Τι περιμένετε από το καινούριο album των scorpions?

Αν ειναι σαν το unbreakable, καλοδεχουμενο…
Και να μας ξαναρθουν…

Big city, big city nights… :twisted:

πραγματικα δε νομιζω να βγηκε κανεις off topic. όσα σχολια (συν αυτα της πλακας) εχουν γινει ειναι σχετικά με την παρούσα φάση των scorpions. μια χαρα παιδί εισαι, και ειναι δικαίωμα σου να σου αρέσουν οσο θες. αλλά μη βάζεις και φίμωτρο στους άλλους. καλως ή κακώς, όταν ανοιγεις ένα τοπικ δε θα ακους πάντα αυτο που θες…

με φιλικη διάθεση όλα αυτα. :slight_smile:

για τους scorpions όμως τους θεωρω ενα συγκρότημα αρκετά ανύπαρκτο τα τελευταία 15 χρόνια και βαλε. πραγματικά δεν περιμένω τιποτα. ο τελευταίος τους δίσκος που με συγκινησε αρκετά ειναι το crazy world. το unbreakable ήταν καλό, αλλά δε το συγκρίνω με τίποτα με οποιαδήποτε δουλεια τους με έχει συγκινήσει στο παρελθον…

εγω το περιμένω στη φάση του unbreakable. πουλησε αρκετα. και θα το ξανακάνουν. ειναι μουσικοί, αλλα κατι δίσκοι τυπου Eye To Eye μας εχουν δειξει οτι μετράνε και το ρευστο…

σορυ για την κυνικότητα. μια γνωμη εκφράζω :slight_smile:

εκφράζεις μια γνώμη για το αναμενόμενο δίσκο τους.δεκτή όπως και να έχει,για όνομα του θεού…
ποιος δε βγήκε off topic όμως?
σχόλια τύπου “μη βγάλουν τίποτα,να αλλάξουν σύνθεση” κλπ κλπ είναι εντός θέματος?
με αυτό το poll νομίζεις ότι θέλω να δω ποιοι δεν τους πάνε ή τι θέλουν από τον καινούριο δίσκο?
μάλλον το 2ο…
ειρωνικά σχόλια και χαρακτηρισμοί για το άτομό μου είναι στο θέμα του topic?
όχι,αλλά κάτσε να γράψουμε κάτι,έτσι για να το γράψουμε,γιατί είμαστε ψαγμένοι βρε αδερφέ…
τώρα,θα διαφωνήσω σχετικά με το αν είναι “νεκροί” καλλιτεχνικά,αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτό.
ούτε κανένα εγκώμια έπλεξα.αναφέρομαι στο στυλ του δίσκου,όχι στην ποιότητα που αναμένεται να έχει.

Παντως αν αναφερεσαι σε μενα δεν νομιζω να εδωσα τετοια εντυπωση… :roll:

don’t worry,υπήρξαν και χειρότερα από τα δικά σου σχόλια :lol: :lol: :wink:

[size=2]Teenage angst has paid off well
Now I’m bored and old
Self-Appointed judges judge
More than they have sold
If she floats than she is not
A witch like we had thought
A down payment on another
One at salem’s lot
Serve the servants - Oh no
That legendary divorce is such a bore[/size]

ψήφισα το πρώτο επειδή εμένα έτσι μ’αρέσουν οι σκόρπιονς και γενικά δεν πολυ υποστηρίζω τον πειραματισμό+αλλαγή ύφους στις μπάντες… (γνώμη μου) πάντως σίγουρα θα το ψάξω όταν βγει με το καλό και ελπίζω να’ναι αντάξιο του ονοματός τους…

Βασικα νομιζεις οτι οταν παει καποιος να γραψει σε ενα θρεντ τον ενδιαφερει τι θελει να δει και τι οχι αυτος που το ανοιγει? Ανοιξες ενα θεμα για ενα συγκροτημα και τα σχολια ηταν πανω σε αυτο και αν δεν ηταν αποκλειστικα πανω στο καινουριο δισκο so what? υπαρχει κανενας κανονας στο φορουμ που να διευκρινιζει κατι τετοιο?

