Album Exchange

Αμ μπακ έπειτα απο αποχή δύο εβδομάδων, απαιτώ να με παίξετε :hugs:

3 Likes

Και ποιος κάθεται και φτιάχνει το template για να υποβάλλετε εσείς τις προτάσεις ρέι;

Συγγνώμη, καθηγητής εδώ και μου βγαίνει το άχτι

2 Likes

Σιγα ρε Cyberdyne Systems μην εβγαλες και το Skynet

3 Likes

9 Likes

Εχουν τελειωσει ολα τα reviews απο το προηγουμενο γυρο ?
Καπως πρεπει να τα μαζευουμε σε ενα σημειο - θα μου αρεσε να τα χαζευω ολα χωρις ενδιαμεσο σπαμ :stuck_out_tongue:

Οκ, πρέπει κάπου να σταματήσω να το παίρνω τόσο προσωπικά ε, πέρασα μερικές ωρίτσες σκεπτόμενη ποιόν δίσκο, μεταξύ δύο επιλογών, να βάλω. Κέρδισαν τα Χριστούγεννα και χιέστηκα, μπορώ πάντα να επιλέξω τον δεύτερο την άλλη εβδομάδα με σχόλιο “Χειμώνας”. :stuck_out_tongue:

Πάντως, οι πρώτες μου σκέψεις στο κονσεπτ ήταν μεμονωμένα τραγούδια και όχι ολόκληρα άλμπουμ, γι αυτό θα ανασύρω απ’την σκόνη τούτο το θρεντ, το οποίο διαβολικά έχει σταματήσει πάλι σε λίστα με εποχές.

Επίσης, ένα μικρό τρίβια για τους Big Star που έλαχαν στον @Sevek. O Alex Chilton ήταν τραγουδιστής και στους The Box Tops, aka η φωνή αυτουνού του χιτ : https://youtu.be/BQaUs5J2wdI

Σε άλλα νέα, ασχολήθηκα τις προηγούμενες μέρες λίγο με το πρώτο exchange κι άκουσα επιλεκτικά μερικά πράγματα. Ιδού και τα αποτελέσματα :

Τοπ τα υπογραμμισμένα, πρώτα τα ροζουλί, μετά τα κίτρινα.

Εξεπλάγην περισσότερο με τον δίσκο των The Veils, που δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο και χάρηκα ιδιαίτερα με το Deadboy & The Elephantmen (νταξ, Dax <3<3). Θα ήθελα πάντως να αφιερώσω περισσότερο χρόνο στο Nero Di Marte, που νιώθω ότι θέλει δουλειά -αλλά φαίνεται να το αξίζει.

Με το καινούριο ματσάρισμα και μαζί με τον δίσκο που θα μου τύχει, λογικά θα περάσω στο φυλλάδιο 2. ^-^

5 Likes

Μου αρέσουν τα γράμματα στο φυλλάδιο, τα κορίτσια κάνουν ωραία γράμματα!

Χαχαχα κάκιστη επαγωγή ;p

2 Likes

Σκληρό X έχει μόνο η δικιά μου πρόταση.

Απλά το επισημαίνω.

edit:

οχι να το παινευτω, αλλα τοσα χρονια στο φορουμ ήμουν γνωστος για το καθολικα αναγνωρισμενο φανταστικο μου γουστο στη μουσικη.

1 Like

Το δικό μου δεν υπάρχει καν :frowning_face:

οχι να το παινευτω, αλλα τοσα χρονια στο φορουμ ήμουν γνωστος για το καθολικα αναγνωρισμενο φανταστικο μου γουστο στη μουσικη.

με προλαβε ο giasonas στο σχολιο γιατι ετοιμαζα τα ζευγαρια :triumph: αλλα βλεπω οτι ειναι μονος ο αριθμος. Να περιμενω λιγο ή ποσταρω;

2 Likes

:") Ίσως να ήταν άδικο το σκληρό χι, μάλλον δεν με βρήκε σε καλή στιγμή και θέλω να το ξανακούσω tbh. Αν σε παρηγορεί όμως ήταν από τα πρώτα που διάλεξα, τόσο πολύ εμπιστεύομαι το γούστο σου. Παρολίγον σκληρό χι και το Othersame, σώθηκε από σημεία.

1 Like

Να περιμένεις λίγο μωρέ… Ή κάνε κάνα ταγκ…?

Ρίχ’ το Ηλία!


O @Dr.Feelgood ακουει του @Spyros_Koukas
ο @Spyros_Koukas ακουει του @nikatapi
ο @nikatapi ακουει του @Dr.Feelgood

επισης poll: θελετε να ανοιξω και τη νεα φορμα και να γινονται ολα τεταρτη - τεταρτη;

  • ναι
  • οχι

0 voters

3 Likes

Θα μπω κι εγω σε λιγο ρε. Βρε μανια που εχετε να τα κανετε ολα νωρις :stuck_out_tongue:

4 Likes

εσυ χρωστας και κριτικη απ’ το προηγουμενο. o evil ειναι στενοχωρημενος :cry:

1 Like

@LesAnTz, γαμω τις επιλογες

Ωραιο μου ετυχε, και αυτο εχω καιρο να το ακουσω. Γλιτωσα τα ντουμ και τα μπλακμεταλς παντως οποτε το θεωρω προσωπικη νικη.

4 Likes

Τι Madrugada βρε μλκ @MrBeast, δεν έδινες κανά υπνοστεντόν καλύτερα…

Όχι νταξ, θα το ακούσω με προσοχή :stuck_out_tongue:

Άπειρες καρδούλες για Fleet Foxes το οποίο είναι μέσα στη καρδιά μου (αν και για εμένα είναι ανοιξιάτικο ως καλοκαιρινό άκουσμα) και έχω να πω πως σκέφτηκα πάρα πολύ να βάλω το Shadow Gallery ελέω Christmas Day, όπως και είχα ένα διλημματάκι μεταξύ Kveldssanger και κάποιο Empyrium. Τελικά δεν έβαλα τίποτα από όλα αυτά όπως βλέπετε.

Ειδική μνεία σε επιλογή Γιάσονα ξανά, ο Βίος και η Πολιτεία είναι ένα έργο που δεν μπορώ να περιγράψω επαρκώς πόσο το αγαπώ και ο Holopainen το τίμησε ως έπρεπε.

ΥΓ: Για το πολλ πατησα “οχι” για τα διαδικαστικα, αλλα στην πραγματικοτητα δεν με πολυνοιαζει.

2 Likes