Agents of S.H.I.E.L.D

Δεν ξέρω αν συνεχίζει να το βλέπει κανείς άλλος αυτό αλλά τα 3-4 τελευταία επεισόδια ήταν αρκετά καλά.

Εγώ το σταμάτησα στο 8, δεν αγαπούσα τόσο πολύ την Chloe Bennet τελικά

γω το αφησα στο 4 και ειδα τα υπολοιπα μονοκοπανια καθως [COLOR="#EE82EE"]ΖΩΓΡΑΦΙΖΑ ΤΟ ΘΡΑΝΙΟ ΜΟΥ[/COLOR]

δεν ειναι αισχρο, αλλα και ναλειπε, δε θα μου λειπε.

αναθεμα την ωρα που αποφασισα να κανω κατσαπ σαυτο και οχι το Justified

Αυτό ακριβώς. Γενικά για να σταματήσω μια σειρά πρέπει να είναι πολύ αισχρή/βαρετή (εδώ συνέχισα να βλέπω το Sleepy Hollow). Νομίζω πως οι μόνες σειρές που έχω παρατήσει είναι το HIMYM, το New Girl ( :oops: ) και το American Horror Story.

Ρε τι επεισοδιάρα ήταν αυτή? 8O 8O

Όποιος δεν το δε, δείτε πρώτα κάπταιν αμέρικα γιατί παρόλο που δεν χρειάζεται να ξέρεις κάτι απ’ την ταινία, εάν δεις την ταινία μετά, το επεισόδιο της κάνει spoiler.

[SPOILER]Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η Hand ήταν Hydra και ο Ward πήγε σαν undercover ή κάτι τέτοιο :-k[/SPOILER]

[SPOILER]Εγώ πιστεύω πως είχαν συνεννοηθεί από πριν Hand και Coulson και ο Ward την πυροβόλησε με αυτό το όπλο που σε κοιμίζει και καλά, για να τον εμπιστευτεί ο άλλος και να πάει undercover στη Hydra [/SPOILER]

γαματο επεισοδιο
θα ελεγα το καλυτερο της σεζον μεχρι στιγμης
μακαρι να ειναι ετσι οπως λες για τον Ward γιατι ξενερωσα με αυτο το τελος:(

Απότι λένε έχει πάρει τα πάνω της η σειρά τώρα που συνεχίζει την ιστορία του captain America 2.

μονο ο ward δεν μας τα λεει καλα και δεν μου αρεσει:(

Ναι ρε γαμώτο :frowning:

[SPOILER]
Τελικά φαίνεται να είναι όντως πουλημένος :-k Ελπίζω μόνο να το κρατήσουν έτσι και να μην αλλάξοπιστήσει λόγω συναισθημάτων για Σκάι και λοιπές πίπες γιατί θα ξενερώσω :Ρ[/SPOILER]

[SPOILER]εγω θα ηθελα να αλλαξοπιστησει:)
αλλα χλωμο το βλεπω[/SPOILER]

Για τον Ward

[SPOILER]μάλλον δεν έχουν αποφασίσει ακόμα τι να κάνουν με το χαρακτήρα του και γι’ αυτό έχουν αφήσει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.

Μακάρι να τον κρατήσουν σαν κακό, αυτό θα ήταν ωραία ανατροπή. Μην το πάνε σε κλασικά κλισέ triple agent ή τελικά τον καταφέρνουν να αλλαξοπιστήσει.[/SPOILER]

τι εχετε να πειτε για το επεισοδιο?
ωραιο τελος θα ελεγα8)

Tελικά εξελίχθηκε σε τίμια σειρά με ορισμένες επεισοδιάρες. Εγώ προσωπικά δεν είχα αμφιβολία.
Κάτι διάβαζα στις αρχές για τραγικότητες και δεν θα ανανεωθεί κλπ. Λες και την έφτιακε τη σειρά κανάς JJ ξέρω γω, οπότε ήσασταν σίγουροι ότι θα πάει άπατη και θα φάει πούλο.

Anyway, πολύ μεγάλο σερί φοβερών επεισοδίων και εξαιρετικό τέλος.

