Agalloch σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Να αφήσατε και κάνα νούμερο όμως ε

Άμα θέλουμε.

Υπήρχαν 4 σχέδια στην αρχή που πήγα, φαντάζομαι κάτι θα περισσεψε. :b Είχε και σχετικά οικονομικό πακετάκι με βινύλιο, ωραία πράγματα.

Πανέμορφα ήταν χθες.

Ατμόσφαιρα, όρεξη από τη μπάντα, ήχος, όλα σε πολύ ψηλά επίπεδα. Για την επιλογή των κομματιών, ακριβώς όπως ειπώθηκε παραπάνω, σε δύωρο σετ δε νομίζω πως έχει ιδιαίτερο νόημα. Προφανώς κι εγώ θα ήθελα κάτι παραπάνω από Mantle ή Ashes -ένα Not Unlike the Waves ρε παιδιά- αλλά δεν έπαιρνε.

Όλο το σετ χάσιμο ήταν, αλλά ιδιαίτερη λατρεία σε Limbs, Midwinter Fires και Hallways. Για το κλείσιμο με First Snow και Plateau δεν υπάρχουν λόγια.

Crown τιμιότατοι, σε κάποιες φάσεις ο ήχος τίγκαρε από τις οχτάχορδες και το ντραμ-μασιν, αλλά κατά τα άλλα πολύ δυνατοί.

Για πείτε για βινύλια/cd τι έπαιζε;

Unpopular opinion αλλά δεν ξετρελάθηκα με το live, ναι μεν ήταν πολύ καλοί σε απόδοση αλλά δεν μου έβγαλαν σε συναίσθημα ούτε το 1/10 συγκριτικά με τους altar of plagues που είναι σχετικά πρόσφατο live.

Αυτό βασικά, τα είπε όλα ο chris.

Στα θετικά: τα βυζιά της σερβιτόρας και το merch.

Γεια σας.Μπορεί να μου πει κάποιος αν άξιζε το live που έχασα;;; (Θεσ/νίκη)

Aν σ’αρέσουν έστω και λίγο οι Agalloch τότε μάλλον έχασες που δεν ήρθες. Απουσίαζε βέβαια η folk πλευρά του συγκροτήματος προς όφελος postrockιών, αλλά συνολικά Γάμησαν και εδώ. Και τα βυζιά της σερβιτόρας δεν τα μπάνισα πάνω από τρεις φορές - προσηλωμένος στο λάιβ!

μια χαρα τοτε,εσκισαν.
εχασα οκ

συγγνώμη αυτό είχε αναφερθεί και το έχασα; :exploding_head:

4 Likes

Τι ήρθες και πέταξες μεσημεριάτικα, ρε αδερφάκι μου;

Ρίξε μία εισαγωγή, μία προετοιμασία… κάτι τέλος πάντων. Δεν τα αμολάνε έτσι αυτά.

Και ψάχνοντας, σε δευτερόλεπτα προκύπτουν οι μαγείες.

4 Likes