Album Exchange

Χαχαχ ναι ναι αυτό, το είπα όπως θα έλεγα το σαμπαθ, το μεηντεν, κλπ ;p

1 Like

Ωραίο θέμα btw. Έπαιξε πολύ μέσα μου το πιάνο vs φλάουτο, σκέφτηκα διάφορα συμφωνικά προγκς που έχουν απόλα, βρέθηκα ένα βήμα πριν τον philip glass και τελικά κατέληξα σε κάτι πιο απλό. ;p

Θέρεμιν εντωμεταξύ, πω <3

Και μαρίμπα, πόσο τεράστιο όργανο. Κυριολεκτικά δηλαδή, πόσο χώρο πιάνει. ;p

Είχα σκοπό να σταματήσω για λίγο καιρό εντωμεταξύ, λόγω έλλειψης χρόνου, αλλά το θέμα με έψησε πολύ. Ίσως από την επόμενη φορά, ίσως από την μεθεπόμενη, θα δείξει.

1 Like

Πω ελπιζω να μην μου τυχεις (αν και μπορει να εχεις βαλει δισκαρα) γιατι θα σκεφτομαι κριμα που δεν πηρα Φιλιπ Γκλας που λατρευω.

Μπορεις απλα να μην ακους ολα τα αλμπουμ της εβδομαδας και ολη την δισκογραφια της μπαντας που θα σου τυχει προκειμενου να ακουσεις το ενα :stuck_out_tongue:

Having said that, σορρυ για την καθυστερηση @JTN , οταν ημουν 2 η μανα μου με εριξε με το κεφ… οχι λαθος, αλλη καθυστερηση αυτη, εννοουσα οτι το review ερχεται σημερα.

1 Like

Πω όταν το έβαζα σκεφτόμουν ακριβώς αυτό, μην τύχει σε σένα :")

Μα δεν το κάνω αλλά και πάλι, το γράψιμο μου παίρνει πολύ. Θα μου πεις ότι μπορείς να γράφεις λίγα πράματα κι εσύ έλεος, αλλά τελοσπάντων. ;p

1 Like

Ε για Muse εγραψες λιγα σχετικα (and not short enough it was με βαση αυτα που εγραψες, για να κουοταρω και τον Yoda :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Εγώ βαριέμαι να γράφω σεντόνια (και συνήθως και να διαβάζω) οπότε το κρατάω σχετικά σύντομο ακόμα και όταν μου αρέσει πολύ ο δίσκος. Κανένα πρόβλημα βέβαια με τους μερακλήδες και σεντοναδες!

Το λέω και με την έννοια πως αν κάποιος πιεζει τον εαυτό του να γράψει κάτι μεγάλο και γαμάτο κάθε βδομάδα, αργά ή γρήγορα ίσως βαρεθεί

Ελπίζω να βάλει κανείς/καμία σε αυτόν τον γύρο Botanist, που θα ήταν δίχως πολλή σκέψη η επιλογή μου αν έπαιζα :stuck_out_tongue:

1 Like

απαντάω μιας και το έθιξα, δε νομίζω ότι κανείς ξεκινάει έτσι. προσωπικά, όπως έχω ξαναματαγράψει, με πιέζει τρόπον τινά το να γράψω από μόνο του. άπαξ όμως και ξεκινήσω, το να αφήνω να βγει όσο και όπως βγει, δεν βάζω ούτε καλούπια, ούτε στανταρντς.

3 Likes

Ακριβως το ιδιο ομως.

Παντοτε λεω “δε θα γραψω σεντονι αυτην την φορα” και μετα καταληγω να κουραζω μεχρι και μενα

1 Like

Εχεις ξεχασει να βαλεις το #7 στον τιτλο με αποτελεσμα να μην βγαινει στα shared μου στο Google Drive, γιατι το συστημα κανει redirect στο πρωτο αρχειο απο πριν 2 μηνες.

Επισης, δεν μπορω καν να κανω shortcut στο αρχειο #7 γιατι συμβαινει το ιδιο πραγμα, και με πεταει πρωτο. Μπορεις πληζ να αλλαξεις τον τιτλο και να προσθεσεις το εφταρακι? :heart_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

εχει tabs κατω
(ή πανω αν εισαι απο κινητο)

1 Like

Α μαλιστα… τα εκανες consolidate μπαγασα… ενταξει εγκρινω ακομα περισσοτερο <3

Το OCD μου βεβαια θα ηθελε να βλεπει και ολα τα ζευγαρωματα σε καθε γυρο

(και αν θελεις το κανω εγω…)

@matia @osfp7 @Spyros_Koukas @pantelis79 :rage:
@MrBeast @anhydriis @pantelis79 @nikatapi @QuintomScenario :angry:

image

#8

5 Likes

@tylerdurden δίνεις ελαφρύ, παίρνεις βαρύ. Δίνω βαρύ, παίρνω ελαφρύ. Μ’ αρέσει η επιλογή σου.

@Sh_Wo_f εξαιρετική επιλογή. Και μόνο το “ιστορικό” άσμα, ένας δίσκος μόνο του.

1 Like

Δισκάρα @Dr.Feelgood

Gravitysays_i δις, gogol επίσης μπακ του μπακ, ενδιαφέροντα πράγματα

1 Like

@Clairvoyant τα σέβη μου!

Στα σχόλια γράφω πως αυτό που έβαλα είναι ο (χρονολογικά) πρώτος από τους δύο συνεχόμενους τεράστιους δίσκους τους, έβαλες τον δεύτερο :v:

Είχα περιέργεια να δω τις επιλογές παρόλο που δεν συμμετέχω ( ήμουν έτοιμος να βάλω είτε Eluveitie είτε Marshall Tucker band, σκέφτηκα και το still got the blues που έχει φλάουτο σαξόφωνο hammond κλπ )

Είχα την σιγουριά ότι θα έμπαιναν VIC , Jethro Tull , κάνας Miles Davis - kind of blue ίσως

Ενδιαφέρον ως προς το που κινήθηκαν οι επιλογές

1 Like

Και ψηνόμουν να έβαζα το quantum unknown που είναι επίσης δισκάρα αλλά το σαντούρι είναι ελάχιστα πιο πίσω σαν στοιχείο.

Subrosa έχω ακούσματα αλλά ήρθε η κατάλληλη ώρα να πάρουν ακόμα πιο πολλές ακροάσεις.

1 Like

Ε μωρεεεεε και δεν έβαζες μαρσαλ τακερ να (ξε?!)βλαχέψεις το πόπολο;;

1 Like

@JTN ελπίζω να σου αρέσει το Naked City. Ίσως τραβηγμένο το avant garde jazz (αν και η jazz είναι σχεδόν η βάση του δίσκου), αλλά δεν μπορούσα να σκεφτώ άλλη ταμπέλα. Είναι περίεργος δίσκος, έχει πολλά πράγματα που συμβαίνουν, μακάρι να σου πει κάτι. Το δικό σου είναι άγνωστη γη για εμένα, μου έχει κεντρίσει την περιέργεια πάντως ήδη γιατί δεν θυμάμαι να έχω ακούσει κάτι με ούτι.

Kudos σε Harmonium (έπρεπε να το περιμένω από εσένανε), Gravitysays_i και αν μου τύχαιναν Ozric Tentacles/Kikagaku Moyo θα είχα επιτέλους ευκαιρία να ακούσω αλλά όχι, παραμένουν ακόμα στην αιώνια λίστα.

1 Like