AC/DC - Rock or Bust

Με πάρτυ ατμόσφαιρες, άλλες ταυτότητες και άλλες χουπιες, αναγκαστικά το χτύπησα:

Ναι ριξε μας και το φταιξιμο τωρα…

ΟΙ AC/DC φταίνε που κάνουν party albums.

Κατσε καλα το βινυλιο. Και το artwork και ο ηχος. Το 3d εφε σπερνει. Οσο για το αλμπουμ μια χαρα ειναι τελικα. Γενικα εχει παρει παρα πολυ καλες κριτικες παντου. Εκτος του rocking

Ορίστε και τσαπού στο γαύρο και αλμπουμάκι. Που μου στεναχωριόσουν.
To πάρτυ άλμπουμ της χρονιάς.

Ναι ρε. Αφου σημερα δεν πηγα δουλεια. Κανω παρτυ μονος στο σπιτι

…να προσέχεις:D

:):!:

Πολύ καλό άλμπουμ! Όλα τα τραγούδια είναι χαρακτηριστικά AC/DC (με το που σκάει το rock or bust ξέρεις τι και ποιους ακούς και μένεις με ένα μεγάλο χαμόγελο!) απλά κάποια περιλαμβάνουν και άλλα ασυνήθιστα γι’αυτούς στοιχεία τα οποία όμως ταιριάζουν θεωρώ στα κομμάτια που χρησιμοποιούνται και δεν λειτουργεί ως κάτι το αρνητικό. Θετική έκπληξη για μένα.
Rock or bust είναι ο συναυλιακός ύμνος του άλμπουμ, playball πολύ καλό, baptism of fire το κρυφό διαμάντι του άλμπουμ, dogs of war μάλλον το πλέον διαφορετικό σε ήχο και ύφος κομμάτι.
Το μόνο παράπονό μου αφορά ατην παραγωγή καθότι τα κύμβαλα ακούγονται υπερβολικά έντονα και αν βάλεις τον ήχο δυνατά (και θα τον βάλεις γιατί για AC/DC μιλάμε!) ενοχλούν από ένα σημείο και μετά, έπρεπε ίσως να είναι λίγο πιο πίσω.
Το απλό φαινομενικά εξώφυλλο με το ωραίο πέτρινο σήμα της μπάντας είναι εντυπωσιακό με το 3d εφέ του. Πολύ σωστή κίνηση οι ευχαριστίες στον Malcolm και οι παρουσία φωτογραφιών του στο βιβλιαράκι.

Εχει φωτογραφιες του Malcolm το βιβλιαρακι; Στο βινυλιο σιγουρα δεν εχει

Νομίζω πως ναι, είναι μαζί με Angus από κάποιο live, είναι μικρές οι φωτογραφίες βέβαια αλλά δεν μπορεί να είναι ο Stevie αφού είχε χρόνια να παίξει με τη μπάντα.

Φοβάμαι να το ακούσω…

Λογος;

Δέησα και βρήκα χρόνο και άκουσα αρκετές φορές μέσα στο Σ-Κ… Όταν αρριβάρει το δισκίο θα γίνει και η σωστή ακρόαση με lyrics…

Θα επανέλθω αργότερα με μια πρώτη άποψη…

Καλα μην το κανετε και σηριαλ ολοκληρο,ακουστε το δισκο,δεν θα παθετε τιποτε κακο.:stuck_out_tongue:

Ότι βγάζουν δίσκο χωρίς τον Malcolm που είναι το πιο σημαντικό τους μέλος .Θα δείξει…

@KIMI : κάτσε ρε να το κάνουμε λίγο δραματικό :stuck_out_tongue:

Έτσι κι αλλιώς το cd δεν περιλαμβάνει στίχους. :slight_smile:

Rock or bust: 3/5
Play ball: 4/5
Rock the blues away: 4/5 το αδερφακι του anything goes αλλα καλυτερο
Μiss adventure: 3/5 το πιο heavy μεχρι εδω
Dogs of war: 4/5 το αδερφακι του war machine
Got some rnr thunder: 2/5 δεν ειναι κακο παντως
Hard times: 4/5 το πιο groovατο κομματι του δισκου.
Baptism by fire: 4/5 το πιο mean ριφ
Rock the house: 3/5 πολυ led zeppelin αλλα τα σπαει
Sweet candy:2/5 με χαλαει το ρεφραιν μονο
Emmision control:3/5 κι αλλο led zeppelinικο

Την holo έκδοση του CD πόσο και που την βρήκατε (ειδικά Ελλάδα) ???
Γτ amazon την βρίσκω 22+? και μου φαίνεται ακριβό για τα δεδομένα του amazon …

Holo εννοεις με το 3d εφε; Παντως το cd 3d στο offtherecord εχει 15 ευρω. Αν ειναι να δωσεις 22 καλυτερα παρε το βινυλιο. Εχει και το cd μεσα

Ναι αυτή λέω, απλά στο amazon την έλεγε holograph.
Αλλά ναι τα 15 είναι λογική τιμή, θα τσιμπηθεί αύριο ή Δευτέρα :wink:.