Alice In Chains @ Release Festival 24/06/2019

Με καθαρά εμπορικούς παράγοντες δικαιολογείται απόλυτα στην Ελλάδα του 2019.

Ελλάντα παρακαλώ.

1 Like

Εγώ το χαίρομαι που βρίσκονται σε αυτή τη θέση, γιατί την έχουν κερδίσει με την αποδοχή της μουσικής τους, εντός κι εκτός συνόρων. Αυτό είναι ανεξάρτητο του αν και πόσο αρέσουν σε κάποιον.

Μεταξύ σοβαρού κι αστείου, αυτό που θα με προβλημάτιζε λίγο είναι το ενδεχόμενο οι Mods να είχαν (και να έχουν σήμερα) περισσότερο κόσμο από τους AIC, σενάριο που δεν είναι και πολύ μακριά από την πραγματικότητα. Κι αυτό δεν έχει να κάνει με τους Mods ή το κοινό τους προφανώς.

Σε κάθε περίπτωση, οι Mods σήμερα βάσει του lineup παίζουν εκεί που αξίζουν, but that’s not always the case…

Anyway… Περιμέναμε περισσότερα από 20 χρόνια. Ήρθε η ώρα επιτέλους…

6 Likes

Δε θα έχουν, θα το δεις. Δε θα πλησιάσει καν πιστεύω. Ρε πεινάμε για Alice In Chains, σκέψου ότι από τους μεγάλους του Seattle οι μόνοι που ήρθανε ήταν οι Pearl Jam πριν 13 ολόκληρα χρόνια. Από εκεί και πέρα, νομίζω πως μόνο οι Mudhoney έχουν έρθει 3 φορές - μία το '06, μία το '07 και μία το '15. Από μεγάλους, τίποτα. Και είμαστε πολλοί που ακούμε Seattle.

2 Likes

Ναι, μωρέ, δεν το πιστεύω.

Αλλά, να, σήμερα στη δουλειά με ρώτησαν αν θα πάω να δω τα Χιλιομόδια… :frowning:

Δε θα πας με 35 ενώ μπορείς με 12.

Περίεργο, εγώ που μιλούσα με έναν Αμερικανό φίλο μου από Σηατλ μου έλεγε οτι οκ καλοί μωρέ οι Αλις αλλά λίγο υπερεκτιμημένοι λόγω θανάτου του Layne Staley, και πώς κανονικά έπρεπε να είναι οι 1000mods headliners και στην αμερικανική περιοδεία

Πες του φίλου σου να ακούσει τους καινούργιους δίσκους των AiC. Γιατί το να μην είναι άμπαλος και να του το πεις, δε θα έχει κάποιο αποτέλεσμα :stuck_out_tongue:.

1 Like

Oι 1000mods μια χαρα ονοματακι ειναι και εκτος Ελλαδας. Λογικα πανω απο Fu Manchu αυτη την περιοδο, αλλα το σχολιο του φιλου του Quintom ειναι στα ορια του τραγελαφικου :stuck_out_tongue:

1 Like

Με κάνετε να αναρωτιέμαι γνήσια με τα σχόλια σας αν καταλάβατε ότι κάνω πλάκα και δεν υπάρχει κανένας τρελός ώστε να πει το αποπάνω, κι αν υπήρχε δε θα ήταν φίλος μου :rofl:

5 Likes

Που να ξερουμε ρε Quintom. Λιγοι ειναι εκει εξω…?

1 Like

Για εδώ έξω δεν ξέρω, αλλά εκεί μέσα σίγουρα όχι!

1 Like

Φανταστικος ειναι ο φιλος του ρε :stuck_out_tongue:.

1 Like

Ρε παιδια το καταλαβα…αυτο λεω. Απλα οκ υπαρχουν και αληθινοι τετοιοι. Δεν παρακολουθω και την προσωπικη ζωη του Quintom, οπως φημολογειται οτι κανουν αλλοι :stuck_out_tongue:

3 Likes

Στην Αμερική, αν και δεν έχω ζήσει, δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που θα πουν 1000mods > ΧΨ αμερικανική μπάντα

Δεν είμαστε στην Αμερική όμως, είμαστε στο Ελλάντα.

1 Like

Καλά τα λέτε σεις, αλλά το θέμα σήμερα είναι να ακούσουμε Rain When I Die #καθέναςμετονπόνοτου

4 Likes

Sea of sorrow, your decision, again και όλα καλά.

Καλα πανω απο Fu Manchu δεν ειναι (που κανουν headline σκηνη στο Hellfest φετος).
1κ μπραβο στους 1κΜ που εχουν εκτιναχθει και τα πανε καλα εξω αλλα οπως και να το κανεις ειναι λιγο αστειο.

Προπερσι που πηγα Λονδίνο στο ντεζερτφεστ πέτυχα τυπο που φορούσε μπλούζα χιλιομοδια.Πηγα κ του μιλησα στα ελληνικά αλλα δεν αποκρίθηκε.Ηταν Πορτογάλος κ μου πε ότι ήταν το αγαπημένο του συγκρότημα.Δεν τον ρωτησα αν εμενε αγγλια ή αν έκανε το ταξίδι μόνο κ μόνο για χιλιομοδια.Παιζανε εκείνη την μέρα πάντως κ από κάτω γινόταν πανικός μπορώ να πω