Al Pacino

Ψηφισα Godfather II,καθως τοσο αυτος οσο και οι υπολοιποι που παιζουν ειναι εξαιρετικοι στις ερμηνειες τους,αλλα τον γουσταρα απιστευτα και στα Devil’s Advocate,Heat(συμφωνω σε αυτο που ειπωθηκε για τη σκηνη που συζητουν οι 2 τους,απο τις ιστορικοτερες σκηνες του κινηματογραφου) και Αρωμα Γυναικας.Ο ανθρωπος ειναι απιστευτος

Εγώ ψήφισα τον Σημαδεμένο γιατί απλά δεν έχω δει πειστικότερη ερμηνεία, γενικότερα. Σοβαρά. Τέλος. :stuck_out_tongue:

carlito’s way tainiara!!!to telos ola ta lefta :twisted: :twisted:
allh tainiara episeis me pacino einai to psonistiri,gia tsekarete!!!

Μπήκα να σπαμμάρω.

Ο Πατσίνο είναι τρισμέγιστος.

Τέλος σπαμμαρίζματος.

Απίστετος ηθοποιός…Μάλλον θα πω Carlito’s Way αν και σε όλες τις ταινίες ήταν θεός(η διάολος τελοςπάντων).Και στο Devil’s Αdvocate ήταν έπος.Αν και εκεί φάνηκε πολύ η διαφορά επιπέδου μεταξί του Patsino και του Reeves και χτυπούσε λίγο άσχημα!

the Heat is on 8)

Ξεθαβω.
Favourite ηθοποιος ever και favourite movie ever το Scarface. Δε χρειαζεται να πω κατι αλλο.

Το αποπανω ποστ,χωρις το ξεθαβω και με την προσθηκη Godfather Trilogy,ειναι δικο μου.

Ψήφισα Godfather II γιατί εκεί δίνει ρέστα. Είναι πλέον ο ώριμος Don Corleone και κόβει κώλους.-
Εξωγήινη ερμηνεία.
Φυσικά, και το Scarface είναι απίστευτο, απλά ψήφισα το Godfather λόγω αδυναμίας στις συγκεκριμένες ταινίες :oops:

Σιγα μωρε τον φλωρο! :stuck_out_tongue:
Ας σοβαρευτουμε λιγο!!!

Σε όλα είναι σούπερ αλλά σε πολλά απο αυτά υπήρχαν και άλλοι φοβεροί ηθοποιοί (Ντε Νίρο, Ντεππ, Μπράντο, Πεν) ενώ στο ¶ρωμα γυναίκας το σήκωσε σχεδόν μόνος του. Απίστευτη ερμηνεία…

:ban: :please: :anyone:

Scarface. & _

http://www.yupi.gr/plaka/c2563/10_Ma8hmata_Zwhs_Apo_Ton_Toni_Montana.html

«In this world the only thing I have is my word and my balls, and I don’t break them for anyone».

Δύσκολο… Μάλλον άρωμα γυναίκας.

Από τις ταινίες της λίστας διαλέγω το υπέρτατο Dog Day Afternoon (1975), από τις καλύτερες ερμηνείες του Πατσίνο, από τις πιο αξιόλογες ταινίες του μεγάλου Sidney Lumet, και από τις πιο απόλυτα must ταινίες της δεκαετίας του '70. 8) 8) 8) 8) 8)

εχοντας δει ολες αυτες τις ταινιες πιστευω ο Νονος ΙΙ ειναι η καλυτερη ταινια του,και προσωπικα εκει τον απολαυσα περισσοτερο ως μια τρομακτικη φιγουρα…σε καμια δεν υστερει αυτο εννοειται(στις παραπανω)
ας ελπισουμε να επιστρεψει με μια οσκαρικη εμφανιση…

Οι περισσότερες ταινίες του Πατσίνο μαρέσουν, αλλά την ψήφο μου έχει το τρισμέγιστο Dog Day Afternoon.

Καπου ακουσα οτι ο Πατσινος θα παιξει τον μπαντ γκαη στο νεο Τζεημς Μποντ.
Ω Γαια.

Carlito’s Way