Ε καλά, μεταξύ μας τώρα, τα 10 πρώτα επεισόδια ήταν ψιλοάθλια. Καμία συνοχή, κανένα ενδιαφέρον. Από το επεισόδιο που είχαν ανέβει σε ένα τρένο (δεν θυμάμαι ποιο ήταν ακριβώς) και μετά άρχισε να παίρνει τα πάνω της η σειρά. Το τέλος ήταν καλό. Ευτυχώς δεν υπερίσχυσε το χαζορομάντζο και είχε και γαμάτο γκεστ από τον πιο cool ηθοποιό ever.

Εντάξει μωρέ, το ψιλοάθλια είναι λίγο άδικο. Είναι εισαγωγικά. Όλες οι σειρές 20+ επ έχουν, και κάποια είναι πολύ χειρότερα από αυτά που είδαμε στο AOS.
Tώρα περιμένουμε guardians και τις σειρές του netflix για αρχή και βλέπουμε.

Τι έγινε, το παρατήσατε τούτο; 10 σερί επεισοδιάρες έχουμε απ’ την αρχή της σεζόν. Εγώ τα άφησα να μαζευτούν και πραγματικά δεν μπορούσα να μην βάλω και το επόμενο και το επόμενο και το επόμενο. Πόσο καύλα είναι ρε πούστη μου όταν μια σειρά ασχολείται με ένα στόρυ αρκ χωρίς φίλερς και διάφορες άλλες σκοπιμότητες. Καταιγιστικός ρυθμός.

Σπόιλερς για σειρά και κόμικς:

[SPOILER]Της πουτάνας από εξελίξεις, απαντήσεις, παλιοί και νέοι χαρακτήρες. Είχαμε από Κρι και Ιnhumans μέχρι Mockinbird (ΘΕΑ Τάρα από FNL) και Quake και Mister Hyde κλπ κλπ. Συνεχίστε έτσι παρακαλώ.[/SPOILER]

υπομονη ομως μεχρι τον μαρτιο παλι:)

Το είχα αφήσει στην πρώτη σεζόν. Το έπιασα ξανά αυτές τις μέρες και δεν ξεκολλάω με τίποτα.

Βασικά όλα τα λεφτά είναι η 2η σεζόν. Είχα διαβάσει, χωρίς να φάω spoiler ευτυχώς, πως στο 10ο επεισόδιο της 2η σεζόν γίνεται της πουτάνας και απλά το επιβεβαίωσα.

Γενικά δεν είναι βέβαια και τρομερή σειρά. Σκηνοθετικά και σεναριακά λίγο πάνω από τον μέσο όρο (επίπεδα gotham πάνω κάτω) ενώ και οι ερμηνείες δεν είναι και top. Την πρώτη σεζόν ειδικά μέχρι την μέση την βλέπεις με το ζόρι και αυτό περισσότερο λόγω κάποιων εμφανίσεων από, έστω λιγότερο, γνωστούς χαρακτήρες του marvel-ικού σύμπαντος που δεν είχαμε δει στις ταινίες (μέχρι τώρα τουλάχιστον), ενώ σαφώς παίρνει υπόψιν ότι έχει συμβεί στο κινηματογραφικό σύμπαν (χρονολογικά μάλιστα) κάτι που ανεβάζει το ενδιαφέρον αρκετά.

Μετά αρχίζουν τα ωραία, η 2η σεζόν είναι the real deal. Όχι ότι έχει μεγάλες βελτιώσεις σε σκηνοθεσία, ερμηνείες κτλ. Απλά το story πάει σε άλλες διαστάσεις και προετοιμάζει για μεγάλα πράγματα. Σαφώς και θα υπάρχει σύνδεση με την επόμενη φάση ταινιών της marvel.

[SPOILER]Inhumans και infinity wars[/SPOILER]

Εννοείται πως για όποιον δεν γουστάρει γενικά υπερ-ηρωικά η σειρά σχεδόν δεν βλέπεται.

ναι αυτο ισχυει
δεν ειχε κανει καλη αρχη στα πρωτα επεισοδια