Alfred Hitchcock

λες να δω μια μια τις ταινιες για να δω τις πληροφοριες τους και να παρω το box η να τις παρω μια μια?

ε προφανώς θα πάρεις το box που έρχεται λιγότερα από 2 ευρώ η ταινία. απλά στο σκέτο πωλητήριο, έχει περισσότερα ινφος.

από zavvi με περισσότερα details -> http://www.zavvi.com/dvd/alfred-hitchcock-14-disc-box-set/8456420.html

Main Language: English, French, German, Italian, Polish, Spanish
Subtitle Languages: Czech, Danish, Dutch, English for the deaf and hard of hearing, Finnish, German, Hungarian, Italian, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Swedish, Slovak

προφανώς δεν έχουν ΟΛΕΣ οι ταινίες 6 main languages και 10+ υπότιτλους, μια σούμα έχουν κάνει. αλλά αγγλικά subs πρέπει να χουνε όλες, έχω ελέγξει σχεδόν τους 10 τίτλους και είχανε…

ok…thanx…!!

:slight_smile:

περιμενω βεβαια να βαλω χρηματα στην καρτα αλλα το καταραμενο το play δεν φερνει με τιποτα το Essential Uncanny X-Men Vol. 1 :frowning:

εχω βαρεθει να περιμενω…
και δεν μπορω να το βρω και πουθενα αλλου σε κανενα site…:frowning:
με αμαζον και ebay δεν εχω ασχολιθει…

ισως παρω το box…αφου φως στον τομο των x-men δεν βλεπω…

συμπτωματικά μόλις ξαναείδα το vertigo…Δεν δεν…Δεν υπάρχει ο άνθρωπος (εδώ δεν πέφτω κι έξω:p) και οι ταινίες του είναι καταραμένα διαχρονικές, αθάνατες και με την απόλυτη τεχνοκρατία του μαιτρ…

το box είναι λουκούμι…

υ.γ.: ξεχνάς μετά απο αυτή την ταινία το πρόσωπο της kim novak?

μου ρθε το κουτί με τις 14 ταινίες από zavvi.com. το χαν βάλει μεν μέσα σε αυτό το πράγμα με τις φούσκες, αλλά δίχως ενίσχυση στις γωνίες, οπότε έγινε ψιλοσκατά κι αυτό. την επόμενη φορά θα δοκιμάσω dvd.co.uk να δούμε τι ψάρια πιάνουν κ αυτοί σε αυτόν τον τομέα. σχόλια για τα dvds, άμα δω κανένα. πάντως είναι δυνατό value for money το πακέτο.

ωραιος…8)

στο Play απο την κανονικη τιμη πηγε για κανα δυο μερες σε πολυ υψηλή τιμη και τωρα ειναι στα 23.49
εσυ ποσο το πηρες το box?

Πες μας επίσης αν έχει αγγλικούς υπότιτλους.

αγγλικούς υπότιτλους έχουν όλα τα dvds. έχουν και άλλων γλωσσών (ελληνικά όχι όπως έχουμε πει). όταν δω καμμια ταινία θα μιλήσω γενικότερα. εγώ το χα παρει 20 ευρώ από zavvi. το dvd.co.uk το είχε ακριβότερα λόγω μεταφορικών. στην επόμενη αγορά θα τσεκάρω αν αξίζει να δώσω παραπάνω για μεταφορικά (είμαι και λίγο ψείρας).

γενικά το πακέτο μετράει άπειρα έχει 2-3 μέτριες ταινίες αλλά γενικά επενδύστε άφοβα. 15 λίρες το χα πάρει εγώ που είναι περίπου 17-18 euro.

έχει πάρει κανείς το Alfred Hitchcock - Master Of Suspense boxaki του κυρίου να μας πει αν έχει αγγλικούς υπότιτλους? περιέχει μερικές από τις καλύτερες ταινίες του (μέσα σε αυτές και το αγαπημένο μου Dial M for Murder) και το καλό είναι ότι δεν έχει καμμία κοινή με το άλλο box με τα 14 dvds…

πφ, μόνος μου μιλάω εδώ μέσα :P.

