Agent Steel-Vicious Rumors 21 Σεπτεμβρη!

απο το στομα σου και στου eat metal τ’ αυτι!:wink:

Δεν είναι απίθανο να έρθουν και οι Metal Church. Κι αν δεν κάνω λάθος έχουν ξαναρθει. Ενώ σε σχέση με τα νέα albums των Vicious Rumors και κυρίως των Agent Steel το περσινο A Light In The Dark μου αρέει πολύ περισσότερο και το θεωρώ από τα καλύτερα albums του 2006.

νομιζω ειχαν ερθει παλια ρε συ. 10ετια και βαλε. πρεπει να ηταν πακετο με Vicious Rumors καπου το 94-95…

Ναι κ πάλι ήτανε χαλια απο κόσμο (από όσα εχω ακούσει κ όσο εχω ψάξει το θέμα)!!! Μακάρι να αξιωθούμε να δούμε όλες αυτές τις μπάντες παίδες… Metal Church, Vicious Rumors, Armored Saint, Lizzy Borden (δεν ξέρψ αν υπάρχουν ακόμα ενεργοί)… Θα τα πούμε στις 21 όλοι εκεί!!!

Οι Lizzy Borden ήταν να έρθουν πέρισυ τέτοια εποχή (από την High Voltage αν δεν κάνω λάθος) αλλά νομίζω πώς οι ίδιοι ακύρωσαν την περιοδεία τους.
Ευτυχώς πού υπάρχουν παιδιά όπως αυτά της Eat Metal, Sold Out & High Voltage και βλέπουμε κι εμείς οι “ρομαντικοί” καμιά συναυλία της προκοπής!

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Οχι ρε πουστη μου θα με πάρουν τα κλάματα!!!

Tα setlists από τις προχθεσινές εμφανίσεις των Agent Steel και Vicious Rumors στο Bosuil club του Weert της Ολλανδίας είναι:

Agent Steel:

[SPOILER]01. Rager ***
02. Bleed For The Gods *
03. Illuminati Is Machine
04. Guilty as Charged *
05. Unstoppable Force ***
06. Ten Fist Of Nations
07. Fashioned From Dust
08. Hail To The Chief
09. Evil Eye *
10. Know Your Master
11. Agents Of Steel *
12. Mad Locust Rising **

* from “Skeptics Apocalypse” (1985)

** from “Mad Locust Rising” (EP) (1985)

*** from “Unstoppable Force” (1987)

Aπό ό,τι βλέπω τα 7 από τα 12 είναι από τα αγαπημένα μου 3 πρώτα albums και μόνο τα υπόλοιπα 5 είναι από τις '90s δουλειές τους (2 από το[B] “Omega Conspiracy” /B, 1 από το “Order Of The Illuminati” (2003) και 2 από το “Alienigma” που κυκλοφόρησε χθές!

Καλά πάμε προς το παρόν…[/SPOILER]

Vicious Rumors:

[SPOILER]01. Immortal
02. Mr. Miracle
03. On The Edge
04. Soldiers Of The Night *
05. Don’t Wait For Me
06. Digital Dictator **
07. Minutes To Kill **
08. Dying Every Day
09. Sonic Rebellion
10. Lady Took A Chance **
11. Abandoned
12. Hellrazor
13. Ghost Within
14. Six Step Sister
15. March Or Die *

* from “Soldiers of the Night” (1985)

** from [B]“Digital Dictator” /B

Χμμ… εδώ έχουμε μόνο 5 tracks από τους μοναδικούς 2 δίσκους των Vicious Rumors που μου αρέσουν πολύ! :frowning:
Όσο για τα υπόλοιπα 10, τα 3 προέρχονται από το [B]“Vicious Rumors” /B, τα 2 από το “Welcome to the Ball” (1992) και τα 5 (#-o) από το περσινό “Warball” (2006)

Γενικώς όμως, δεν είναι και άσχημο setlist… και έχουμε το θεό James Rivera στα φωνητικά που προσδίδει σοβαρό credit στην όλη ιστορία…

@Angmar: Δεν με βλέπω να το χάνω αυτό το live τελικά… :roll:
Mόνο και μόνο για την πολλαπλή καταστροφή σπονδύλων που θα επέλθει κατά τη διάρκεια της θεριστικής μηχανής που λέγεται Agents of Steel επιβάλλεται να είμαι εκεί…

[SIZE=“4”]Masters of metal, agents of steel
Masters of metal, agents of steel
Masters of metal, agents of steel
Masters of metal, agents of steeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal… :metal:[/SIZE]
[/SPOILER]

ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟ ABANDONED :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: !!! Ειναι το αγαπημένο μου κομάτι από αυτους! πωπωπωππωπωπωπωωω Ενα βδομαδιατικο σε μπύρες θα φύγει!!!:stuck_out_tongue:

πολυ ωραιο setlist!!! χαιρομαι που οι vicious θα παιξουν αρκετο υλικο απο το warball :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
οπως επισης χαιρομαι που οι agent steel θα επικεντρωθουν στο παλιο υλικο…

τα σετ λιστ σκιζουν. καλα κανεις και λες οτι δε θα το χασεις, επειδη αυτη την ευκαιρια χλωμο να την ξαναεχουμε. το χω πει, θα αφησουμε τα κοκαλα μας σ αυτο το λαιβ…

ακουσα το Alienigma.8) 8) 8) 8) …χαλαρα μια απο τις καλυτερες power/speed δουλειες φετος…
τρομερη κιθαριστικη δουλεια…και απο ο,τι λεει το setlist θα το τιμησουν και στο live…

Eν τω μεταξυ,πηρα εισητηριο για το live με αριθμο 301…:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Τελικά οι Agent Steel παίζουν πρώτοι?Και γω θα μαι κει πιο πολύ για το agents of steel:metal::metal::metal:

πρωτα θα βγουν agent steel και μετα vicious rumors νομιζω8) 8)

Greetings from Spain…The ‘Alienigma’ European tour is going great! Special thanks to all who have attended the shows so far, it’s been great meeting all of you crazy metal fans. Noordwijk, Netherlands was sold out!! The upcoming show in Athens, Greece is already sold out as well!!

μεταξυ αλλων ανεφεραν κι αυτο οι agent steel σε προσφατη ανακοινωση. παρολα αυτα δεν ισχυει οτι ειναι sold out. το αναφερω επειδη οχι τιποτ’ άλλο, μπορει να το εβλεπε και καποιος αλλος εκτος απο μενα.

πηρα σημερα τηλεφωνο στο τικετ χαους και μου ειπαν οτι εχουν μπολικα εισιτηρια.

αι σιχτιρ με κοψοχολιασαν…

βιντεακια απο το live στην Ολλανδια…

http://www.metal-temple.com/news.asp?id=9937

Την ίδια μέρα παίζουν οι φίλοι μου Metal Edge, οπότε το live δε θα έχει Γιγατρούλη. :slight_smile:

παντως αν θες τη γνωμη μου, το πακετο αυτο δε θα το ξαναδεις. τους φιλους σου θα τους ξαναπετυχεις…:slight_smile:

καλα βεβαια ο καθενας εχει τις δικες του προτεραιότητες.

Aκριβώς! :wink:

soldiers of the night , the day at guyana και κόκαλα σπασμένα .

παιδια μου εκατσε σοβαρο προβλημα για παρασκευη…
οποιος θελει το εισητηριο μου ας μου στειλει pm…
τιμη συζητησιμη…15-20 ευρω…