Agnes Vein, Universe217, DreamLongDead @ AN Club, 11/05/13

Με αφορμή την κυκλοφορία του νέου δίσκου των Agnes Vein, στήνεται η λόκαλ συναυλία της χρονιάς.

https://www.facebook.com/events/446567362089919/

Για πάμε!!

φιξεδ

ΤΙ ΣΥΝΑΥΛΙΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!Πραγματικα η συναυλια της χρονιας.

Αυτές είναι συναυλίες :slight_smile: :slight_smile:

Χμ, μάλλον καλύτερα έτσι.

Επίσης, τικέτο στα 6 γιούρια.
Δεν μου πολυαρέσει να βάζουν εισιτήρια στα ριλίζ πάρτις, βέβαια, αλλά δεν γαμιέται…
Το λάιβ αναμένεται μπόμπα!

Ε δές το ώς οποιοδήποτε live. 6 ευρώ είναι οκ

Αν ήταν μέρος κάποιου τουρ ή κάτι τέτοιο, δεν θα είχα πρόβλημα και 30 να ήταν. Απλά μου κάθεται κάπως όταν υπάρχει τικέτο σε ριλίζ πάρτι.
Δεν τίθεται θέμα για το αν τα αξίζουν οι μπάντες.

:vibrate::vibrate:
Ναι μωρέ, ναι!!! :smiley:
Αν δεν προκύψει κάτι απρόβλεπτο, εκεί θα 'μαστε!

ψήνω.

Αν βαλεις ενοικιο + βενζινες… δεδομενου πως (δυστυχως) δυσκολο να σκασει καμια λαοθαλασσα, αντε να βγουν στο οριο ή κατι παραπανω.

Στανταρακι αυτη η συναυλια για Agnes Vein, ελπιζω να εχουν το βινυλιο εκει και να μην εχει μονο σιντι.

Πόσο πιο ξενέρα αυτό ρε πούστη μου…πότε θα μάθουν; 6 ευρώ μόνο λέμε!

Εγω παντως που εχω επιφανειακη επαφη με ολους τους, ευκαιρια και να τους ψαξω παραπανω και να τους δω επιτελους.

Δεν το λεω απο θεμα τιμης, δυστυχως οι Agnes Vein ειναι δυσκολη μουσικη για το αλφα απαιδευτο αυτι. Δεν ειναι η μπαντα που θα βαλεις για ποταρες και γουστα, πως να το πω, γι αυτο και συγκεκριμενο ακροατηριο στηριζει τετοιες μπαντες.

Εγω παντως, προσωπικη αποψη, θεωρω πως εχουν αξιωσεις για μεγαλα πραγματα αν κρατησουν τα ποδια τους στο εδαφος. Κι οταν λεω μεγαλα εννοω μεγαλα, φαση αυτους μια φορα κι ενα καιρο οταν τους βλεπαμε παιζαν μπροστα σε εκατο ατομα και τα σχετικα.

Μπροστά σε 15, true story.

Τοτε με Killing Joke πρεπει να ηταν αυτο που λες. Μαλακια μεγαλη που το εχασα.

Το θέμα είναι ότι το κλαμπ είχε 100 άτομα στο peak της βραδιάς (σε κάτι περίεργους μεταλκοράδες).

Επαιζε μεγαλο διλλημα, θυμαμαι αρκετο κοσμο να ειναι στο ενδιαμεσο και να επελεξαν Killing Joke επειδη Agnes Vein θα ξαναδεις, KJ και σε κλαμπ μαλιστα πως; Αν και ειχε πιταρει το Gagarin, τοσο κοσμο εκεινη τη βραδια δεν περιμενα με τιποτα.

Συν ότι ήταν η πρώτη εμφάνιση των KJ στην Ελλάδα.
Μεταξύ μας, τότε δεν ήταν και τόσο δίλλημα. Νομίζω οι περισσότεροι τότε έλεγαν ότι ελέω έλλειψης χρημάτων δεν πήγαν KJ, οπότε πήγαν An. Κι εγώ φυσικά αν δεν είχα φράγκα, αυτό θα έκανα.

Tα χαμε πει

Ας βάλουμε και την αφισάρα να γουστάρουμε.

Λέγε με και Ροουντμπερν των φτωχών…

Mόνο εμένα μου κάθεται περίεργα που οι Agnes πρέπει να κάνουν πάνω από 500 χιλιόμετρα για το release τους? :-k

Νομίζω οι περισσότεροι τότε έλεγαν ότι ελέω έλλειψης χρημάτων δεν πήγαν KJ, οπότε πήγαν An.

Πρέπει να μαστε πολύ λεφτάδες τελικά στο Αθενς, πολλά λέει ο Κρισπ, ούτε μια ντουζίνα άτομα δεν είμασταν.

Επίσης για πείτε μερικοί-μερικοί, να φέρουμε τίποτα ξένους headliners να γουστάρουμε?

γιατί, για να τους σβήσουν οι δικοί μας?