Aids

Παιδιά ο ιός δεν ανακαλύφθηκε ξάφνου στα late 70s…Όπως ανακάλυψαν κάπου στα mid 80s πρόκειται για ρετροϊό.Δλδ προυπήρχε σε μια μορφή και μετά επανεμφανίστηκε μεταλλαγμένος.
Έχω να προτείνω και την πολύ ενδιαφέρουσα ταινία “And the band played on”.
Δείτε και πείτε…

Κι εγω πιστευω οτι ο ιος είναι τεχνητος αλλά δεν είμαι σιγουρος οτι γνωριζουν το αντιδοτο. Ακόμα και να το ήξεραν ο HIV έχει εξελιχτει σε σχέση με παλλιά οπότε είναι πιθανον το αντιδοτο να μην εξουδετερώνει πλεον τον ιο. Αρχικα, ο HIV προσέβαλε μόνο τα αμυνα του οργανισμου (λευκα αιμοσφαιρια κλπ) αλλα προσφατα βρέθηκε και HIV σε νευρικά κύτταρα

Ειχαμε κανει στην βιολογια δευτερα λυκειου για το συγκεκρημενο θεμα…
Μια ερωτηση αν ξερει καποιος…Απο ‘‘στοματικο ερωτα’’ μπορει να κολλησει καποιος??

Το στοματικό σεξ δεν ανήκει στις κατηγορίες υψηλού κινδύνου. Ωστόσο ναι είναι πιθανό είδικά αν ο αύντροφος σου εκσπερματώσει στο στόμα σου ή αν έχεις πληγές(πχ ουλίτιδα).
Ο ιός υπάρχει στο σπέρμα θυμίζω.

Και αυτο το ειχε σαν ερωτηση στην Βιολογια Β’ Λυκειου??:stuck_out_tongue:
Πραγματι η επικινδυνοτητα ειναι μικρη αλλα δεν αποκλειεται καθοτι οπως πολυ σωστα ειπε η corpsette ο ιος υπαρχει στο σπερμα και αν υπαρχει καποιου ειδους πληγη στην στοματικη κοιλοτητα τοτε ανεβαινουν οι πιθανοτητες…

THANK YOU:!: :!: :!: :slight_smile:

Εν ολιγοις, κοριτσια πριν καταπιειτε, βεβαιωθειτε οτι δεν εχετε ουλιτιδα…

Οχι ρε μαλακες, μεχρι τωρα ειχαν πονοκεφαλο. Τωρα θα εχουν και ουλιτιδες.

Άστα ότι και να γίνει ζημιωμένοι θα βγούμε … #-o #-o #-o #-o #-o

Έλα νιμού στον τόπο σου…#-o :lol:

Νιμου? :-k

αντέστρεψέ το … :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Ουμιν???

Ναι!! Αυτο ειναι!!! ΟΥΜ-ΙΝ

δεν υπάρχεις … #-o #-o #-o #-o #-o

και έλεγες ότι δεν βρίζεις … :lol: :lol: :lol:

ΟΚ, δεν σπαμμαρω αλλο.

Υπαρχω! Δεν ειμαι Βελγος εγω!

Ειναι βρισια το ΟΥΜ?

Δεν έβρισα :|.
Χρησιμοποιήσα μια έκφραση που έχω ακούσει από άλλους πολλές φορές και έμοιαζε να ταιριάζει.
Βρισιά δεν είχε… :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

μη σπαμμάρουμε άλλο στο θρεντ του πυραμίδα…ντροπή…:oops:

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

Χρηστο εισαι θεος ρε

Υπενθυμίζω…το όλ θέμα είναι σοβαρό,αν θέλετε χαβαλέ υπάρχουν άπειρα άλλα τόπικς,καλό θα 'τανέ να πείτε τίποτα σοβαρό ον τόπικ…