Μachine Head

Φοβάμαι ήδη για το τι θα ακούσουμε πάλι…

1 Like

Μην ξεχνάς όμως οτι μετά την πατάτα supercharger έβγαλε δισκάρες,όποτε για όλα είναι ικανός ο λεβέντης αποδεδειγμενα :joy:

Δεν είμαι από αυτούς που θεωρούν πατάτα το Supercharger! Γαμάει ο δίσκος, απλά το έκραζε το Metal Hammer γιατί δεν ήταν METAL. Heavy όμως ήταν σίγουρα. Για 'μένα οι πατάτες ήρθαν μετά το Blackening.

εύχομαι όχι αμέσως μετά το blackening

Μεγάλες αλήθειες, ίσως δεν θα χρησιμοποιούσα τον όρο “πατάτες” αλλά πιο αδιάφορα μάλλον.
To Catharsis για παράδειγμα μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον από τα 2 προηγούμενα, φυσικά είναι μέτριος δίσκος στην καλύτερη.

1 Like

Δεν νομίζω οτι έχει να κάνει με το αν το έκραζαν γενικά τότε,αντικειμενικά στα 12 καθαρά τραγούδια που έχει πέρα απτό bulldozer που δέρνει,οι καλές στιγμές στο αλμπουμ είναι λίγες.
Ξαναείδα τώρα το tracklist και κάτι only the names,κάτι nausea ούτε τα θυμάμαι καθόλου και σαν έφηβος το είχα ακούσει αρκετά

Το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο που τελείωσε το Blackening, ξεκίνησαν οι πατάτες για 'μένα.
Δεν είναι η πρώτη φορά που τα λέω αυτά βέβαια, αλλά μεγάλωσα με Burn my Eyes και The More Things Change, τα οποία θεωρώ και καλύτερά τους. Η πορεία τους μου άρεσε πολύ και μου έκανε, μέχρι ΚΑΙ τη δισκάρα που ονομάζεται Blackening. Μετά το έριξαν στους Iron Maiden, το οποίο δεν ήταν αυτό που έψαχνα να ακούσω από τους Machine Head.

@kazz τώρα ξαναείδα το tracklist και λέω να το ξανακούσω γιατί έχει περάσει καιρός και συνειδητοποιώ ότι μου έλειψε. Ρίξτου και εσύ ακόμα μια αυτιά, ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά γενικά ναι, είχε φάει πολύ κράξιμο ο δίσκος, αδίκως θεωρώ.

TTAOE, BLACKENING, LOCUST Αγία τριάς BURN MY EYES-TMTC άπιαστα

1 Like

οκ , απλά εμένα μου άρεσε πολύ το Locust

1 Like

το Locust πολυ καλο .τα υπολοιπα 2 ειναι μετρια αλλα εγω τα ακουω όλα χαλαρά.
(καμμένος).

Σε πολύ κόσμο άρεσε, εγώ το βαριέμαι…

2 Likes

Το locust είχε καλές στιγμές ρε σεις, μετά δεεεν…Αλλά πριν ήταν άλλη φάση και ειδικά στο hellalive (παίζει να είναι ο μόνος live δίσκος που έχω λιώσει τόσο) φαίνεται πόσες κομματάρες είχαν… Αλλά προς θεού μην 'εχουμε και απαιτήσεις φαίνεται οτι ο ρομπ γέρασε και παραξένεψε (όχι οτι νέος ήταν και γαμω τα παιδιά)

1 Like

Αναφέρθηκε και στις φήμες άλλα πιο καλά πιστεύω εδώ
Έρχονται τα λεβεντόπαιδα,παίζουν όλο το burn my eyes,παίζουν άλλα ποσά,kontos μέσα,mader μέσα,όλα κομπλέ!

Είμαι πολύ ενθουσιασμενος,το 12 που τους είχα δει στο rw,ήταν απτά 70 εντονότερα λεπτά της ζωής μου,μακάρι να είναι ακόμα σε φόρμα :grinning:

4 Likes

Γαμώ θα είναι, ακούστηκαν οι γκρίνιες μου που την τελευταία φορά έπαιξαν μόνο το Davidian από τον καλύτερο δίσκο τους! Αυτάααα

4 Likes

Τέταρτη φορά θα είναι αυτή έχουμε ζήσει μεγάλες στιγμές με την μπάντα από την πρώτη στο Gagarin (ακόμη πονάω) μέχρι το βοτανικό. Μεγάλη περιέργεια για τους δύο που θα ανακοινωθούν. Φέρε jordison και king ρε τρελέ Robb να καει το πελεκουδι.

1 Like

Χαχα king με τίποτα ρε,θα σκοτωθούν στο 10λεπτο
Αν θα πάρει πρωτοκλασατους καλή μαντεψια θα μπορούσε να είναι και ο chris ο adler,που αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας αυτήν την στιγμή είναι χωρίς ομάδα

2 Likes

Εκεί θα αφήσω τα κόκκαλά μου.

3 Likes

Επικο το Live του 2004, συμφωνω 100% με @shadowking69 οτι μονο το davidian ηταν υπερβολικα μικρη δοση (τοτε με Ozzy ηταν απλα ΟΚ) αλλα τωρα… θα πεσουν κορμια !

5 Likes

Είναι εξαιρετικό νέο αυτό

Μικρή εμπειρία έχω με αυτούς αλλά αξέχαστη

RW 12 και Βοτανικό όπου ειδικά στο κλειστο ήταν φανταστικοί

1 Like

Ήταν φανταστικοί ρε πστ μου δεν είχα ούτε φωνή ούτε σβέρκο μετά από αυτό… Είχα πάει να ακούσω MH των 00’s 10’s και μου έπαιξαν from this day… Τι να έκανα?