Οταν μπαινεις σε ενα φορουμ οι τυχαιοι σε κρινουν με βαση αυτα που λες.Αν δεν σ’ αρεσει αυτο η παρεξηγιεσε ευκολα ε… συζητα με αυτους που σε ξερουν. Και οταν καποιος σου λεει κατι δεν σημαινει οτι εχει κατι προσωπικο μαζι σου.Οταν εσυ λες " που παραείναι δύσκολο να γίνουν κατανοητά από μερικούς" δεν φαινεται σαν να το λες υποτιμητικα για τους αλλους, ειτε το θες ειτε οχι?Η οταν λες στον αλλο μην ασχολεισαι αμα δεν γουσταρεις?Ε να δεχεσαι και τον αντιλογο.Οχι μετα αν μας πουν κατι, αυτος με ειρωνευεται κι ετσι.Σε ξερω και απο χθες?

Πιστευω πως λογομαχησαμε αρκετα και επειδη αυτο ξεκινησε απο μενα θα ηθελα να σταματησει εδω για αποφυγη περαιτερω παρεξηγησεων.
Για να μπω στα νερα του rudolf ψηφιζω κατι πειραματικο, γιατι απλα μπορει να μην μου πολυαρεσαν τα προηγουμενα. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εξαλλου, εγω μια πλακιτσα πηγα να κανω και χωριστηκε το forum σε δυο στατοπεδα…

Μη φοβασαι δεν το παιρνει κανενας τοσο σοβαρα :smiley:

μην εισαι σιγουρος… :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol:
πες κι εσύ ρε τη γνώμη σου…πως θες να είναι?
άδικα περιμέναμε καμιά συνεργασία με τους παλιούς…κρίμα… :cry:

mia 80ala. to unbreakable eixe yfos - alla den stekete - apo pleuras kommatiwn …

deep n dark i alienation ? ehm aplo to thema … apo kei kai pera oi scorps, kapou to xasane… sto unbreakable - brhkan ton hxo…

me 2-3 dika tous kommatia, san ta palia tha nai mpoum !!!

apo scorps perimenw scorps - nothing more or less… apo ac/dc - ac/dc… ktl…

aste tous allous nai kynhgane CHIMAIRA-is :stuck_out_tongue: afou eskase 3-4 mhnes prin grammh - to kai to … u know - next big thing thelei i NB to CHIMAIRA … eleos - allo ena extreme metal album ths seiras mou fanhke … pane oi epoxes twn megalwn diskwn…
twra megaloi diskoi pernane me 1/2 selides synenteukseis !!! etsi !!!

νομιζω εκανα το πρωτο ποστ Rudolf :stuck_out_tongue:

συγχιστικες κ ξεχασες :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: δίκιο έχεις!!!πάει ο γιαννάκης,τα έπαιξε μ’αυτά που διαβάζει!!! :lol: :lol:

κ ακομα ειναι οι πρωτες 5 σελιδες… :stuck_out_tongue:

θα παίρνω τα χάπια μου πριν μπω στο foroum ω ρε

k χιππικο ερωτα κανε… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μμμμ… Ψήφισα το πρώτο -σταθερή αξία! Δεν θα με χάλαγε το όποιο στυλ πάντως, αρκεί να είναι καλό άλμπουμ. Όσο για πειραματισμό, δεν αποκλείω τίποτα…αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ!! Ευπρόσδεκτος βέβαια αν τελικά…

NAAI KSEREIS TO NA BAINEIS SE ENA TOPIC POU NA LEEI: “τι περιμένετε από το καινούριο album των scorpions?” KAI O TADA NA BAINEI KAI NA LEEI “EINAI KOULOI”,“NA PARATISOUN TIN MOUSIKI” “NA ARXISOUN TA KLARINA” KAI OUTW KATHE EKSIS, EINAI ILITHIO SPAMMING.
GEGE??

H orash kai h krish einai antikeinika xarismata gia na to diapistwsoun oloi ayto.