Καινούργιο album από τους Down

Και το σκεφτόμουν σήμερα!!! Τρέεεεεχω!

Μετά από μόλις μία ακρόαση, δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να ξανακούσω αυτά τα ξεψυχισμένα φωνητικά. Γαμώ την τρέλα μου ρε Ανσέλμο! Βγάλε λίγο φωνή ρε μαλάκα!!

Λοιπόν τα κομμάτια σπέρνουν! Ριφφάρες!!! Τα φωνητικά όντως δεν είναι οργισμένα, πιο μελωδικά αλλά αυτό έχει αρχίσει από τον προηγούμενο δίσκο τους οπότε το περιμέναμε…

ssshhhhh,ακουμε.

edit:

To Curse is a Lie δε παιζεται,ειναι τεραστια κομματαρα.Και παρολο που καπου μεσα στο κομματι λεει ο Φιλ [I]unable to give the energy demanded [/I]δε θα συμφωνησω με τον Keyser για τα φωνητικα,ειλικρινα πιστευω οτι δενουν κομπλε(το τι θα βγαζει στα λαιβ ειναι αλλο θεμα).Πχ στη σαπιλα κι αποσυνθεση του Open Coffins(το εταιρο αγαπημενο μου)πανε γαντι,ενω υπαρχουν και σημεια(οχι πολλα)οπως στο 1:32 του Misfortune Teller που βγαζει full φωνη.Α,και σιγουρα δε περιμενα να ακουσω τοσο χεβιμεταλαδικο ριφακι σαν του 1:57 στο This Work,γουσταρα ταμαλα.

[I]a grave new world,a grave in the sky[/I] λεμε

απο ποιο σαιτ ρε μαγκες το κατεβασατε??

δεν κατεβάζουμε cds, σκοτώνουμε τη μουσική έτσι

#-o.ok θα το βρω μονος μ

κλικ —> δεν κατεβάζουμε cds λέμε, σκοτώνουμε τη μουσική έτσι

ωραιος ρε παοξακι.δικο μ το λαθος.φχαριστω πολλαν

:D:D:D:D:D:D

[SIZE=“7”]PM[/SIZE] 8)

parakalw polyyy

Μερικα κομματια ακουγονται σα ψιλοleftovers. Να πω την αληθεια δεν τρελαθηκα σε πρωτη εντυπωση και μου την εσπασε λιγο που το τελευταιο τραγουδι μου θυμισε High on Fire σε φασεις. Θελει αρκετες ακροασεις…

Αλλα αυτο το Witchtripper… τι Cathedralια ειναι αυτη…

pm καποιος please!:smiley:

Η προπαραγγελία έχει γίνει αλλά αποκλείεται να περιμένω μέχρι Οκτώβρη! Οπότε όποιος έχει την καλοσύνη!

Δε ξερω τι λες Ανγκμαρ,εγω εχω σκαλωσει με το καινουριο τους υμνο.

Ενα τετοιο να υπαρχει σε καθε ep και γιναμε.

Και το Open Coffins είναι τούμπανο! Γενικά το λιώνω εύκολα το ep !

Κλεβει και λιγααααακι cemetary gates παντως .

Δεν ξερω τι λετε, εγω ακουω τα Lifer που χει διπλα στα related και εχω χυσει πανω μου. Η φωνη με χαλα αλλα μεταλλοροκαρουν απιθανα.

Το Down ωραιο ειναι μωρε, αλλα μονο το Witchtripper μου εχει τραβηξει πραγματικα το ενδιαφερον. ;/ Απο αυτες τις μπαντες εχω αλλες προσδοκιες, σα λιγο αναμασημα μ ακουγεται ως συνολο και δεν ξερω. Ισως γουσταρω σε αλλη φαση.

για πες,γιατι εγω δεεε

εδιτ, Ανγκμαρ α μπραβο,βγαλμενο απ’το SBS ειναι.

Εμενα Sabbath μου φερνει πιοτερο. Γενικα πολυ Sabbathιλα ως συνολο, αν εξαιρεσεις τις HoFιλες μια χαρα τα ειπαν πως ειναι “pure doom” πραμα. Κοτσαραν και το σταυρο για εξωφυλλο που λες τωρα θα πεταχτει ο Wino με τον Iommi αγκαλια απο καμια γωνια, τι αλλο θες.

Γενικα σαν μουσικη οντως θυμιζει πολυυ Σαμπαθ .

Το ριφακι ομως [B][I][U]αυτο[/U][/I][/B] ειναι “επηρρεασμενο” απο [B][I][U]τουτο[/U][/I][/B] … :roll: