεις ανωτερος σε φωνη, ερμηνεια και στυλ
2ον: Τα καλυτερα κομματια AC/DC τα εχει πει ο Scott.
3ον: Που πας με τον μπερέ στο κεφάλι ρε φιλε?
4ον: Αν δεν εχεις την φωνη, μην σφιγγεσαι για να την βγαλεις.

Brian Johnson…

Νιωθω οτι εδωσε στο γκρουπ περα απο την αλητεια που ετσι κι αλλιως υπηρχε αστειρευτη, ενα πιο hard rock style και ενα evil mood.

Εγινε cult φιγουρα για το γκρουπ με το καπελακι και το ολο στυλ του.

Σορρυ για τον υπερτατο Bon αλλα αποψεις ειναι αυτες.

Μ αρεσει περισσοτερο η φωνη του Scott. Του Johnson ειναι πολυ νιαουρισμα ρε παιδι μου… (αλλα ταιριαζει μια χαρα στους AC/DC). Οποτε η ψηφος παει στον συγχωρεμενο

Bon Scott για μενα ευθυνεται κατα πολυ και εχει παιξει μεγαλο ρολο στο να διαμoρφωθει το στυλ των AC/DC…

Ψηφιζω Σκοττ με ανεση. Οχι φυσικα γιατι ο Μπραιαν ειναι ανεπαρκης -το παλικαρι εχει με το συγκροτημα πανω απο τα διπλασια χρονια κι εχει αποδειξει οτι ειναι αξιος απο καθε αποψη σαν συνεχιστης- αλλα απλουστατα απο την πρωτη στιγμη που ακουσα τον Μπον, ειχε στην ερμηνεια μια αλητεια και ταυτοχρονα μια ζεστασια… ειναι δυσκολο να το περιγραψω ακριβως, αλλα συν το γεγονος οτι προτιμω και τους AC/DC εκεινης της εποχης γενικοτερα… περιττο να λεω αλλα.

Ο Μπον ηταν τοσο αλανι, και ταυτοχρονα το καλυτερο παιδι.