Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

@achilleas λατρεία οι Paradise Lost. Τους είδα στο Icon,τους έχασα σε Shades of God και Draconian Times. Όλοι οι φίλοι μου που τους ειδαν σε όλες λενε ότι η Draconian συναυλία ήταν η καλύτερη.

Καμία εντύπωση, άλλωστε έχουμε ιστορία στην αμπαλίαση.

the Dillinger escape plan ειχα χασει εγω κ ειχα κανει τρελη μαλακια

Isis τον Ιούνιο του 2007 στο An. Είχαν παίξει και την κομματάρα “Not In Rivers, But In Drops”:frowning_face:

Ήταν μεταξύ των θεατών κάποιος με ένα πλακάτ που έγραφε “Where is Axl?”. Αυτόν έβρισε ο Slash!

Επί του θέματος τώρα, το μόνο live που θυμάμαι να μην πήγα ενώ μπορούσα και τώρα το μετανιώνω είναι στους Death το 1998 στον Μύλο. Δεν μπορώ να ανακαλέσω στην μνήμη μου την αιτία αλλά αναμφίβολα ήταν ανάξια λόγου, άλλωστε έμενα ακόμη στη Θεσσαλονίκη τότε (τελευταίος Σεπτέμβρης σαν φοιτητής!)

Άλλο δεν θυμάμαι να έχω χάσει από δική μου υπαιτιότητα (αν και σίγουρα θα υπάρχει – απώθηση λέγεται αυτό στην ψυχολογία!)
Όταν λέω υπαιτιότητα εννοώ να είχα τη δυνατότητα να πάω και να μην πήγα. Π.χ. αν υπάρχει μόνο ένα date εν Ελλάδι και αυτό στην Αθήνα, με τα έξοδα για το πηγαινέλα να είναι αυτά που είναι, προφανώς μπαίνει κι αυτό στην εξίσωση, και μοιραία θα κάνω το ταξίδι μόνο για κάτι - από κάθε άποψη - πολύ μεγάλο, όπως ας πούμε Sabbath το 2005 ή Maiden διαχρονικά.

Σε περιπτώσεις πάλι που υπάρχει όντως ανωτέρα βία χάνονται και τα μεγάλα χωρίς καθόλου “τύψεις”

Περί Weiland και 2005: Προσωπικά, έχω μείνει με την εικόνα ενός frontman που γ"&$%# κι έδειρε. Προφανώς και είχε πολλούς “δαίμονες” (εξού και το πρόωρο τέλος), αλλά το ταλέντο, η κίνησή του και η εν γένει επαφή του με το κοινό, με έκαναν να τον κατατάξω πολύ ψηλά εκείνη την ημέρα.

Ian, ψάξου και βρες πού δεν πήγες. Αφού πρόκειται για απώθηση, έχεις ανάγκη από ψυχοθεραπευτική ενδοσκόπηση!

Shadow Gallery
Fear Factory
Meshuggah
Haunted με dolving

Αυτά. Και κλαίω.