πάρθηκε το πακετάκι τελικά με 14 ευρά, έφτασε μόλις σήμερα και έχει:

Stage Fright
[B]Strangers on a Train[/B] (σε 2 versions)
I Confess
[B]Dial M for Murder[/B]
The Wrong Man
[B]North by Northwest[/B]

3 από τις αναμφίβολα κλασσικότερες ταινίες του.

υπότιτλοι αγγλικοί (συν άλλες γλώσσες, ελληνικά είπαμε όχι).

το πήρα από το dvd.co.uk και έφτασε σε σχεδόν άψογη κατάσταση (όπως και το πρώτο lotr που πήρα από κει). και η επόμενη αγορά από κει επομένως.

ψ. τώρα από το 42 και πέρα μου λείπουνε μόνο τα Lifeboat, The Paradine Case, Under Capricorn και To Catch a Thief. μελλοντικά θέλω βέβαια να αποκτήσω τις ταινίες και με ελληνικούς υπότιτλους, αλλά ας μην είμαστε ανευχαρίστητοι :stuck_out_tongue:

E μα κι εσύ, overdose Αλφρέδου, δες και κανέναν άλλον σκηνοθέτη:lol:

Λοιπόν ωραίο το πακέτο, μάλλον θα ενδώσω κι εγώ λίαν συντόμως.

Αντε μιλάμε δύο τώρα, τι κατάλαβες:p

Εντιτ: τι εννοείς “σχεδόν άψογη κατάσταση” ρε διαβόητε ψείρα:p?

ε έχει το κουτί ένα μικρό χτυπηματάκι σε ένα σημείο :oops:.

[U]έπεσε κι άλλο[/U] btw, οπότε σπέυσε. μαζί με τα μεταφορικά για ελλάδα θα σου βγει

Total: ?12.45

λουκούμι.

το μεγάλο κουτί με τις 14 ταινίες που χα πάρει από το zavvi όμως είχε στραπατσαριστεί τόσο πολύ, που αναγκάστηκα και έφτιαξα καινούργιο δικό μου :-s.

Για να μη μιλάει μόνος του ο ΝτουΝτου και μας κάνει παράπονα θα γράψω και εγώ.
Σα μεγάλη τζαμπατζού που είμαι έχω πολλές ταινίες του από εφημερίδες και περιοδικά και έχουν και ελληνικούς υπότιτλους :smiley:

Από “Tα Nέα” έχω τις παρακάτω:
Rear Window
Marnie
Torn Curtain
Topaz
Vertigo
Frenzy
Saboteur

Από το “Βήμα” έχω
The Birds
The man who knew too much
Psycho
Rope
Family plot
Shadow of the doubt

Από αυτά έχω δει μόνο τα Rear Window, Vertigo, Psycho και Shadow of the doubt. Με ποια να συνεχίσω;

Φαντάζομαι μετά από ενδελεχή εξέταση στο φωτονικό μικροσκόπιο:p

Έκανα ήδη την παραγγελία. Thanks, θα πέσει λιώσιμο8)

:lol2::lol2::lol2::lol2: ισχύει, αλλά για αυτό τον αγαπάμε

από μένα συνεχίζεις με birds και frenzy. ωραίο και το saboteur, αλλά πιο παλιό.
εγώ πριν λίγο καιρό είχα τσιμπήσει από metropolis μια κασετινούλα με

Ο άνθρωπος που γνώριζε πολλά
Σκότωσα για την τιμή μου
Μυστικός πράκτορας
Η κυρία εξαφανίζεται

τιμή 11ε. μια χαρά. όλα με ελληνικούς υπότιτλους. μεταξύ '30-'40 γυρισμένες.
το πήρα επειδή δεν έχω δει καμία τους.

αστε τον αλφρεδο

κ πατε παρτε καμια κασσετινα του δαλιανιδη

αμερικανακια ε αμερικανακια :?[-X8):p:lol::roll:

Να ταν και αμερικάνος ο Hithcock, θα λεγα, έχει και μια σχέση με το θρεντ το ποστ σου ρε Awake…

Xαχ, οwned…

καιρο εχω να δω καμια ταινια του, ελπιζω να δω τις επομενες μερες το
Shadow of a Doubt το οποιο βρηκα και γω απο εφημεριδα…σηκωνει και ο κωλοκαιρος εναν καλο Αλφρεδο συντομα…