Accept - Blood Of The Nations

το ελιωσααααα!!!δισκος τις χρονιας λεμε χωρις δευτερη σκεψη!!!

αυτο το The abyss τι ανατριχιλα ειναι???τι φωνητικα εχει χωσει το τυπακι???ειναι απιστευτη δισκαρα λεμε!!!

Οταν πρωτοακουσα για επαναδραστηριοποιηση χωρις UDO(οχι οτι ηθελα με αυτον,αφου εχει καταπονηθει πολυ η φωνη του,στο “καθολου reunion ημουν”)εδινα 1.01 για αρπαχτη και γενικοτερο fail,οπως φανταζομαι και οι περισσοτεροι.

Η πρωτη μουνοπλακα ηρθε οταν τους ειδα live τον Ιουλη οξω.Ο Tornillo(UDO’s a bit lighter version με τη καλη εννοια ομως-βασικα αν σας πω οτι ισως να απολαμβανω λιγακι παραπανω τη φωνη του Tornillo θα φαω ντοματα?:P)απιστευτο δεσιμο με τους υπολοιπους,τρομερη αποδοση στα παλια κομματια και η μαγεια ηταν εκει με Hoffman να διευθυνει και υπολοιπους να οργιαζουν.Αν τους φερουν,ανετοτατα τα ξανασκαω για να τους δω.Η δευτερη μουνοπλακα τωρα,το Blood of the Nations δεν ειναι απλα ενα αξιοπρεπες αλμπουμ,ειναι απο αυτα που πολυ απλα δικιολογουν την ουσια του comeback μια τοσο ιστορικης μπαντας.Με ενα απλα “αξιοπρεπες” αλμπουμ δηλαδη δε θα λεγε κανεις τιποτα,αλλα ουτε θα εκανε καμια αισθηση το οτι ειναι ξανα ενεργοι οι Accept περα απο την εκπληρωση του απωθημενου καποιων να τους δουν live.

Απο οποια μερια και να το πιασεις δε θυμαμαι πολλα πιο επιτυχημενα χεβι μεταλ καμμπακς απο των Accept.

Εγώ δε θυμάμαι κανένα.

Αυτο ηθελα να γραψω σε παρενθεση αλλα κλασσικα εκεινη τη στιγμη που πας να φερεις αντιστοιχα παραδειγματα στο μυαλο δε σου ρχεται τιποτα οποτε το παιξα safe:p

Helstar - King of hell μου ήρθε στο μυαλό, αλλά δεν είναι ίδια τα μεγέθη

το ακουσα μια φορα και μπορω να πω αρχικα πως λερωσα το σωβρακο μου,μια φορα για καθε κομματι που ακουσα…τα λεμε στη πορεια…

Να ευχαριστησουμε θερμα ολο το καστινγκ του Expendables που ξαναφερε τη τεστοστερονη του Lupin στα επιθυμητα επιπεδα ωστε να μπορει να ακουει και να γουσταρει δισκο ACCEPT\μ/

τι έγινε ρε παιδιά, τόσο καλός είναι???

τα σπάει το δισκίο, προσωπικά δεν είχα και καμιά κάψα με τον Ούντο, το ζητούμενο είναι πάντα να κυκλοφορούν καλοί δίσκοι και εδώ οι Accept το πετυχαίνουν και με το παραπάνω

κι ακόμα παραπάνω.

κρατιέμαι και δε λέω μεγάλη κουβέντα περί καλύτερου δίσκου τους :p.

Ε καλά, άμα πεις κάτι τέτοιο θα το γαμήσεις και θα ψοφήσει ε.

Παρεπιπτόντως, μου ρθε φλασιά: ρε κουφαλίτσα Κολοκύθα. Εσύ δεν έγραφες σ’ ένα θρεντ μια φορά ότι οι Accept είναι το μόνο από τα μεγάλα κλασσικομέταλ συγκροτήματα που δεν ακούς με την ίδια ευχαρίστηση ρε;!

Και μην τολμήσεις να το αρνηθείς, γιατί θα βρω το ποστ.

Εντάξει δεν γίνεται να έχω μείνει χαζος ύστερα από τόσα χρόνια. Μιλάμε για τον ορισμό του come back. Χίλια μπράβο και περιμένω το live για πολλές pure metal Beers!
We Accept it!!!

Ειμαι στην 2η ακρόαση και οι εντυπώσεις μου ειναι καλές… ενα στοιχείο που δεν μου άρεσε ειναι οι πολλες συνθέσεις (13). Σημερα άλμπουμ με τόσες συνθεσεις δεν μένει καιρό στο μυαλό. Πάντως ακούγεται καλό αν και ακομα δεν έχω ολοκληρωμενη άποψη φυσικά. Πάντως ο τραγουδιστής σίγουρα τα καταφέρνει μια χαρά.

Μετά από τρεις ακροάσεις, και με τα χέρια μου να τρέμουν, μπορώ να πω με σιγουριά ότι μιλάμε για την απόλυτη ΔΙΣΚΑΡΑ !!! Ακούστε τον και μεταφερθείτε στα 80ς?..

Τι να αρνηθω ρε,αφου ισχυει(στο heavy/power θρεντ το χα γραψει).Ισως λογω φωνης Udo που καπως με κουραζε δεν τους ελιωνα οσο τα υπολοιπα μεγαθηρια,δεν ειπα οτι οι συνθεσεις τους δε γαμουν η κατι,εξαλλου ειχα συμπληρωσει οτι τους σεβομαι απεριοριστα στο ιδιο ποστ απο οτι θυμαμαι.Γι’αυτο κιολας εγραψα πριν οτι ισως να ευχαριστιεμαι περισσοτερο τον Tornillo,που εχει μια χροια που θυμιζει πολυ Udo μεν,ειναι καπως πιο καθαρη και πιο ροκενρολ(στ’αυτια μου)δε.

αυτο τελος παντων,χωρις παλι να αγνοω οτι ειναι συμβολο.

Ο καλύτερός τους δίσκος ίσως να μην είναι, αλλά ο καλύτερος από την εποχή του Russian Roullette σίγουρα! (για εμένα, καλύτερος από το αυτό!)

Τώρα για αυτούς που ανέφεραν την φρεσκάδα των συνθέσεων :
http://www.youtube.com/watch?v=eVNKZcbzgqA&feature=search , τα λέει όλα ο Baltes! Τα άτομα είχαν ΚΑΒΛΑ να ξανασυνθέσουν μαζί!

Κ για αυτούς που είχαν αμφιβολίες για τον Mark (γμτ την τρέλα μου… κ ΕΓΩ ήμουν σ’άυτούς!!!): http://www.youtube.com/watch?v=078CIOLxiaQ

TOR-NI-LLO!! TOR-NI-LLO!! TOR-NI-LLO!! (πρόβα για κανα τυχόν live ήταν αυτό!)

τον άκουσα και εγω μια φορά…
ο δίσκος ακούγεται πάρα πολύ ευχάριστα…
μου έμειναν και μερικές στιγμές στις κιθάρες…
θα πέσουν και άλλες ακροάσεις…

*και το Time Machine (Bonus Track) ωραίο

όντως το μπόνους τρακ, απ’τα καλύτερα:):!:

Θα κανει καποιος την καλη να δωσει λινκ σε προσωπικο ραβασακι?
Ακουσα δειγματα στο Γιου τιουμπ αφου διαβασα τις γνωμες και επαθα λιγο…