Ac/dc στο oaka, 28/5/2009

Τα είπατε όλα λίγο -πολύ…
μεγάλη συναυλιακή εμπειρία. Ατελείωτος σεβασμός στον Ανγκους Γιανγκ. Σε τέτοια ηλικία, και συνεχίζει να είναι τόσο αεικινητος. =)
Συμφωνώ με Θέριο. Από’κει που καθόμανε γω, το κοινό δεν ακουγόταν και τόσο ενθουσιώδες ε. Αυτή την εντύπωση με εδωσαν. Σε κάποια τραγούδια υπήρχαν “ξεσπάσματα” (The Jack, You shook me all night long…) αλλά γενικά δεν ήταν τόσο θερμό :-s
Τεσπα. Έμορφα ήταν!!





http://rapidshare.com/files/238646186/o.rar
Εικονες και βιντεο απο το χτεσινο ονειρο!

Τεράστια συναυλία!!! Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη που έχω πάει αλλά ένα μουσικό απωθημένο πολλών χρόνων έγινε πραγματικότητα και αυτό αρκεί για να μην ξεχαστεί ποτέ. Νιώθω τυχερός που έζησα αυτή την εμπειρία μαζί με αγαπημένους φίλους!!

τωρα να ρθουν και Helloween με Kiske

Ρε πάμε καλά;;; Είδαμε πριν 24 ώρες τους AC/DC στην Ελλάδα;;;;
Δεν με ενδιαφέρει πόσο πληρώσαμε…δεν με ενδιαφέρει πόσοι είμασταν (55.000-60.000 επισήμως)…δεν με ενδιαφέρει τίποτα πια…
Δεν έχω λόγια ακόμα…Όχι για αυτό που είδα και άκουσα αλλά για αυτό που ένοιωσα και έζησα…
Δεν συμβαίνουν αυτά…Πως αντέχουμε τώρα να μη τους ξαναδούμε;Πως να πάμε σε άλλη συναυλία;
Πως να συνεχίσουμε γενικά την καθημερινή ζώη μας;

Υ.Γ. Και για να μην ξεχνάμε ότι κάποιο βάλαμε το λιθαράκι μας … ( ή έτσι θέλουμε να πιστεύουμε τέλος πάντων…13.000 επισκέψεις και μερικές χιλιάδες υπογραφές παρακαλώ…ωωω…αφήστε μας…) εγώ ήμουν ο ένας εκ των δύο με την παρακάτω μπλούζα…ψηλός με μαλλί…

Να σαι καλα Θεριε για την υποστηριξη ρε και σε σενα ο,τι καλυτερο ευχομαι!!:stuck_out_tongue:

Νταξει τα πολλα λογια ειναι φτωχεια…ζησαμε μια μεγαλη συναυλιακη εμπειρια για τα ελληνικα δεδομενα.
Θα συμφωνησω με Χρηστο για το κοινο…οσο βλεπω τα βιντεακια αλλαζω αποψη.8)
Και του χρονου!!

ελα ρε δίπλα είμασταν! τρομερή μπλούζα btw! :smiley:

@KonManwe k pl13

μαλλον θα με ειδατε και μενα

ησασταν απο τα δεξια κοντα στο καγκελο καμια 15αρια μετρα πριν τελειωσει ο διαδρομος;;

παρεπιπτοντως ο διαδρομος ποσα μετρα ηταν;;

Ρε όλοι δεξιά πήγατε πάλιο Νέο Δημοκράτες…
Έψαχνα τον therion να τον “πιτάρω” αλλά τπτ :lol:

Αριστερα ημουν εγω! :Ρ

Μπορεις να μην ξυνεις την πληγη μου;;

Γιατι μου θυμιζεις πως εχασα το debate;;

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Σορυ Αρης.
Therion καλό μου παιδί πες μου ότι ήσουν και στα τρελά πιτ μπροστά μπροστά :roll:

Που και που ειχε και προς τα πιο πισω παντως. :roll:

Στη μεση του μπροστα διαζωματος κοντα στο διαδρομο ημασταν.Οχι,γυρω μου ειχε σχετικη ηρεμια γαμωτο,μονο ο χιτσικερ προσεφερε στιγμες ΜΟΣΠΙΤ.Γι αυτο ειπα οτι μου φανηκε ψοφιο το κοινο απο μεσα.

Το εκπληκτικό για μένα με αυτήν τη συναυλία είναι ότι λειτούργησε αντίστροφα από ότι οι περισσότερες μεγάλων ονομάτων. Και εξηγούμαι: Συνήθως όταν δεις από κοντά κάποιον που τον είχες πολύ ψηλά στην εκτίμησή σου χάνεται ένα μέρος του μύθου. Θυμάμαι αυτό να συμβαίνει με τους Deep Purple, τους Rolling Stones, τον Robert Plant κτλ. Όχι γιατί παίζουν άσχημα, αλλά γιατί συνειδητοποιείς ότι αυτό που έζησες δεν ήταν μία larger-than-life εμπειρία. Ε, με τους AC/DC ήταν. Νόμιζα ότι ήξερα πόσο τεράστια μπάντα είναι αλλά μετά από αυτό που είδαμε αποδείχθηκαν ακόμα μεγαλύτεροι!

Φίλε therion μόλις σε έκανα report γιατί δεν ήρθες μπροστά για πιτ! [-X :stuck_out_tongue:
Αμα δα!
(προς admin : θα φάω μπαν για laugh assult? :-s )

Ειναι βεβαιο οτι θα ξαναερθουν Ευρωπη πριν σταματησουν;
Απο την Ελλαδα σιγουρα δεν εμειναν παραπονεμενοι.:-k:D

Καλά Ελλάδα ας το ξεχάσουμε.
Πιθανόν να έρθουν μια γύρα Ευρώπη το καλοκαίρι του 10 με αρκετά παλιά τραγουδάκια για να γύρισουν το DVD.
Με βλέπω Γαλλία του χρόνου :wink:

μμμ πες μου ότι ήσουν αριστερά κάπου στα 15 μέτρα από την σκηνή και ελαφρώς διαγώνια … :-k

χεχε καταλαβαίνω κάπως έτσι είμαι όταν βλέπω τους maiden …