Al Pacino

Ένας άλλος μεγάλος και αγαπημένος ηθοποιός είναι ο Άλ Πατσίνο.
Ποιά ερμηνεία του είναι η αγαπημένη σας;

Ελπίζω να σας καλύπτει η λίστα

Εγώ θα ψηφίσω το Carlito’s Way. Σε αυτή τη ταινία είναι για μένα καταπληκτικός. Στα συν μετράει πολύ το καταπληκτικό (σκηνοθετικά) τέλος της ταινίας.

Στο Νονό ο τύπος απλά δίνει ρέστα και γενικά όλοι οι ηθοποιοί που συμμετέχουν στην τριλογία είναι απλά ΑΛΛΟΥ

Ψήφισα Heat γιατί ο Michael Mann βγάζει από τον Pacino την καλύτερη (θεωρώ) ερμηνεία του. Σε συνδυασμό με το ΘΕΟ DeNiro κάνουν μια από τις αγαπημένες μου ταινίες όλων των εποχών.

Σωστός…

O Pacino είναι ο αγαπημένος μου! Εξαιρετικός ηθοποίος με απίστευτες ερμηνείες (και ώραιος άντρας, παρά την ηλικία του)! Σε ρόλους γκάνγκστερ ( που είναι και το στοιχείο του, λένε διάφορες φήμες) παίζει πολύ φυσικά. Όταν περνάει στο αντίπαλο στρατοπεδό (δηλαδή του τίμιου μπάτσου) τα δίνει όλα… 8)

Ό Νόνος και ο Σημαδέμενος, απίστευτες ερμηνείες και στα δύο.

ΥΓ. Ρε guyz το heat ποιο είναι και ποιοι άλλοι έπαιζαν ? :slight_smile:

το heat ειναι μια αστυνομίκη περιπέτεια που εκτός από τον Pacino παίζουν: Robert Deniro, Val Kilmer. Ο ελληνικός του τίτλος είναι Ένταση και είναι διπλή vhs ,σε dvd έχει κυκλοφορισει ( διπλό τελικά). Να το δεις όπωσδηποτε… :slight_smile:

Α μπράβο :slight_smile:

το χω δει ,thanx :smiley:

πολύ ωραία ταινία κι αυτή.

sto Heat ηταν Θεος…οχι οτι στα άλλα …αλλα λέμε τωρα

an kai sto heat,h doksa einai mish mish,ki egw heat pshfizw.giati otan se mia tainia prwtagwnistoun aytoi oi dyo,den mporei para na einai aristourghma.

Εγώ θα έλεγα το INSOMNIA γιατί αν δεν ήταν το ταλέντο του Pacino, η ταινία δεν θα είχε την επιτυχία που έκανε και θα ήταν ένα μικρο-ψυχολογικό-θριλεράκι, αλλά το μετέτρεψε σε αριστούργημα! 8)

Ωπα! Αριστούργημα το insomnia? Σίγουρα μηδενικό χωρις Πατσίνο!
Αριστουργήματα είναι κάποια απο αυτά που περιλαμβάνει η ψηφοφορία όπως τριλογία Godfather και Scarface στα οποία η ερμηνεία του Πατσίνο είναι καταπληκτική! Στο Carlito’s way επίσης δίνει ρέστα! Όσο για το heat ok ωραίο και οι ερμηνίες φυσικά πολύ καλές αλλά ίσως να τους προτιμούσα στους αντίθετους ρόλους, δεν ξέρω, ίσως, για σκεφτείται το.
Νομίζω ότι ξεχάσαμε το Δικηγόρος του διαβόλου (δεν θυμάμαι στ΄Αγγλικά) όπου η ερμηνία του είναι συγκλονιστική! να σκεφτείς για καιρό μετά όταν σκεφτόμουν τον διάολο μου ερχόταν η φάτσα του Pacino…είναι ΘΕΟΣ ο άνθρωπος

Here comes the pain…η ατάκα :twisted:

say hello to my little friend!!

θα συμφωνησω μαζι σου! :roll: αλλα γενικοτερα γ***κ δερνει… :lol:

Χμου, ο Νονός είναι η αγαπημένη μου ταινία/τριλογία έβερ ούτως ή άλλως, άρα δε χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Απλά κατά τη γνώμη μου δίνει ρέστα στο Part II, όπου δείχνει και να έχει “ξεψαρώσει”, εξ’ ου και το ρεσιτάλ υποκριτικής που ακολουθεί.

Διάολος θε να πεις.

όταν σκεφτόμουν τον διάολο μου ερχόταν η φάτσα του Pacino…είναι ΘΕΟΣ ο άνθρωπος

Δεν το πιάνεις το contrast?

ontws o pacino einai foberos.egw prosfata eida mia polu palia tou tainia. panikos sto needle park legetai kai h ermhnia tou pacino ws prezaki einai apaixth.Alla sto scarface me apo8ewse.
azza dikio exeis kai sto dikhgoro tou diabolou htan foberos
:twisted: :twisted: :twisted:

Δεν βλέπω ούτε ένας να έχει γράψει για το Άρωμα Γυναίκας και με απογοητεύετε!!
Μία από τις καλύτερες ταινίες του αμερικάνικου κινηματογράφου και σαν ταινία και σαν σενάριο και -φυσικά- σαν ερμηνεία του υπερκορυφαίου Πατσίνο!
Θυμηθείτε το το βλέμμα του τυφλού στο ταγκό που χορεύει με την γκομενίτσα ή τον απίθανο λόγο στο σχολείο του πιτσιρικά!! 8O

Απλά κορυφαία ταινία!!! :lol:

HEAT Η σκηνοθεσία του MANN είναι υποδειγματική,η πλοκή τρέχει συνέχεια και κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον και πολύ απλά ο AL δίνει ρέστα.Υ.Γ Η καλύτερη σκηνή στην ιστορία του cinema για μένα είναι όταν πίνουν καφέ οι 2 τους(pacino,de niro) και εξηγούν τους σκοπούς τους.Η κινηματογραφική μεγαλειότητα,μιλάμε. :twisted: