Alter Bridge - Fortress

30 Σεπτεμβρη στο UK
8 Οκτωβρη στο USA

?Fortress? was recorded and produced by long-time ALTER BRIDGE producer Michael ?Elvis? Baskette (Stone Temple Pilots, Incubus, Trivium) at his studio in the band?s native Florida.

From the opening acoustic guitar on ?Cry Of Achilles? through the other 12 songs on ?Fortress?, it is clear ALTER BRIDGE are back to underline their status as one of contemporary hard rock?s breakthrough bands. The four piece showcase some of their heaviest material ever in tracks like ?Bleed It Dry? and ?Farther Than The Sun?, but also reprise their signature, softer side with songs like ?All Ends Well? and the epic title track ?Fortress?. ?Fortress? is 13 tracks of unapologetic, searing hard rock that ALTER BRIDGE has come to be synonymous with.

συντομα λογικα θα εχουμε και νεο δειγμα!!!

Αν καταφέρουν και ξεπεράσουν το ΙΙΙ θα μιλάμε για φαινόμενο.

Ομορφιές! :smiley: Άντε να δούμε!

fixed :stuck_out_tongue:

Now it’s fixed :lol:

Ρε μη μου βάζετε λόγια.

Το πραγματικά απίστευτο θα είναι να ξεπεράσει σε ποιότητα το “Blackbird” και σε απήχηση το “ABIII”.

Παρόλο που αμφότερα φαντάζουν υπερβολικά δύσκολα, για κάποιο λόγο πιστεύω ότι μπορούν να τα επιτύχουν.

Μην ξεχνάμε και το αρχιδάτο ντεμπούτο αλητάμπουρες. 4 στα 4 περιμένουμε από τα αλάνια και τίποτα λιγότερο. Αν στραβώσει, δεν γαμιέται τους αγαπάμε.

Κανείς δεν ξεχνάει και κανείς δεν φοβάται πως θα απογοητεύσει η μπαντάρα. 8)

Ποια μπανταρα; Οι Creed με ακομα πιο φλωρο τραγουδιστη 8);

Άει γεια σου, γι`αυτούς ο λόγος, με αυτόν τον λεμέ από το rockstar

Kαι εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μας απογοητευσουν , ισα-ισα περιμενω το ακριβως αντιθετο , και οσοΝ αφορα οτι ειναι οι Creed με ακομα πιο φλωρο τραγουδιστη, τοτε μαλλον δεν εχεις ακουσει Alter Bridge…

οντως ο τραγουδιστης πολυ φλωρος!
το μονο πραγμα που με χαλαει στη μπαντα.

Τι λεει το πρωτο singlaki,δυναμικο ξεκινημα,καλο σολακι.

Μην παρασυρεσαι ρε απο τους Creed και τον μιμο του Vedder, οι Alter Bridge ειναι αλλη ιστορια, επιπεδα πανω σε σχεση με αλλες “ομοηχες” μπαντες. Ακου ολο το “Blackbird” και θα δεις οτι διαφερουν γενικα απο το τυπικο του συγκεκριμενου ηχου. Στο συγκεκριμενο ειδικα ειχαν τη σωστη παραγωγη, κομματαρες κτλ

Το καινουριο δε μου αρεσε, δεν τους παει το τοσο heavy στυλακι + οτι διακρινω στοιχεια στην παραγωγη που στο δικο μου αυτι τουλαχιστον δεν καθονται ευχαριστα. Αυτες οι αμερικανικες μπαντες ρε γμτ προκειμενου να ειναι FM friendly (στις ΗΠΑ το ραδιοφωνο εχει κυρος ακομα) τα εχουν ολα στην “εντελεια” στον ηχο τους. Καθαροαιμο ροκ παιζετε ρε, δεν ειστε οι Coldplay, λιγο βρωμα ρε παιδια εστω “τυποποιημενη”

Δώσε ρε πούστη μου, ΔΩΣΕ! Μ&Μ σε φόρμα, ξεκίνημα όπως πρέπει. ΑΒ και τα μυαλά στο μπλέντερ. Addicted already :!:

το τραγούδι είναι μαμάτο…όσο το ακούω τόσο κολλάω…ο Miles τα λέει καλά (σιγά που δεν θα τα έλεγε δηλαδή) και τρεμόντης χώνει κάργα μεταλοριφ και μεταλοσόλο…φαντάζομαι πάντως πως ο δίσκος θα διαφοροποιείται αρκετά από το addicted to pain

ερωτικέ…έπρεπε να βγει το καινούριο AB για να σκάσεις μύτη ε; :stuck_out_tongue:

Είχα ραμαντάν ρε και δεν έκανε να ακούω τέτοια κλαπατσίμπανα, γι`αυτό. Με τον Μάιλς τον ερωτεύσιμο δεν θα έσκαγα μύτη; Αν δεν το τσακίσετε στο airplay, θα στείλω τις ομάδες αυτοκτονίας στο στούντιο, κανονίστε ρεμάλια! Η περούκα (όσο έμεινε) να ανεμίζει στο σόλο του Μάρκου του Τρεμόντη κιόλας και πυτουρίθρα φουλ πάνω στη κονσόλα.

Έλα έλα, βγάλτε το άλμπουμ της χρονιάς να τελειώνουμε ABτζήδες, άντε! :smiley:

από το ABIII τα είχαμε παίξει ΟΛΑ … δεν νομίζω πως υπάρχει φόβος να μην κάνουμε το ίδιο και για το Fortress.

[SPOILER]η περούκα είναι λίγη και σε 2-3 βδομάδες δεν θα μείνει καθόλου μπούκλα λόγω νεου μανατζμεντ στη δουλειά που δεν καλοβλέπουν τις κοτσίδες και τα παχιά μούσια[/SPOILER]

άντε να περάσει ο καιρός να κυκλοφορήσει να γουσταρουμε

Και για μενα το μπλακμπερντ ειναι το καλυτερο. Αν μπορεσουν να το ξεπερασουν προσκυναω. Οπως και να χει θα το ακουσουμε σε βαθος