Accident Of Birth VS The Chemical Wedding

Θα γίνω πολυ αιρετικός αν πω ότι για μένα ότι καλύτερο έχει κάνει στην καριέρα του ο Dickinson είναι αυτοί οι δύο δίσκοι; Δισκάρες και οι δύο, ένα κλικ καλύτερο το Chemical Wedding. Απίστευτο δίλλημα πάντως.

+1
Ό,τι καλύτερο έχει κάνει ο Dickinson για εμένα είναι το Piece of Mind με Maiden και το Accident με την σόλο μπάντα του. Για εμένα τουλάχιστον κάθε άλλο παρά αιρετικός είσαι.
Έντιτ: μιλάμε για τον Dickinson πάντα, όχι για τους Maiden στο σύνολό τους. Δηλαδή, όχι από πλευράς μουσικής, αλλά φωνητικών.

Εγώ εννοώ συνολικά πως είναι οι καλύτερες δουλειές του Dickinson είτε με τους Maiden είτε μόνος του. Όχι μόνο όσον αφορά τα φωνητικά.

Δεκτόν και αυτό για μένα. Τουλάχιστον για το Accident of Birth.

προσωπικα καλυτερη δουλεια του dickinson στα φωνητικα ειναι το somewhere in time…με διαφορα κιολας…

chemical wedding,λιγο καλυτερο απτο accident…και τα δυο εχουν απιστευτη εμπνευση μεσα,απλα νομιζω πως το κεμικαλ,ειναι πιο δεμενο μεταξυ του σαν αλμπουμ

Περαν των 2 αυτων υπερκλασικων album,και τα υπολοιπα της καριερας του ειναι αξιοπρεπεστατα album…ακομα και το skunkworks που εφαγε τρελλο κραξιμο οταν βγηκε δειχνει μια αλλη πτυχη της φωνης του Bruce σε ενα πιο αναλαφρο υφος…

Μονο αξιοπρεστατα?Και το τελευταιο του ξερο 8ρακι ειναι…

το tyranny of souls ειναι δισκαρα!!!

Βλέπω το accident of birth να πλησιάζει αισθητά και κλονίζομαι.
Το άλμπουμ των 10-11 hit να πάει να φτάσει το ύψιστο καλλιτεχνικό διαμάντι…[-X
:stuck_out_tongue:

εννοειται!!!

bump κι εδω.

[B]ΝΕΟ ΔΙΣΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥΡ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ!!![SIZE=“4”][/SIZE][/B]

accident of birth και για μενα 8)

χωστε ενας στο chemical να το ισοφαρισουμε

Έχωσα αλλά και πάλι πίσω είμαστε…

Φυσικα προτιμώ τα σόλα του Adrian!!! Accident:metal::metal:

Μην είστε τόσο φανμπήδες ρε! :smiley: (πράγμα δύσκλο σε όποιο θρεντ έχει σχέση με Maiden, που πάω και μπλέκω; :p)
Aκούστε τις συνθέσεις… :roll:

:lol::lol::lol:

Γιατί στο chemical δε σολαρει ο smith??:-k