Τι περιμένετε από το καινούριο album των scorpions?

ψηφίστε ω ρε… 8)

μηπως ειναι το τελευταιο… :stuck_out_tongue:

περα απο την πλακα ελπιζω να μου θυμισει τα παλια… :wink:

Εντάξει,όχι ότι παρακολυθώ την δισκογραφία των Scorpions,αλλά αν ήταν κάτι που κινούνταν σε πιο πειραματικά μονοπάτια δε θα’λεγα όχι…

Μαλλον κατι πειραματικο, αν και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σε θεση να το πετυχουν και κατα ποσο θα ειναι προς την κατευθυνση που θα με ικανοποιησει. :stuck_out_tongue: Αν δεν ειναι, κατι σε στυλ 70ς.

αλλαγη τραγουδιστη, κιθαριστα, μπασιστα και…drumιστα!

[size=1]τότε μπορει και να το αγορασω[/size] :lol: :lol:

ο klaus meine εχει παρεi το lower στα αγγλικα? :roll:

έχει 4 επιλογές,αν δε θες κάποια από αυτές,καλό είναι να μην ασχολείσαι

[-( [-( [-(

Pantws h arthrwsh tou kai o ploutos tou agglikou tou leksilogiou mallon den sygrinontai me kati parapligikous typou Cobain.
Kai eimai sigouros oti boreis na metafraseis aneta olous tous stixous tou, ee??

και μόνο ότι γράφει τόσο όμορφους στίχους σε γλώσσα που δεν είναι η μητρική του και που την έμαθε για να κάνει παγκόσμια καριέρα το group κι ο ίδιος λέει πολλά που παραείναι δύσκολο να γίνουν κατανοητά από μερικούς.

On-topic apo tis epiloges mono kati peiramatiko tha me xalouse stin parousa fasi apo tis epiloges. Ante kata Aprili-Mai na na to perimenoume. :smiley:

κάπου εκεί…

Πω πω ρε πουστη, νομιζω ωρες ωρες πως μερικοι εδω μεσα δεν εχετε περασει τα 15 στο μυαλο.Ετσι και σας πουν κατι για το αγαπημενο σας group ειστε ετοιμοι να αρπαχτειτε.Τι θα πει μην ασχολεισαι, σιγα μην παιρνουμε και αδεια για να γραφουμε απο αυτον που ανοιγει το θρεντ. Και αντι να δεις στην πλακα αυτο που ειπε ο vedder (αν δεν κανω λαθος δεν ειναι πανω απο 15), που οντως ο meine δεν εχει καμμια τελεια προφορα και σιγα το κατορθωμα που εκανε να μαθει αγγλικα λες και ειναι ο πρωτος η ο τελευταιος που το κανει, το παιρνεις σοβαρα.“παραείναι δύσκολο να γίνουν κατανοητά από μερικούς”…ποσο περισσοτερο κομπλεξ πια?

Μόλις βγεί το νέο άλμπουμ,να κάνουν περιοδεία και να περάσουν από την Ελλάδα για συναυλία!!!

Α, και να σταματήσουν να ασχολούνται με τη μουσική επιτέλους!!!

Εγώ πάντως διαφωνώ κάθετα και με απόψεις όπως αυτή που εκφράζει ο Dyingfreedom (άσχετα αν είναι γαμώ τα παιδιά) ή τη μόνιμη αρνητικότητα που εκφράζει ο Vangelis.

Δεν θα πω ποτέ για ένα συγκρότημα να σταματήσει να παίζει μουσική, να έρχεται για live ή οτιδήποτε. Αν δεν μου αρέσει, δεν με απασχολεί.

Ταυτόχρονα, έχω εκφράσει και την αντίθεση μου προς τον οπαδισμό. Π.χ. ο Rudolf φαίνεται συμπαθέστατο παλικάρι, αλλά χωρίς να το καταλαβαίνει το παρακάνει με τους Scorpions. Δικαίωμά του, αλλά όσο συμπαθής και να μου είναι μια μπάντα, όταν με “πρήζουν” με αυτή, λειτουργεί ανάποδα προς εμένα.

