Alice Cooper - Welcome 2 My Nightmare

Ισως το πιο πολυαναμενομενο αλμπουμ του Alice τα τελευταια χρονια…
κυκλοφορει 13 Σεπτεμβρη

Track listing

  1. “I Am Made Of You”
  2. “Caffeine”
  3. “The Nightmare Returns”
  4. “A Runaway Train”
  5. “Last Man On Earth”
  6. “The Congregation”
  7. “I’ll Bite Your Face Off”
  8. “Disco Bloodbath Boogie Fever”
  9. “Ghouls Gone Wild”
  10. “Something To Remember Me By”
  11. “When Hell Comes Home”
  12. “What Baby Wants”
  13. “I Gotta Get Outta Here”
  14. “The Underture”

αντε να δουμε!! παντως το εξωφυλο γαμαει! :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=U0gTwOPO9YI&feature=player_embedded

Αν και μου άρεσε η επιστροφή στα '70 που έχει κάνει στα τελευταία του άλμπουμ η ιδέα ενός σικουελ στο καλύτερο του άλμπουμ δεν μου άρεσε και τόσο. Βέβαια Alice είναι αυτός και ποτέ δεν ξέρεις σίγουρα το περιμένω με ανυπομονησία και περιέργεια. Πάντως αν με αυτή την κίνηση ελπίζει απλά να αυξήσει τις πωλήσεις του και να ξαναγίνει δημοφιλής δεν νομίζω πως είναι ότι πιο σοφό έχει κάνει ποτέ.

Βγήκε και η πρώτη κριτική!

και με βαθμολογια 10/10

γιαα να δουμε…:-k

Eιναι φοβεροι οι μουσικοι ελιγμοι του που τον εχουν κρατησει εναν απολυτο Rockstar επι 40 χρονια.Ειμαι σιγουρος οτι και παλι εχει κανει τη σωστη επιλογη.Μερες απομενουν…
Νομιζω μεσα στον Αυγουστο προκειται να παιξει νεα τραγουδια απο το αλμπουμ στη ραδιοφωνικη εκπομπη του “Nights With Alice Cooper”.

Αναμονή λοιπόν!

κυκλοφορισε το single κ εχουμε 2 νεα songs :slight_smile:

οριστε τα λινκ απο youtube

[B]I’ll Bite Your Face Off[/B]

[B]Caffeine[/B]

Συμπαθητικά το κομμάτια και αν το άλμπουμ είχε άλλο τίτλο ίσως να είμαι και ενθουσιασμένος αλλά όταν ονομάζεις το άλμπουμ welcome 2 my nightmare οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες και φυσικά δεν είναι υπερ του νέου άλμπουμ.

Πολύ cool το video “I’ll Bite Your Face Off” και με Johnny Depp μεσα:)
Κατα τη γνωμη μου το βιντεο προμοταρει οχι μονο το δισκο αλλα και τα live του καθως φαινεται ξεκαθαρα οτι το stage show του παραμενει υψηλου επιπεδου.8)

Ας υπαρχει και εδω το λινκ…

it’s out there

edit: επίσης υπάρχει και αυτό

http://www.myfavouritemagazines.co.uk/alice-cooper-welcome-2-my-nightmare/

To άλμπουμ βρίσκεται ήδη στο διαδίκτυο. Σπεύσατε!!!

Link δωστ

το βρηκα τρομερο αλμπουμ

Ένας Alice κλασικός και σύγχρονος ταυτόχρονα. Οι φίλοι του Alice θα το καταευχαριστηθούν. Ξεχώρισα τα:
I am made of you, The nightmare returns, Runaway Train, Disco bloody boogy fever, Last man on Earth (στο στυλ του Some folks), I gotta get out of here, Something to remember me by… Καταπληκτικό το φινάλε, όπου μπλέκονται μελωδίες και από τα δύο Nightmares…
Μακάρι ο δίσκος να έχει και εμπορική επιτυχία και να υποστηριχθεί από ένα ανάλογο του 1975 show. Τι καλά να βλέπαμε Live το Welcome 2 my nightmare στο κλειστό του ΟΑΚΑ όπως έγινε φέτος με το The Wall…

Ενα 8,5/10 απο εμενα για το δισκο.Ο τιτλος του οντως ειναι βαρυτατος και με φοβιζε οφειλω να ομολογησω αλλα τελικα παραδεχομαι τον Αλις που για αλλη μια φορα πειραματιστηκε επειδη γουσταρε ηχογραφοντας κομματια με διαφορες μουσικες κατυθυνσεις.
I Am Made Of You ενα απο τα καλυτερα τραγουδια που εβγαλε ποτε.Last Man On Earth 10 με τονο και πολλες αλλες εκπληξεις.Ο δισκος ισως σοκαει μερικους , αλλους ευχαριστα , αλλους δυσαρεστα, αλλωστε να εδω που τα λεμε Alice Cooper ειναι αυτος,δουλεια του ειναι να Σοκαρει !:slight_smile:
Η 2012 περιοδια του οντως ΠΡΕΠΕΙ να μας επισκεπτει…

Ειχα τις επιφυλαξεις μου για το νεο αυτο εγχειρημα του Alice,τελικα το αποτελεσμα παροτι ειναι πειραματικο,φαινεται να τον δικαιωνει.Ισως καποια κομματια ξενισουν με το πρωτο ακουσμα,οπως το κομματι με την Ke$ha με το α λα Beat It ρυθμο,ωστοσο σαν συνολο ,ο Alice επεστρεψε με εναν συμπαθητικο δισκο.:wink:

Ακουραστος ο φστης… Πραγματικος υπηρετης της τεχνης.

με μια λέξη Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Σ!!!

πρωτη ακροαση τωρα… το i am made of you με εχει ξενισει λιγο, σαν να ακουω linkin park ενα πραγμα…τεσπα, το caffeine μπηκε καλα… ιδωμεν…

edit: πολυ δυνατο αλμπουμ… i am made of you,disco … κ what baby wants δε με κερδισαν με την πρωτη (το disco… εχει γαμω τα σολο στο 2,30) γι’αυτο τα ξανακουω μια αλλα δεν το βλεπω, δεν μπορω να ακουω ke$ha σε τετοιο αλμπουμ… τα υπολοιπα ειναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ, ΟΛΑ…

αναμενουμε ανακοινωση της περιοδειας… θελω να πιστευω οτι θα ειμαστε μεσα…
αυριο θα τα ακουσω κ τα 2 σερι…:slight_smile:

ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?
πααααμε πααααλι οοοολοι μαααζιιι…(ΚΙ εσυ μικρε μου Tate)

“ΔΕΝ ΑΓΓΙΖΟΥΜΕ ΠΟΤΕΕΕΕΕ…ΠΟΤΕΕΕΕΕ…ΠΟΤΕΕΕΕ ΑΛΜΠΟΥΜ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ …ΠΑΛΙΑ!”

ο κος Cooper εξελιχθει!Εμενα παντως δε με τρελλανε.απλα δεν θα το πω και “κακο”.
:wink:

Διαβασα την κριτικη που εχουν στο rockoverdose για τον δισκο,εκ δια μετρου αντιθετη με αυτη που διαβασα στο rocking που το εχει μαλιστα ως rocking επιλογη.Μαλλον διαφορετικη προσεγγιση.