Alabama Thunderpussy & Firebird live in Athens

11/01/07 Porto, Portugal Porto Rio
w/ Firebird
11/02/07 Lisbon, Portugal Lotus Bar
11/03/07 Athens, Greece Ann Club
w/ Firebird

11/05/07 Luik, Belgium La Zone
w/ Firebird
11/07/07 Vienna, Austria Arena
w/ Firebird
11/08/07 Budapest, Hungary Kultiplex
w/ Firebird
11/16/07 Rotterdam, Netherlands Waterfont
w/ Firebird
11/17/07 Kontich, Belgium Lintfabriek
w/ Firebird
11/18/07 Tilburg, Netherlands 013
w/ Firebird
11/22/07 Dresden, Germany Groovestation
w/ Firebird
11/23/07 Jena, Germany Rosenkeller
w/ Firebird
11/25/07 Brighton, United Kingdom Engine Rooms
w/ Firebird

ακουγα τη φημη καμποσο. να που ισχυει. γιεα.

για απιστους θωμαδες: http://shop.relapse.com/artist/tours.aspx

αυτούς ( alabama… )πάντα είχα την περιεργεία να τους ψάξω. πρότεινε κάνα δίσκο τους ρε angmar.

Ποπο επιτελους!!!
Μεγαλο γεγονος!!
Να δω ποσο κοσμο θα μαζεψουν!!!
Βασικα ολα καλα ειναι!!
Αγαπημενο το Fulton Hill!!
Και το τελευταιο πολυ καλο!

Alabama ναι ρε!!!Γαμω!!!
Καιλ Τομας!!!θα προσκυνησουμε κανονικα!!!
Alabama οπως λεει και το ονομα της πολη απο το οποιο καταγονται,βρισκεται νοτια,οπωτε παιζουν αυτο το ειδος της μουσικης με τις southern καταβολες!!!πολυ καλη μουσικη,αλλα χωλενανε στον τραγουδιστη!ο οποιος ητανε απλα καλος.Τωρα ομως εφυγε ο κυριος,και ηρθε στην τελευταια δισκαρα Open Fire ο κυριος Καιλ Τομας!!!
Για οσους δεν γνωριζουν,ειναι ο τραγουδιστης των θρυλικων exhorder και των floodgate!!!
καποια περισσοτερα info ειναι οτι ηταν η βασικη επιρροη του phil anselmo,και για καποιο διαστημα εδωσε λαιβ μαζι με τους θρυλους Trouble!
οσο αφορα προτινομενη κυκλοφορια οπωσδηποτε το τελευταιο Open Fire (2007),καθως ξεφευγει και απο τον κλασσικο southern ηχο,και συναντας μεσα sabbath,priest,saxon και αλλα ωραια ονοματα του παρελθοντος!
Επιπλεον η ερμηνεια του Τομας ειναι απιστευτη!κραυγες,ψιλες,χαμηλες ολα τα κανει και συμφερει!Σπερνει χαλαρα!

Ολοι λοιπον στους Αλαμπαμα!!!1

Ωραία νέα! =D>

σαν να το’ξερα και πηγα χτες και αγορασα το Fulton Hill!

Ελπίζω επιτέλους να δω τους Alabama Thunderpussy, δεν μου είχε κάτσει καμμία από τις δύο προηγούμενες φορές και όλοι όσοι είχαν πάει μου έλεγαν πως έπαιξαν κορυφαία live

τα δυο τελευταια θα ελεγα. Fulton Hill και Open Fire…

θα ναι γαματο λαιβ στανταρ…αν και δεν νομιζω να μαζεψει πολυ κοσμο δυστυχως…
ελπζω να μαι κατα αθηνα μερια τοτε να παω…(αυριο θα ξερω…δλδ σημερα…:stuck_out_tongue: )

ελπιζω να παιξουν και τη διασκευη στο still of the night.οσοι δεν το χετε ακουσει ειναι στη σελιδα τους στο myspace.πειτε τη γνωμη σας αν το ακουσετε.εγω προσωπικα το γουσταρα πολυ!

αν και ειναι σχετικα νωρις ακομα, εχει ακουσει κανεις τιποτα για εισητηρια κτλ.?

ALABAMA THUNDERPUSSY…YEAH!!!..επιτελους να δουμε κανα καλο live το φθινοπωρο…αντε αντε…για εισητηρια ειναι λιγο νωρις ακομα…

???

03 Nov 2007, 21:00
Solomou 13-15, Exarhia, ATHENS, 10683
Cost : 20?

απο το myspace της venerate

Γιαννη το κανονιζουμε…?..Γιατι μαλλον δεν θα εχω παρεα…και παμφθηνο εισητηριο…

αυτο ειναι ο χωρος που θα παιξουν, ο χωρος πωλησης των εισητηριων ή και τα 2?

yeah.οι μερες πλησιαζουν που θα προσκυνησουμε Καιλ Τομας!!!

ποιος αλλος εκτος απο μενα θα ειναι εκει σημερα?

Yeah!!!today is the day!!!

Firebird…νταξει, τα παλικαρια απλα γαμησαν. τους ακουγα για πρωτη φορα και μου αφησαν τις καλυτερες των εντυπωσεων… hard rock/blues τριο που σπαει κοκκαλα!

για τους ATP τι να πει κανεις, γαμω τους ηχους, γαμω τα set list με νεα και παλια κομματια δινοντας εμφαση στο Open Fire και γενικα γαμω τα live! μονο ο Kyle Thomas ειχε καποια προβληματα αρχικα αλλα νομιζω πως στην πορεια τα ξεπερασε και με το παραπανω! καλο θα’ταν να τους βλεπαμε σε καλυτερο χωρο και με περισσοτερο κοσμο αλλα δεν πειραζει, του χρονου…