Agalloch σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Λόγω της μεγάλης ζήτησης και επειδή έχουν φύγει ήδη αρκετά εισιτήρια προστέθηκε το Bowel of Noise records (Official) στα σημεία προπώλησης πέραν των Metal Era και Reload Stores για Αθήνα. Στη Θεσ/νίκη μπορείτε να βρείτε εισιτήρια σε Nephilim και Ticket House.
Όσo για τα ηλεκτρονικά εισιτήρια είμαστε έξι μήνες πριν το live και είναι σχεδόν SOLD OUT!!

…καθόλου άσχημο αυτό…ήταν και αναμενόμενο φαντάζομαι:):!:

Οι Γάλλοι C R O W N θα είναι οι special guests σε Αθήνα και Θεσ/νίκη!

23 Αυγουστου…χμμμμ και γιατι οχι 15αυγουστο ρε παιδια, θα βολευε καλυτερα…τι να πω?
Φυσικα δεν παιρνω εισιτηριο, ΕΑΝ ειμαι εδω θα παρω απ’εξω εκεινη την ημερα…

θα τους κάνει και τη χάρη :")

Σοβαρά τώρα, ό,τι είπε ο ChrisP

Θα του κάνουν και 5 τεμενάδες αν εν τέλει καταδεχτεί και έρθει :stuck_out_tongue:

Ε ρε τί διαβάζουμε…

Το αριστουργηματικό of Stone,Wind&Pillor που ήταν εξαντλημένο εδώ και καιρό θα επανκυκλοφορήσει σε βινύλιο και θα είναι διαθέσιμο στο tour.

Τις τελευταίες μέρες έγινε ένα ντου στα ηλετκρονικά εισιτήρια με αποτέλεσμα να τελειώσει η παρτίδα που είχαμε φορτώσει, και πολλοί να μας στείλουν μήνυμα ανησυχώντας.Πριν απο λίγο ανέβηκαν άλλα 25 εισιτήρια,οπότε μπορείτε να ορμήξετε.Ίσως να κουράζουμε,αλλά κινηθείτε νωρίς για να είστε σίγουροι.
Ευχαριστούμε!
Εδώ το Link

http://krisisproductions.eventbrite.com

Programme for both shows:
Cash Desk 19.00
Doors 20.00
C.R.O.W.N 20.15
Agalloch 21.20

Ακομα να γυρισει κανεις απο αθηνα? πειτε ρε!! εχω την αισθηση οτι αυριο θα γινει τεραστιο λαιβ

Με πήρε φίλος κατά τη διάρκεια του λάιβ και μόλις τέλειωσε, γάμησαν λέει, επιβεβαιώστε όσοι πήγατε

Γ-Α-Μ-Η-Σ-Α-Ν

Μόνο 1 από Mantle; Σοβαρά;

Κατά τ’ άλλα εξαιρετικοί.

πολύ ωραία,άντε κ στα δικά μας.

Ήταν όντως πολύ καλοί. Έπαιξαν δύο ώρες, είχαν πολύ καλό ήχο και ήταν ορεξάτοι. Να πω την αμαρτία μου τα δύο τελευταία CD τους δεν τα είχα ακούσει παρά ελάχιστα, και όμως μου άρεσαν αρκετά.

Το Κύτταρο ήταν γεμάτο και ευτυχώς ο κλιματισμός στον εξώστη όπου βρισκόμουν απέδιδε αρκετά καλά. Οι Crown που εμφανίστηκαν νωρίτερα έπαιξαν περίπου 40’.

Το σκέφτομαι αν θα πάω, μετά το ashes against the grain δεν έχω ακούσει τίποτα. Και άμα παίζουν μόνο από τα τελευταία ίσως βαρεθω.

[SPOILER]2 απ’ το Marrow, 4 απ’ το καινούριο, 2 από Pale, 2 από Ashes, 1 από Mantle[/SPOILER] χτες.

[spoiler]Και το “Of Stone, Wind and Pillor” το οποίο παίζει και να ήταν η κορυφαία στιγμή.

Btw καλύτερα ένα μόνο απ΄το “Mantle”, γιατί το ψιλοσκότωσαν το κομμάτι.[/spoiler]

Σε γενικές γραμμές πολύ δυνατό live μέσα στο κατακαλόκαιρο με κάποια μειονεκτήματα (που μάλλον έχουν να κάνουν περισσότερο με μένα, παρά με το τι παίχτηκε αντικειμενικά)

Οι C.R.O.W.N. προσπάθησαν και σε στιγμές πέτυχαν να βγάλουν κάτι το απόκοσμο με το NEUROSIS-meets-industrial μείγμα τους αλλά νομίζω ότι έχαναν αρκετά σε σχέση με τις studio ηχογραφήσεις.

Για τους AGALLOCH αντικειμενικά πρέπει να πω ότι έδωσαν ρέστα από άποψη απόδοσης (σταθερότατης μάλιστα επί δίωρο, άσχετα με το ποια κομμάτια έπαιζαν) και σκηνικής παρουσίας. Απλά για μένα υπάρχει χάος ποιότητας μεταξύ του τι έκαναν μέχρι και το “Ashes…” και των δύο τελευταίων οπότε η διάθεσή μου κυμαινόταν ανάλογα. Σίγουρα βαρέθηκα οικτρά στο 20λεπτο τζαμάρισμα του κλεισίματος, αυτή η ποστ-ροκ εκδοχήμε τα συνεχή σφυριχτά εφέ είναι πολύ μακριά από το τι έχω στο μυαλό μου ως τριπάρισμα.

Tις τελευταίες μέρες ακούω πάλι το Serpent… και ομολογώ το είχα αδικήσει. Δεν είναι και Μantle αλλά σε σημεία σπέρνει. Όπως φαίνεται θα περάσουμε καλά απόψε στο Εightball.

Τσιμπήστε και merch, έχουν πολύ ωραία πράγματα.

[SPOILER][/SPOILER]