Agents of S.H.I.E.L.D

Πάντως αυτό που φαίνεται να είναι πολύ καλύτερο είναι το Agent Carter. Είδα τα 3 πρώτα και μου φάνηκαν εξαιρετικά. Πιο προσεγμένη παραγωγή, πιο κινηματογραφικό βασικά. Spy/thriller που πιάνει λίγη από την νουαρ ατμόσφαιρα των ταινιών 40’s και 50’s. Και πιο κοινωνικά ευαίσθητη, θέση της γυναίκας σε μια ανδροκρατούμενη μυστική υπηρεσία εκείνης της εποχής. Όπως πρόσεξα βέβαια όλα αυτά δεν είναι τυχαία αφού σε αντίθεση με το Agents of SHIELD αυτό φέρνει την υπογραφή του Kevin Fiege στην παραγωγή. Το story συνεχίζει από το σημείο που τελείωσε η πρώτη ταινία Captain America.

Ξεκίνησα να το βλέπω μιας έρχεται επιτέλους το avengers 2 και έχω να πω ότι έχω ενθουσιαστεί από τη δεύτερη season.

Edit: Επίσης θέλω να δηλώσω οτι λατρεύω την over the top ερμηνεία του Kyle MacLachlan στην δεύτερη season.

Μ αυτα που λετε μ εχετε ψησει να τη δω. Βεβαια να δω ολη τη πρωτη μετρια σεζον γιατι να φτασω στο καλο; Το σκεφτομαι…

Ξεκινά από το 9 η 10 της πρώτης season. Δεν χάνεις τίποτα σημαντικό.

Οραητ, θενκς.

kala des profanws kai to pilot…
kata ta loipa ontws ta prwta tis prwtis season einai autoteli p synexizoun tin main ypothesi me mia-dyo skines/episodeio

Όπως και πέρυσι, μεγάλη Γκαύλα τα 10 επ και πρώτο μισό της 3ης σεζόν.
Mέχρι και εμβάθυνση στην Hydra μυθολογία και Κθούλου επιρροές/αναφορές είχαμε.
Highlight το 4,722 Hours για μένα.

8 Μαρτίου η συνέχεια, γαμώ τα mid season φινάλε μου γαμώ.