Το νέο album των Scorpions με αφήνει αδιάφορο. Θα το ακούσω από περιέργεια και αν είναι καλό θα το πω, αν είναι πατάτα πάλι θα το πω.

Επίσης, γούσταρα πάρα πολύ που τους είδα live, αλλά δύσκολα θα ξαναδώσω λεφτά για να τους δω.

Προφανώς και υπάρχει μια δόση αλήθειας στο παραπάνω ποστ, παρόλο που περισσότερο στην πλάκα στοχεύει.

Δλδ, ρε Χρήστο ειλικρινά. Τι περιμένεις εσύ από τους Scorpions πλέον; Και πόσο σε ενδιαφέρει τι θα βγάλουν, πώς θα το βγάλουν και πόσα τόπικς θα ανοίξει ο ρούντολφ;
Πλέον οι scorpions είναι ένα δημιουργικά και από θέμα hype ανύπαρκτο συγκρότημα. Δεν μιλάμε για την προσφορά τους, τα πρώτα άλμπουμς και τι έκανα πριν 30 χρόνια.
Γιατί λοιπόν να μην αποσυρθούν ησύχως και αυτοί και τόσοι άλλοι που το κουράζουν, αφού στην τελική προβάλλουν και ένα παρελθόν, με το οποίο δεν έχουν και άμεση σχέση πλέον;

Λες και αμα βγάλουν δίσκο, θα αποτελέσει κοσμοϊστορικό γεγονός πια.

Ρε συ Πάνο, το αναφέρω παραπάνω. (έκανα και ρίμα ο άτιμος :stuck_out_tongue: )

Δεν με απασχολεί ο νέος δίσκος των Scorpions. Αλλά αυτό δεν αναιρεί το δικαίωμα του κάθε rudolf να τον απασχολεί. Δεν είμαι τσολιάς στα ακούσματα κανενός.

Επίσης, δεν θεωρώ σε καμια περίπτωση εμένα ικανό να κρίνει για οποιαδήποτε μπάντα το αν και πότε πρέπει να σταματήσει.

Οι Metallica με τη στάση τους και τη μουσική (του St.Anger) τα τελευταία χρόνια ξεφτυλίζουν το όνομά τους περισσότερο από κάθε άλλο μεγάλο συγκρότημα που μπορώ να σκεφτώ. Προς Θεού, ακόμα και έτσι ανυπομονώ να ακούσω το νέο τους album όπως ξέρω ότι κάνεις και εσύ.

Αυτό που ξέρω είναι ότι όλοι έχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά. Ανάλογα με το τι αρέσει στον καθένα αλλιώς βλέπει και αντιμετωπίζει αυτά που γουστάρει και αλλιώς αυτά που δεν γουστάρει.

Και ξέρω ότι εσύ στοχεύεις στην πλάκα, όμως και εσύ ξέρεις πως υπάρχουν πολλοί που τα λένε, τα εννοούν και σπάνε τα νεύρα του κόσμου.

Εγω περιμενω να βγει πρωτα και βλεπουμε.

Antikeimenikothta sto foul. Dhladh an me to kalo vgei to neo album ti poll taha valeis

  1. Einai gamato?
  2. Einai aristoyrghma?
  3. Einai axeperasto?

εντάξει ρε μάγκες,γαμήστε το ελεύθερα το topic…
το θέμα του είναι ξεκάθαρο και καλό είναι να μη βγαίνετε off topic…
όποιος γουστάρει,ας πει την άποψη του.αλλιώς ας το προσπεράσει.
το αν έχω κόμπλεξ ας το κρίνουν όσοι με ξέρουν,όχι ο κάθε τυχαίος εδώ μέσα